Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

8 věcí, které se stávají jenom ve filmech

Ani filmový svět není dokonalý...

Sledování filmů se v posledních dnech stalo národním sportem. Netflix, filmové archivy nebo třeba filmy z nabídky televizních programů nám pomáhají překonat karanténu a dodávají nám naději, že existuje svět, ve kterém koronavirus nemá šanci. Jenže když už se ponoříme do sledování filmu, rychle nám dojde, že ani filmový svět není dokonalý. Popravdě řečeno, má hned několik mušek!

A zamykat bude kdo?

Nasadit hollywoodský úsměv, nonšalantně vyjít ze dveří a odkráčet na ulici. Tak většinou vypadá filmový odchod z domu. Kdybychom se podle tohoto scénáře měli řídit ve skutečnosti, úsměv by nám zkameněl hned, co bychom se večer vrátili do kompletně vybíleného domu. Představa, že nemusíme po kabelkách hledat klíče a zamykat, je sice krásná, ale naprosto nereálná.  

Parkovací místo na přání

New York, Londýn, Řím nebo Praha. Je jedno, v jaké světové metropoli se nacházíte, protože jako filmová postava najdete místo k zaparkování na první dobrou. V tomto ohledu postavám závidíme, protože nám k najití parkovacího místa nepomáhá ani pověstný "zákon přitažlivosti". 

Královské snídaně

Tohle je trn v našem filmovém oku. Velké švédské stoly, plno nakrájeného ovoce, čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva, pečivo a vajíčka do skla. Tak povětšinou vypadá snídaně filmových postav. Zaprvé nás zajímá, kdo jim snídaně připravuje. Zadruhé chceme vědět, v kolik chodí do práce, když mají čas vysedávat u snídaně. Zatřetí se chceme zeptat, kdo sklízí ze stolu a myje veškeré nádobí. A začtvrté přiznáváme, že filmovým postavám závidíme. 

Luxusní bydlení v centru

Filmové postavy nejen naleznou parkovací místo ihned před vchodem do bytu, ale zároveň se pyšní bytem v centru města. V českých filmech skoro každá druhá postava bydlí na Újezdě, na Malé Straně či na Vinohradech, tedy v částech Prahy, kde jsou nájmy přímo astronomicky vysoké. No není divu. Co by to bylo za film, kdyby hlavní hrdina neměl výhled na celou Prahu?

Filmy
Zdroj: GETTY
Strach neexistuje

Usínáte v posteli a vtom uslyšíte strašidelné zvuky. Co v takový moment uděláte? Pravděpodobně se zachumláte do peřin a budete doufat, že řádění strašidla zaspíte. Kdybyste ale byla filmová postava, pak neohroženě vyskočíte z postele, zapálíte svíčku a jdete se o přítomnosti strašidla na vlastní oči přesvědčit. Kuráž se filmovým postavám rozhodně upřít nedá.

Možná se tak narodila

Vzbudit se s perfektním make-upem a skvělou foukanou. Zatímco pro filmovou postavu běžná praxe, pro nás sen, který se nikdy nestane realitou. Od dnešního dne se začneme modlit k filmovému bohu, aby nám také dopřál vstávání bez tmavých kruhů pod očima, začervenalé pleti a přeleželé ofiny. Amen.

A co děti?

Seriálové postavy sice dlouho řeší těhotenství, DNA testy či zdravotní problémy ještě nenarozeného miminka, ale jakmile se dítě narodí, už se o něm příliš nehovoří. Následně se výskyt záběrů na miminko zmenšuje, až se dítě zcela ze seriálu vytratí. Maximálně se o něm sem tam někdo zmíní. Chudáci děti. 

Bez pórku nevařím

Všimli jste si toho, že filmové i seriálové postavy mají pokaždé v nákupní tašce pórek? Pokud ne, zkuste se na tento drobný detail zaměřit. V případě, že pórek v nákupním košíku nebo tašce nenaleznete, bouchněte šampaňské! Jde totiž o ojedinělý úkaz!

Znáte nějaké další příklady věcí, které se dějí jenom ve filmech?

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde

ČTĚTE TAKÉ: 14 tipů na pohodové filmy pro zlepšení nálady

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma