Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Bucket list: Co všechno chcete stihnout před smrtí?

Info ikona
šťastná žena

Vyvolává ve vás tato otázka obavy? Samozřejmě, protože na smrt obvykle nechceme myslet. Jasně totiž ukazuje, že náš čas tady je limitovaný. Ale není právě tahle informace darem, který může změnit pohled na další kroky, které se chystáte učinit?

Jistě jste už slyšeli příběhy lidí, kteří zažili klinickou smrt, vyléčili se z velmi vážné nemoci nebo je zkrátka souhra životních událostí dostala až na hranici mezi životem a smrtí. Tito lidé se většinou změnili, a to podstatným způsobem. Jejich vnímání a hodnoty se přeházely do jiného pořadí. Podobný efekt ale může mít i bucket list. Díky němu si uvědomíte, že čas běží a vaše sny se ještě nestaly skutečností. Bucket list ale není jen o splnění těchto přání, ale o cestě, která vás k nim dovede.

Mohlo by se vám líbit

Když sny dostávají křídla

Vezměte si k ruce tužku a papír a vytvořte si seznam. Na něm ale nebudou zapsány povinnosti a starosti, ale vaše nejdivočejší sny a touhy. Nejčastějšími cíli na těchto seznamech bývá cestování, naučení nové dovednosti nebo touha žít zdravější život. Cestování bývá ale podle Stanford Medicine na prvním místě u 78 % lidí. Každý záznam na bucket listu může být šancí na osobní posun. Navíc studie ukazují, že lidé, kteří mají nastavené konkrétní cíle, jsou šťastnější a cítí se smysluplněji.

Rodina, která sní společně

Rodina Gee, známá jako "Bucket List Family", je živým příkladem, jak bucket list může změnit životy. V roce 2015 se rozhodli prodat vše, co měli, a začali cestovat po světě. S více než 2,5 miliony sledujícími na Instagramu jejich story inspiruje lidi po celém světě. Jejich cesta ukazuje, jak plnění společných cílů a snů může rodinu posílit a hlavně vytvořit opravdu nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

„Bylo to těžké rozhodnutí přenastavit naše životy a všechno prodat, ale každý den jsme vděční za to, že jsme to riskli a byli odvážní,“  říkají manželé a rodiče tří dětí. Sami sebe popisují jako obyčejnou rodinu. Nutno dodat, že partneři pracují jako novináři na volné noze. Po třech letech, kdy navštívili víc jak 65 zemí, se usadili na Havaji, kde zrekonstruovali malý bungalov.

„Rozhodně to NEznamená, že přestaneme cestovat, ale naše rodina má nyní domovskou základnu, kde můžeme být součástí komunity, častěji se pohybovat v okruhu blízkých přátel a důsledněji se zapojovat do aktivit, jako je fotbal, gymnastika, surfování a škola“, říká rodina Geeových. Sledovat jejich Instagram rozhodně doporučujeme!  

 

Seznam, o který se můžete opřít

Každý bod na seznamu v bucket listu může být začátkem nového příběhu, nové kapitoly ve vašem životě. Jde o víc, než o splnění cílů, je to o cestě, o zkušenostech, o pocitu, že žijeme život, který má smysl a plnost. Zároveň také funguje jako připomínka života jako daru, kterého bychom měli využít každý den. Napište si svůj seznam. A podívejte se na něj pokaždé, když před vámi bude stát důležité rozhodnutí. Možná vás ovlivní víc, než si myslíte.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku