Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co jste možná nevěděli o novém seriálu Rod draka – přinášíme vám 5 zajímavých faktů

Po třech dlouhých letech se splnil sen všech fanoušků Hry o trůny – HBO vydalo na konci srpna 1. díl nového navazující seriálu. Rod draka má v současné době 5 epizod a fanoušci jsou nadšení! Pokud patříte mezi ně, pak rozhodně čtěte dál.

Tereza Čaladi | 16. 09. 2022

Hra o trůny přilákala nejvíce diváků v historii HBO a Rod draka je na podobné cestě. Jeho první díl zhlédlo téměř 10 milionů diváků, což je nejvíce, co kdy jaká premiéra na tomto kanále měla.

Původní série vypráví o fiktivní říši Západozemí, v níž 9 rodů usiluje o Železný trůn. Jedním z těchto rodů je i rod Targaryenů, který je známý tím, že má ochočené draky. Děj nového seriálu se odehrává 200 let před událostmi seriálu Hry o trůny a popisuje začátek úpadku rodu Targaryenů a události vedoucí k občanské válce. Ten začne, když král Viserys Targaryen svévolně jmenuje svou dceru Rhaenyru dědičkou Železného trůnu, čímž naruší staletou tradici povolující dosazovat na trůn pouze muže. Právoplatným dědicem měl být v tomto případě Viserysův bratr Daemon. Rhaenyra se však svého statutu dědičky trůnu nechce vzdát, což vede k rodinným rozepřím, které se později týkají celého království.

Fanoušky Hry o trůny může imponovat, že si je hlavní hrdinka seriálu, Rhaenyra (Milly Alcocková), v jistých smyslech podobná Daenerys z rodu Targaryenů (Emilia Clarkeová) vystupující v původní sérii. Obě létají na dracích, jsou nebojácné, bojují za svůj trůn, jsou rebelkami a nenechají si nic jen tak líbit.

Mohlo by se vám líbit

Na jaké filmy se podívat, pokud se vám líbil snímek Zranitelná srdce

Romantický snímek o mariňákovi a zpěvačce, kteří se rozhodnou obejít zákon pomocí manželství. Příběh, který si získal tolik diváků jako dlouho žádná show. Přitom není prvním, který na podobné téma vznikl.
marianne.cz

Lákají vás další zajímavosti? Máme jich hned několik!

1. Seriál je inspirovaný skutečnými událostmi

Je jasné, že se tohle netýká například draků, kteří v seriálu figurují. Ale vývoj rodu Targaryenů se inspiroval anglickou občanskou válku, ke které došlo ve 12. století. Rozpoutalo ji následnictví na trůn po smrti krále Jindřicha I., specifičtěji k ní došlo mezi příznivci jeho dcery Matyldy, jejíž otec se jí snažil zajistit dědictví, a stoupenci Štěpána z Blois, který byl jediným mužským potomkem v linii a jenž později usedl na trůn. Této události se v Anglii přezdívá „Anarchie“.

2. Nebyl to první nápad na sérii navazující na Hru o trůny

Již v roce 2018 vznikl plán natočit sérii nazvanou Krvavý měsíc, která se měla odehrávat zhruba 8 000 let před původním seriálem a měla přiblížit příběh Bílých chodců (figurujících ve Hře o trůny). Byl dokonce natočen i první díl. Ale vzhledem k tomu, že autor těchto příběhů tuto dějovou linku zmínil pouze okrajově a nebyl výrazně zapojen do jeho tvorby, odstoupilo se od něj.

3. Chystá se více souvisejících seriálů

V následujících 5 letech se připravuje hned několik dalších seriálů věnujících se jednotlivým dějovým linkám ze Hry o trůny. HBO již začalo pracovat na seriálu založeném na dobrodružstvích Jona Snowa (Kit Harington), který se odehrává po skončení původního děje. Plánuje se také série o mořeplavci Corlysi Velaryonovi s názvem Mořský had, série o válečnické královně Nymerii, adaptace Příběhů Danka a Egga a série románů od autora díla George R. R. Martina odehrávající se před Hrou o trůny. A kdyby vám to nestačilo, v současné době se vyvíjejí také 3 animované seriály.

4. Soundtrack vytvořil výherce Emmy

Doprovodnou hudbu k seriálu složil Ramin Djawadi, který získal hned 2 ceny Emmy za práci na Hře o trůny.

5. Někteří experti z filmového štábu Hry o trůny se podíleli i na tvorbě nového seriálu

Seriál je možná tak úspěšný, jelikož na něm pracoval právě Djawadi, ale zároveň i kultovní tvůrce původní série, Miguel Sapochnik, který se vrací jako režisér Rodu draka. Za Hru o trůny získal hned několik ocenění, včetně ceny Emmy jako jeho kolega.

Mohlo by se vám líbit

O čem je deprese po dokoukání seriálu a co má společného s rozchody

Také se vám to určitě stalo – objevíte skvělou televizní show, kterou si zamilujete. S hlavními hrdiny prožíváte jejich životy, každý den po práci se těšíte na jejich nová dobrodružství, skvěle si u toho odpočinete...a potom to všechno najednou skončí. Co teď. Přichází prázdnota, možná dokonce i úzkost a smutek. My pro vás ale máme lék.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem