Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 29. ledna: Blíženci mají zkoumat do hloubky, Štíři se těšit na novou výzvu

Je tu další týden nového roku a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 29. ledna nám předvede, jak důležité je stát si za svým rozhodnutím a nenechat se vláčet touhami druhých. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 29. 01. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Život funguje v cyklech, které na sebe přirozeně navazují. Vše se mění, je v pohybu, vyvíjí se a roste. Proud života je i vaše téma pro nadcházející týden. Všímejte si, jak věci kolem vás plynou a proměňují se, a nezapomínejte, že jediná jistota, kterou opravdu máte, je změna samotná. Zkuste se během následujících dnů uvolnit a oprostit se od přesvědčení, jak by věci měly vypadat. Přijměte proměnlivost života a odpovězte si na tyto otázky:

 • Jak ne-snadno přijímám změny ve svém životě?
 • Kdy naposled jsem vnímala změnu jako nepříjemnou? Z jakého důvodu?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Zvládnout neustálý tok informací z nejrůznějších zdrojů a všudypřítomný hluk bývá náročné. Topíme se v moři dat a nemáme prostor sami na sebe. Jsme odpojení od vnitřního zdroje a často neslyšíme jemné vzkazy, které odtud přicházejí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste zpomalit, více pozorovat a naslouchat, méně mluvit a spěchat. Sledujte, jak moc vás okolní svět odvádí od vás samotných, a odpovězte si na následující otázky:

 • Dokážu vnímat hlas ze svého nitra a napojit se na svůj unikátní zdroj?
 • Kolik času strávím jen sama se sebou a svými myšlenkami?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

To, co je na povrchu, občas vůbec nekoresponduje s tím, co se skrývá uvnitř. Atraktivní obal může schovávat zkažený bonbón, hezké šaty nehezkou povahu. Platí to ale také naopak a nacházející týden vám to bude chtít dokázat. Nezapomínejte zkoumat věci více do hloubky a nenechte se oklamat tím, co vidíte na první pohled. Čtěte mezi řádky a dejte prostor především svým pocitům. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Jak se stavím k lidem kolem sebe – nedám příliš na to, jak vypadají a jaké postavení mají ve společnosti?
 • Co považuji u druhého člověka za opravdu důležité?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Ne vždycky je nutné brát život úplně vážně. Existují situace i dny, kdy je naopak potřeba trochu se uvolnit a zhluboka nadechnout – ať už symbolicky, anebo doslova. Brát příliš vážně bychom neměli ani sami sebe – je přece tak uvolňující umět se zasmát také vlastnímu trapasu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že chybovat je lidské a lidsky sympatické. Dokonalost neexistuje. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Kdy naposledy jsem se zasmála sama sobě?
 • Smích je léčivý, sluší každému a otevírá dveře; jak často se směju já?
Mohlo by se vám líbit

Je úžasný a skvěle si rozumíte...ale je to kozoroh: Astroložka objasňuje vliv znamení na partnerské vztahy

Snad každý někdy četl svůj horoskop, jistě i vy. A je nám jasné, že jste v něm nevynechali sekci láska týkající se toho, jaká znamení se k vám nejvíce hodí. Ta člověka totiž tak nějak sama o sobě zaujme. Někteří lidé se jí ale řídí více, než je zdravé.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Momenty překvapení patří k životu podobně jako třeba radost nebo smutek. A přestože máme podrobný plán a jasnou vizi, děláme všechny kroky „správně“, může se stát, že nám cestu zkříží nečekané události. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvědomte si, že život se naplánovat nedá, a někdy jsou v konečném důsledku právě karamboly na cestě tím nejlepším, co vás v danou chvíli mohlo potkat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Zažila jsem už někdy situaci, kdy se komplikace proměnila ve výhodu?
 • Potřebuji být na všechno připravená – jak vnímám překvapení?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Všechno má svůj vlastní cyklus růstu. To platí o rostlinách i o lidech. Ve druhém případě není řeč jen o růstu fyzickém, protože nedílnou součástí vývoje člověka je i růst duchovní. To, na jaké momentální úrovni se nacházíme, se zrcadlí v lekcích, které nám život připravuje. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že žádná situace není nikdy tak náročná, abychom ji ve nedokázali překonat. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak často mívám pocit, že všechno špatné se děje vždycky jenom mně?
 • Dokážu přijmout, že i to bolavé v mém životě má své důležité místo?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Odpuštění je bezesporu jedním ze zásadních kroků na cestě ke svobodnému já. Svobodné znamená šťastné, poučené a nezatížené minulostí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, že události, které se staly, jsou pryč. Cítíte-li stále křivdu, pracujte na jejím rozpuštění a nezapomeňte, že odpustit neznamená schvalovat jednání toho, kdo ublížil. Jde ale o to, aby vás už víc nezatěžovala negativní emoce, která v konečném důsledku škodí pouze vám. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Je v mém životě někdo, komu nedokážu odpustit? Dá se s tím pracovat – a stojím o to?
 • Cítím se jako svobodná bytost?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Říká se, že limity, které jsme přijali za své, existují pouze v naší hlavě. Ať už se na věc díváte jakkoli skepticky, čeká vás v tomto ohledu velmi zajímavé období. Nadcházející týden vám poskytne šanci posunout své hranice o kousek dál, abyste sobě i svému okolí ukázala, jak netušený potenciál se ve vás ukrývá. Těšte se na novou výzvu a přijměte ji bez obav. Máte dostatek sil i moudrosti vše dobře zvládnout. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co cítím v okamžiku, kdy o mně druzí tvrdí, že na to nemám?
 • Kdy naposledy jsem posunula své limity a dokázala si, že zvládnu víc, než jsem si myslela?
Mohlo by se vám líbit

Jak víra v osud ovlivňuje psychiku lidí a celkově jejich fungování

Myslíte si, že lidé, kteří věří na osud, jsou v naprosté psychické pohodě, jelikož mají pocit, že je vše součástí nějakého většího plánu, děje se to tedy ze smysluplného důvodu a vede k něčemu dobrému? Ne tak docela. Studie prokazují opak.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Vnímavý člověk je ten, kdo se zajímá o svět kolem sebe, a přitom se mu daří zachovávat si neutrální postoj. To platí také v případě našeho nitra. Vedeme-li vnitřní boj, poskytne nám postoj pozorovatele novou perspektivu, která neutralizuje naše pocity. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste se na svůj momentální problém podívat očima člověka, který nelpí na výsledku. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Je momentálně v mém životě něco, na čem nezdravě lpím? Kvůli čemu?
 • Patřím k lidem, kteří dokážou dobře poradit druhým, sami se ale utápějí v problémech?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Moudrost nasbíraná časem a událostmi nám pomáhá rozpoznat možné pasti a záludná schémata, v jejichž rámci máme tendence fungovat a váznout. Zároveň nám umožňuje rychleji se zorientovat, rozpoznat spojence a najít pro sebe nejschůdnější trasu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvědomte si, že moudrost se nedá naučit, lze ji jen na základě prožitků získat. Je však také třeba chtít si vzít ponaučení. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsou v mém životě věci, které se mi neustále opakují? Tuším proč?
 • Chápu rozdíl mezi chytrostí a moudrostí? Jaká jsem já osobně?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Ne vždycky se vyplatí riskovat, a ne každý riskovat chce. Někdy je lepší počkat a chránit si to své jisté, jindy je ale jediný způsob, jak se posunout dál, určitý stupeň rizika. Je to i vaše téma pro nadcházející týden, protože právě takové období máte před sebou. Na nic nečekejte a vykročte do neznáma. Štěstí stojí na vaší straně a věci, které se dosud zdály nemožné, mají nyní vysoký potenciál vyjít. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak často se v životě pouštím do rizika – vyhovuje mi zažívat napětí?
 • Kdy naposledy se mi vyplatilo zariskovat?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Proces proměny bývá mnohdy bolestivý, protože se neobejde bez jistých ztrát, možných omezení a výrazného úsilí. I motýl se musí nejprve pracně vysoukat ven ze své kukly, než mu život dovolí roztáhnout křídla a vzlétnout. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že každá proměna něco stojí. Vyžaduje odhodlání, vůli a důslednost, notnou dávku trpělivosti a také vědomí, proč ji chceme. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblastí svého života se cítím být pomyslnou kuklou a toužím stát se motýlem?
 • U koho z mých blízkých jsem zažila proces proměny a jak jsem to vnímala já?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky