Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak vypadala Popelčina macecha zamlada? Byla krásná a půvabná. Přesvědčte se sami

Info ikona
Carola Braunbock v pohádce o Popelce se slavnými třemi oříšky

Byla to sice Libuška Šafránková, kdo nás v pohádce Tři oříšky pro Popelku naprosto okouzlil svým půvabem. Ale ve snímku se objevili i další herci a herečky, kteří stojí za to, aby jim byla věnovaná nějaká pozornost. Carola Braunbock je jednou z nich.

Tereza Čaladi | 23. 11. 2023

V naší Popelce hraje mnoho známých českých herců – kromě Libušky Šafránkové i Pavel Trávníček, Helena Růžičková či Vladimír Menšík. Vzhledem k tomu, že Tři oříšky pro Popelku byly ale natáčeny s východoněmeckou společností DEFA, objeví se v pohádce hned několik německých herců a hereček.

Kdo byla Carola Braunbock

Německá herečka, která ztvárnila macechu Popelky, se narodila v roce 1924 nedaleko Plzně do rodiny českých Němců. V Československu byla až do maturitního ročníku. Poté přišla válka a po ní se musela vystěhovat, jako všichni Němci. V Lipsku potom vystudovala hudebně dramatickou školu, po jejímž absolvování působila v několika divadlech, například i v Berlíně.

Byla ovšem opravdu krásná a talentovaná, a tak se jí nabídky z televize začaly rychle hrnout. Objevovala se v různých filmech i televizních seriálech. Jejím prvním snímkem byl v roce 1951 Poddaný (Der Untertan). Její nejúspěšnější rolí ovšem stále zůstává role macechy v Popelce. Film měl tehdy totiž obrovský dosah – díky koprodukci s Němci byl vysílán po celé Evropě.

Mnoho lidí si spojuje herce s jejich filmovými charaktery, to ovšem o Carole Braunbock rozhodně neplatí. Nebyla zapšklá a chamtivá jako Popelčina nevlastní matka, ale přátelská, veselá a usměvavá.

Mohlo by se vám líbit

Nešťastný osud

Zrovna, když měla nastartovanou svou kariéru a k tomu čerstvě založenou rodinu, potkala ji tragédie – když byly jejímu synovi teprve čtyři měsíce, její manžel náhle zemřel. Ona sama zemřela také předčasně, v 54 letech. Za svůj život sehrála okolo 80 rolí a kromě herectví působila i v rozhlase. Rozhodně lze říci, že pro toto odvětví byla obrovským přínosem.

Carola Braunbock zamlada
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku