Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

ANKETA: Který pohádkový princ je pro vás tím nejoblíbenějším?

Info ikona
Josef Zíma jako princ Radovan v pohádce Princezna se zlatou hvězdou

Vánoční období je i obdobím pohádek, což znamená, že je nyní velká pozornost věnovaná princeznám. Ale podle nás si ji zaslouží i princové! Pomozte nám vybrat nejoblíbenějšího pohádkového prince.

Tereza Čaladi | 12. 12. 2023

Někteří lidé tvrdí, že kdyby neviděli na Štědrý den Pelíšky, nebyly by to pro ně ty pravé Vánoce...a podle nás tohle platí pro mnohé i o pohádkách. Dejte si ruku na srdce a zkuste spočítat, kolikrát jste jen viděli pohádku Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví půl století, nebo třeba novější pohádku Anděl Páně.

Přitom když se na pohádky díváme, obvykle věnujeme velkou pozornost princeznám. Obdivujeme jejich šaty, vlasy, korunku nebo celkově jejich princeznovský život. Pravdou ale je, že i princové tu hrají velkou roli – přeci jen by bez nich mnoho princezen nebylo zachráněno.

Mohlo by se vám líbit

Nejoblíbenější pohádkový princ

Ovšem vzhledem k tomu, že u nás jsou pohádky v televizi vysílány od roku 1952, vzniklo již opravdu velké množství pohádek a máme tak mnoho pohádkových princů a princezen. My vám popíšeme prince, kteří oslovili nás, a potom nás bude zajímat váš názor.

Jednoznačně musíme zmínit Pavla Trávníčka, který ztvárnil prince v letošní jubilejní pohádce Tři oříšky pro Popelku. Tato jeho role byla opravdu význačná a dodnes ho s ní máme spojeného. A po boku Libušky Šafránové hrál prince, kterého si rovněž dodnes pamatujeme, i Juraj Ďurdiak, který ztvárnil prince Velena v pohádce Princ a Večernice. Ikonických princů ale máme více. Za zmínku rozhodně stojí i Václav Neckář jako princ Václav z pohádky Šíleně smutná princezna či Josef Zíma jako princ Radovan z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Kromě toho lze zmínit ale i prince z novodobějších pohádek, například Patrika Děrgela alias prince Jana z pohádky Korunní princ z roku 2015 či Tomáše Kluse, který ztvárnil prince Jakuba v pohádce Tajemství staré bambitky a který v druhém díle, jenž se vysílal loni na Štědrý den, byl již králem. A ještě jednoho krále bychom sem nakonec rádi zařadili, a sice krále Miroslava z Pyšné princezny, kterého hrál Vladimír Ráž.

V naší galerii si můžete jednotlivé prince prohlédnout a následně hlasovat v naší anketě. A pokud mezi nimi podle vás někdo chybí, vypište jeho jméno do políčka „Jiné“.

Princové z českých pohádek
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku