Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Bucket list: Co všechno chcete stihnout před smrtí?

Vyvolává ve vás tato otázka obavy? Samozřejmě, protože na smrt obvykle nechceme myslet. Jasně totiž ukazuje, že náš čas tady je limitovaný. Ale není právě tahle informace darem, který může změnit pohled na další kroky, které se chystáte učinit?

Jistě jste už slyšeli příběhy lidí, kteří zažili klinickou smrt, vyléčili se z velmi vážné nemoci nebo je zkrátka souhra životních událostí dostala až na hranici mezi životem a smrtí. Tito lidé se většinou změnili, a to podstatným způsobem. Jejich vnímání a hodnoty se přeházely do jiného pořadí. Podobný efekt ale může mít i bucket list. Díky němu si uvědomíte, že čas běží a vaše sny se ještě nestaly skutečností. Bucket list ale není jen o splnění těchto přání, ale o cestě, která vás k nim dovede.

Mohlo by se vám líbit

Přání jako objednávka! Jak pracovat se zákonem přitažlivosti?

Každý den si něco přejeme. Občas jsou to drobnosti jako volné parkovací místo v přeplněném centru města nebo krátká fronta na poště, jindy upustíme uzdu fantazii a přejeme si něco okázalého až nesplnitelného. Pravdou ale zůstává, že i na první pohled nesplnitelná přání se mohou stát skutečností. Stačí, když si osvojíte umění manifestace, tedy zákonu přitažlivosti, a zbytek necháte na vesmíru.
marianne.cz

Když sny dostávají křídla

Vezměte si k ruce tužku a papír a vytvořte si seznam. Na něm ale nebudou zapsány povinnosti a starosti, ale vaše nejdivočejší sny a touhy. Nejčastějšími cíli na těchto seznamech bývá cestování, naučení nové dovednosti nebo touha žít zdravější život. Cestování bývá ale podle Stanford Medicine na prvním místě u 78 % lidí. Každý záznam na bucket listu může být šancí na osobní posun. Navíc studie ukazují, že lidé, kteří mají nastavené konkrétní cíle, jsou šťastnější a cítí se smysluplněji.

Rodina, která sní společně

Rodina Gee, známá jako "Bucket List Family", je živým příkladem, jak bucket list může změnit životy. V roce 2015 se rozhodli prodat vše, co měli, a začali cestovat po světě. S více než 2,5 miliony sledujícími na Instagramu jejich story inspiruje lidi po celém světě. Jejich cesta ukazuje, jak plnění společných cílů a snů může rodinu posílit a hlavně vytvořit opravdu nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

„Bylo to těžké rozhodnutí přenastavit naše životy a všechno prodat, ale každý den jsme vděční za to, že jsme to riskli a byli odvážní,“  říkají manželé a rodiče tří dětí. Sami sebe popisují jako obyčejnou rodinu. Nutno dodat, že partneři pracují jako novináři na volné noze. Po třech letech, kdy navštívili víc jak 65 zemí, se usadili na Havaji, kde zrekonstruovali malý bungalov.

„Rozhodně to NEznamená, že přestaneme cestovat, ale naše rodina má nyní domovskou základnu, kde můžeme být součástí komunity, častěji se pohybovat v okruhu blízkých přátel a důsledněji se zapojovat do aktivit, jako je fotbal, gymnastika, surfování a škola“, říká rodina Geeových. Sledovat jejich Instagram rozhodně doporučujeme!  

 

Seznam, o který se můžete opřít

Každý bod na seznamu v bucket listu může být začátkem nového příběhu, nové kapitoly ve vašem životě. Jde o víc, než o splnění cílů, je to o cestě, o zkušenostech, o pocitu, že žijeme život, který má smysl a plnost. Zároveň také funguje jako připomínka života jako daru, kterého bychom měli využít každý den. Napište si svůj seznam. A podívejte se na něj pokaždé, když před vámi bude stát důležité rozhodnutí. Možná vás ovlivní víc, než si myslíte.

Mohlo by se vám líbit

Jak dělat (životní) změny?

Obecně vzato, když dělat změny, tak k lepšímu. Tento jednoduchý pohled je velmi důležitý pro uvažování a rozhodování o změnách. Proto si ho zapamatujte a uvidíte, že váš život bude lepší…
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu