Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 22. ledna: Panny mají přehodnotit své nároky, Váhy se zaměřit na sny

Je tu předposlední lednový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 22. ledna nám bude chtít ukázat, jak osvobozující může občas být, necháme-li věci jenom tak plynout. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 22. 01. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Odkládat věci na zítřek se obvykle ukáže jen jako zbytečný úhybný manévr, protože je přirozené, že ani zítra se nám nebude chtít vykonat to, před čím vědomě či nevědomky utíkáme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Potřebujete-li něco udělat, nečekejte jen proto, že se snažíte záležitost oddálit. Zítřek pravděpodobně nebude v ničem lepší než dnešek, a možná naopak. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co opakovaně odkládám a proč se mi do toho nechce?
 • Vzpomenu si na situaci, kdy jsem něco odkládala tak dlouho, až z malého problému vznikl velký?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Někdy je lepší držet se při zemi, jindy se trocha rizika vyplatí. Vždy záleží na okolnostech a z velké části také na našem osobním nastavení; někdo je od přírody odvážný, jiný preferuje klidně i nevyhovující jistotu. Je to také vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že bez určité dávky odvahy si jen sotva splníte své touhy. Opuštění komfortní zóny je obvykle jedinou cestou, jak dosáhnout na své sny. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem trochu zariskovala a vyplatilo se mi to?
 • Z čeho mám momentálně největší strach a v čem mě to limituje?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Roztěkaná a přeplněná mysl obvykle nebývá zdrojem těch nejlepších nápadů. Často k tomu, abychom něco kloudného vymysleli, potřebujeme naopak hlavu prázdnou, zklidněnou. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se vší silou vymyslet řešení, tím se akorát zaseknete. Uvolněte se ze svého vlastního sevření a nechte myšlenky jen volně plynout, cesta se sama ukáže. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jakým způsobem relaxuji – co obvykle uvolní mé napětí?
 • O čem v současné době nejvíc přemýšlím?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Vzdělání je stěžejní, samo o sobě ale nestačí. Stejně důležité je umět naučené věci použít v běžném životě – uplatnit v praxi. Vždyť právě kvůli tomu se učíme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se případných pochybení a nezapomínejte, že i ti nejlepší z nejlepších občas šlápnou vedle. I to je ale přínosné, protože zkušenosti, které prostřednictvím vlastních omylů získáme, bývají nepřenosné a posouvají nás dál. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem spíš teoretik, nebo praktik? Vyhovuje mi mé nastavení?
 • Jak se cítím, když kvůli malé nebo žádné zkušenosti udělám chybu? Stydím se, nebo jsem k sobě tolerantní, protože chybuje každý?
Mohlo by se vám líbit

Když se jóga dotkne hvězd aneb Jak uplatňovat principy astrologie v jógové praxi

Co mají společného jóga a astrologie? Víc, než se může zdát. Jak uplatňovat principy astrologie v jógové praxi a jakou roli při cvičení mohou hrát fáze Měsíce, radí lektorky z pražského studia Yoga Movement.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Péče o tělo bývá někdy považována za zbytečný luxus, nebo dokonce marnivost. Je ale dobré vnímat tělesnou schránku i jako domov své duše, která k tomu, aby se mohla plně rozvinout, potřebuje zdravé prostředí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přistupujte ke svému tělu zodpovědně, zůstávejte s ním v kontaktu a vnímejte jeho potřeby. Nezapomínejte, že fyzično je stejně důležité jako duševno, jdou ruku v ruce spolu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak velkou péči svému tělu věnuji? Starám se o sebe smysluplně?
 • Nepřeháním to naopak a nepřikládám mu zbytečně velkou pozornost na úkor osobního rozvoje?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Žít v dostatku je bezesporu příjemné, pro každého to ale může znamenat něco jiného. Člověk, který denně řeší základní životní potřeby, bude vděčný za pravidelnou dávku těch neobyčejnějších potravin, zatímco zhýčkaného jedince zvyklého na vysoký životní standard neuspokojí ani to, co je pro předchozího nevídaný luxus. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad svými nároky a porovnejte je s tím, co opravdu potřebujete. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak bych zhodnotila svůj životní standard? A odpovídá mým nárokům?
 • Dokážu si zachovat pokoru i v případě, že žiju v nadbytku?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Věci mezi nebem a zemí přitahovaly lidskou pozornost odjakživa a touha nahlédnout do budoucnosti je aktuální i v dnešní době. Magickými schopnostmi disponuje do určité míry každý, ne každý je však ochoten se jim otevřít. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste se více soustředit na „divná“ znamení, zaměřte se na své pocity a věnujte pozornost nočním snům. Jejich řeč je specifická, pokud se vám ji ale podaří rozklíčovat, můžete nalézt řadu odpovědí. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Zdál se mi někdy věštecký sen, případně takový, ve kterém jsem našla inspiraci k vyřešení nějakého problému?
 • Jak pohlížím na magii? Mám s ní nějakou zkušenost a věřím, že může za určitých okolností fungovat?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Život je plný nejrůznějších lákadel, která na nás s různou četností a intenzitou působí. To, zda jim podlehneme, souvisí s naší vůlí a pevností, s životním postojem i se závažností případného pokušení a možnými důsledky. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Mějte se na pozoru, aby vás – ať se rozhodnete jakkoli – vaše jednání později nemrzelo. V této souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Jak se stavím k partnerské nevěře? Věřím, že jedno uklouznutí ještě nemusí nic znamenat, nebo jde o jasný impulz k rozchodu?
 • Setkala jsem se už někdy s partnerskou nevěrou – ať už přímo, nebo u někoho v mém okolí? Jaký byl její důsledek?
Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Život se neustále mění a vyvíjí a my jsme jeho nedílnou součástí. A přestože nám to nemusí být vždy pochuti, věci se přirozeně dějí i bez naší aktivní účasti či souhlasu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se za každou cenu jít proti proudu, nebuďte rebelem jen pro rebelství samotné. Uklidněte se a nezapomínejte na to, že i ta nejklidnější voda s sebou někdy dokáže vzít břehy. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V čem momentálně rebeluji – s čím aktivně nesouhlasím?
 • Zažila jsem někdy situaci, kdy se vyplatilo počkat na vhodnější dobu a nejít hned proti proudu?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Pomáhat druhým je pro řadu lidí přirozená věc a někdy dokonce potřeba. Nic se ale nemá přehánět a pouze žádaná pomoc má smysl. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se za každou cenu pomáhat tam, kde o to nikdo nestojí. Nenuťte druhému pomocnou ruku, pokud ji opakovaně odmítá. Važte si své energie a času a investujte je tam, kde se vám vaše úsilí vyplatí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Už jsem někdy zažila situaci, kdy druhý odmítl mou pomoc i přesto, že ji podle mého názoru potřeboval?
 • Ocitla jsem se naopak někdy na opačné straně, kdy jsem o pomoc nestála a druzí mi ji přesto nutili? Jak jsem se cítila?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Občas je dobré udělat za minulostí tlustou čáru a opustit situaci, která nás opakovaně zraňuje, případně zranila tak moc, že se přes ni nedokážeme přenést. Řeč nemusí nutně být pouze o partnerské nevěře, velké zklamání může přijít i z úplně jiné strany. Je to také vaše aktuální téma pro nadcházející týden. Než začnete pálit mosty, na chvíli se zastavte a popřemýšlejte o druhých šancích. Někdy jsou tím nejlepším, co můžeme udělat. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dala jsem už někdy druhou šanci a jak to dopadlo – nelitovala jsem svého rozhodnutí?
 • Znám ve svém okolí někoho, komu druhá šance v nějakém smyslu pomohla?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Žijeme ve světě nespočtu možností, přesto mnoha omezení. Některých jsme si vědomi, jiná nevidíme. Proto se čas od času vyplatí prozkoumat, zda prostor, ve kterém žijeme, pro nás není příliš „malý”. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jestli pomyslné stěny tvořící hranici mezi možným a ne-možným nejsou jen dílem vašich domněnek a předpokladů. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Na základě čeho posuzuji, zda je to či ono pro mě ne-dosažitelné?
 • Nakolik mě ovlivňují názory druhých – jsem člověk, který se potřebuje přesvědčit sám, nebo mi stačí zkušenost někoho jiného?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech