Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Co jste možná nevěděli o novém seriálu Rod draka – přinášíme vám 5 zajímavých faktů

Info ikona
Sledování televize

Po třech dlouhých letech se splnil sen všech fanoušků Hry o trůny – HBO vydalo na konci srpna 1. díl nového navazující seriálu. Rod draka má v současné době 5 epizod a fanoušci jsou nadšení! Pokud patříte mezi ně, pak rozhodně čtěte dál.

Tereza Čaladi | 16. 09. 2022

Hra o trůny přilákala nejvíce diváků v historii HBO a Rod draka je na podobné cestě. Jeho první díl zhlédlo téměř 10 milionů diváků, což je nejvíce, co kdy jaká premiéra na tomto kanále měla.

Původní série vypráví o fiktivní říši Západozemí, v níž 9 rodů usiluje o Železný trůn. Jedním z těchto rodů je i rod Targaryenů, který je známý tím, že má ochočené draky. Děj nového seriálu se odehrává 200 let před událostmi seriálu Hry o trůny a popisuje začátek úpadku rodu Targaryenů a události vedoucí k občanské válce. Ten začne, když král Viserys Targaryen svévolně jmenuje svou dceru Rhaenyru dědičkou Železného trůnu, čímž naruší staletou tradici povolující dosazovat na trůn pouze muže. Právoplatným dědicem měl být v tomto případě Viserysův bratr Daemon. Rhaenyra se však svého statutu dědičky trůnu nechce vzdát, což vede k rodinným rozepřím, které se později týkají celého království.

Fanoušky Hry o trůny může imponovat, že si je hlavní hrdinka seriálu, Rhaenyra (Milly Alcocková), v jistých smyslech podobná Daenerys z rodu Targaryenů (Emilia Clarkeová) vystupující v původní sérii. Obě létají na dracích, jsou nebojácné, bojují za svůj trůn, jsou rebelkami a nenechají si nic jen tak líbit.

Lákají vás další zajímavosti? Máme jich hned několik!

1. Seriál je inspirovaný skutečnými událostmi

Je jasné, že se tohle netýká například draků, kteří v seriálu figurují. Ale vývoj rodu Targaryenů se inspiroval anglickou občanskou válku, ke které došlo ve 12. století. Rozpoutalo ji následnictví na trůn po smrti krále Jindřicha I., specifičtěji k ní došlo mezi příznivci jeho dcery Matyldy, jejíž otec se jí snažil zajistit dědictví, a stoupenci Štěpána z Blois, který byl jediným mužským potomkem v linii a jenž později usedl na trůn. Této události se v Anglii přezdívá „Anarchie“.

2. Nebyl to první nápad na sérii navazující na Hru o trůny

Již v roce 2018 vznikl plán natočit sérii nazvanou Krvavý měsíc, která se měla odehrávat zhruba 8 000 let před původním seriálem a měla přiblížit příběh Bílých chodců (figurujících ve Hře o trůny). Byl dokonce natočen i první díl. Ale vzhledem k tomu, že autor těchto příběhů tuto dějovou linku zmínil pouze okrajově a nebyl výrazně zapojen do jeho tvorby, odstoupilo se od něj.

3. Chystá se více souvisejících seriálů

V následujících 5 letech se připravuje hned několik dalších seriálů věnujících se jednotlivým dějovým linkám ze Hry o trůny. HBO již začalo pracovat na seriálu založeném na dobrodružstvích Jona Snowa (Kit Harington), který se odehrává po skončení původního děje. Plánuje se také série o mořeplavci Corlysi Velaryonovi s názvem Mořský had, série o válečnické královně Nymerii, adaptace Příběhů Danka a Egga a série románů od autora díla George R. R. Martina odehrávající se před Hrou o trůny. A kdyby vám to nestačilo, v současné době se vyvíjejí také 3 animované seriály.

4. Soundtrack vytvořil výherce Emmy

Doprovodnou hudbu k seriálu složil Ramin Djawadi, který získal hned 2 ceny Emmy za práci na Hře o trůny.

5. Někteří experti z filmového štábu Hry o trůny se podíleli i na tvorbě nového seriálu

Seriál je možná tak úspěšný, jelikož na něm pracoval právě Djawadi, ale zároveň i kultovní tvůrce původní série, Miguel Sapochnik, který se vrací jako režisér Rodu draka. Za Hru o trůny získal hned několik ocenění, včetně ceny Emmy jako jeho kolega.

Zdroj článku