Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co dnes dělají princezny z pohádky S čerty nejsou žerty?

Info ikona
Pohádka vyšla v roce 1984.

Do Vánoc zbývá necelý měsíc, což znamená, že se čas vánoční pohody blíží. A k ní jednoznačně patří i vánoční pohádky. Jednou z těch nejoblíbenějších, která se vysílá už téměř 40 let, je pohádka S čerty nejsou žerty, v níž měly velkou roli princezny Adélka a Angelína.

Tereza Čaladi | 26. 11. 2023

Kdo by neznal Dorotu Máchalovou. Ta figuruje právě v pohádce S čerty nejsou žerty, v níž má být kvůli své zlé povaze a chamtivosti přivedena do pekla, namísto ní je ovšem do pekla odnesena jiná, hodná Máchalová. My se dnes ale budeme spíše soustředit na linku Petra Máchala, který je nevlastním synem Doroty Máchalové. Ten totiž nejenom, že pomohl Dorotu Máchalovou do pekla nakonec dostat, zároveň pomohl dvěma princeznám v nesnázích, když se jim splašily koně.

Jednalo se o sestry – Adélku a Angelínu. Adélka se do Petra hned zakoukala, ten měl ale zprvu oči pouze pro Angelínu. Zanedlouho ovšem zjistil, že není všechno zlato, co se třpytí. Angelíně se totiž zamlouval pouze, když vypadal, že je urozený a bohatý, zato Adélka o něj stála vždy, i když byl „pouhým“ mlynářem. Adélku si nakonec také vzal za ženu.

Mohlo by se vám líbit

Kde jsou princezny dnes?

To bylo pouze pro rekapitulaci. Nyní už se můžeme podívat na to, jak se po těchto rolích vyvinuly životy představitelek těchto dvou sester, které působily jako naprosté protiklady.

Princezna Adélka

Monika Stará ztvárnila princeznu Adélku, když jí bylo 18 let. Režisér Hynek Bočan ji tehdy našel na přijímačkách na DAMU. Tam se nakonec nedostala a zůstala herečkou jedné role. Dostala sice nabídku na angažmá v divadle, tu ale odmítla. Po natáčení se vrátila do Olomouce, odkud pocházela, a tam začala studovat pedagogickou fakultu. Zkrátka hraní úplně opustila a dala se na dráhu učitelky. Tím se jí ale splnily hned dva její dětské sny – jako malá si totiž přála být herečkou, nebo učitelkou. Nakonec se stala obojím. Dnes jí je 57 let.

Princezna Angelína

Druhou herečku ztvárnila Dana Bartůňková. Pro ni se nejednalo o první ani poslední roli. Předtím hrála například v seriálu Bakaláři s Vladimírem Menšíkem. Rok po účinkování v pohádce získala hlavní roli ve snímku Skleníková Venuša a celkově se hodně objevovala ve filmech a seriálech do začátku 90. let. Poté se věnovala spíše hraní v divadle. Kromě hraní se věnovala ale i dalším různorodějším činnostem, které s tímto odvětvím souvisí – psala hry, navrhovala kostýmy a stala se principálkou Metropolitního divadla, které se specializuje na muzikály. Dnes jí je 66 let.

Představitelky Adélky a Angelíny v pohádce a několik let po ní
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku