Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co dnes dělá Karkulka z pohádky Tři bratři?

Info ikona
Lucie Maria Štouračová jako Karkulka

Ačkoliv se nám může zdát, že to je jako včera, kdy vyšla pohádka Tři bratři, je to už téměř deset let zpátky. Jistě si pamatujete, že v jednom z těchto příběhů figurovala i Karkulka, kterou tehdy hrála malá holčička. Lucie Maria Štouračová za tu dobu ale dospěla.

Tereza Čaladi | 10. 12. 2023

Pohádka Tři bratři měla nejenom renomovaného režiséra Zdeňka Svěráka, který je i autorem scénáře, ale celkově hvězdné obsazení. Tři bratry, kteří jsou hrdinové této pohádky, totiž ztvárnili Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula.

Rekapitulace děje pohádky

Pohádka vyšla v roce 2014. Od té doby je sice vysílaná každý rok v televizi, nicméně pokud si ji nepamatujete, máme pro vás její rychlou připomínku.

Žili, byli bratři tři – Jan, Pepa a Matěj. Ty jejich rodiče, kteří hospodařili na statku, jeden den poslali do světa, aby si našli nevěsty. Při jejich putování vstupuje s nimi divák do tří pohádek. Nejstarší Jan (Tomáš Klus) si nakonec najde princeznu Růženku, které se přezdívá Šípková Růženka (Kateřina Kosová). Prostřední Pepa (Vojtěch Dyk) se stane manželem Marušky (Sabina Rojková), kterou zlá macecha posílá ke dvanácti Měsíčkům pro jahody. A nejmladší Matěj (Zdeněk Piškula) vysvobodí Červenou Karkulku ze spárů vlka vydávajícího se za její babičku. Karkulka v té době byla ale jen dívenkou, takže ačkoliv se do sebe s Matějem zakoukali, u nich svatba neproběhla.

Mohlo by se vám líbit

Co se stalo s Karkulkou?

Zatímco o zmíněných hercích a herečkách tak nějak něco víme, jinak tomu je u herečky, která ztvárnila Karkulku – Lucie Marie Štouračové. Její výkon v pohádce byl na její mladý věk opravdu obdivuhodný a ačkoliv to byla doposud její největší role, nebyla to její jediná role. O pár let později jsme ji mohli vidět například v české komedii Bezva ženská na krku.

Dnes vypadá Lucie docela jinak. A není se čemu divit, na dětech člověk vidí nejvíce, jak čas letí, a vzhledem k tomu, že Lucii bylo tehdy 8 roků, hodně se toho změnilo. V současnosti studuje konzervatoř a k tomu – jako spousta mladých lidí – používá TikTok, kde si na základě vtipných videí začíná budovat slušnou fanouškovskou základnu. Jak vypadala v pohádce Tři bratři a jak vypadá dnes, se můžete podívat níže.

Lucie Maria Štouračová alias Karkulka
@lucka_stouracovaa

konzervatoř 🥰 když už mi smazali ig a mám tu teď víc sledujících, tak bych mohla být aktivní, co😬

♬ Zombie - Lucie Vondráčková
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku