Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře znáte české vánoční pohádky?

Info ikona
Nesmrtelná teta

Tři oříšky pro Popelku, Princezna ze mlejna nebo S čerty nejsou žerty. Kdo by nemiloval pohádky, které k Vánocům nepochybně patří. My víme, že nejenom ty zmíněné jste viděli už několikrát. V našem kvízu můžete zjistit, kolik z nich si toho pamatujete.

Tereza Čaladi | 8. 12. 2023

Pohádky zaručeně patří k vánoční pohodě a my Češi je sledujeme už opravdu dlouho. Naší první zfilmovanou pohádkou byla v roce 1952 Pyšná princezna. Oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku slaví letos 50 let. K tomu každý rok na Štědrý den vzniká nová pohádka. Přitom ty, co už vznikly, se každý rok opakují, a díky tomu víme, že je máte nakoukané. Věříme, že náš kvíz pro vás bude tedy hračka.

Jaká bude letošní nová štědrovečerní pohádka?

Tradice vysílání jedné nové pohádky na Štědrý den vznikla se vznikem samostatné České republiky. První z nich byla v roce 1993 Nesmrtelná teta v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou, dále například Princezna ze mlejna či Lotrando a ZubejdaPo roce 2000 z těch známějších můžeme zmínit například Anděl PáněLáska rohatáPeklo s princeznouDvanáct měsíčků či Korunní princ. Loni byla vysílána pohádka Tajemství staré bambitky 2, což byla výjimečně pohádka, která předtím byla již vysílána v kinech.

Letos nás čeká pohádka Klíč svatého Petra. Vypráví o jedné krádeži, do princezny zamilovaném vodníkovi a protřelé dvojici kancléřů. Rozhodně se tak máme na co těšit. Pohádka začne konkrétně v 19 hodin na ČT 1. Po ní bude ve 20:30 následovat pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Kromě těchto pohádek se můžeme 24. prosince zastavit například i u Zlatovlásky, Šíleně smutné princezny, u pohádky O vánoční hvězdě, Byl jeden král, Krakonošovo tajemství a spousty dalších, včetně těch štědrovečerních z minulých let zmíněných výše. Na kterou pohádku se těšíte úplně nejvíce vy?

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku