Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Ideální páteční večer? Vyražte do divadla! A zůstaňte přitom zachumlaní v dece v pohodlí svého domova

Streamovací platformy se seriály a filmy jako jsou například Netflix, HBO Max a další, jsou dnes již běžnou součástí téměř každé domácnosti. Napadlo vás ale někdy, že si z pohodlí domova, na cestách ve vlaku nebo v autě můžete pustit i nejrůznější divadelní představení? Právě od toho je zde platforma Dramox, která nabízí stovky divadelních záznamů na jednom místě.

Aneta Akgül | 14. 04. 2024

Ideální páteční večer ve znamení kultury

Patříte mezi ty, kteří tak úplně nepropadají filmové či seriálové tvorbě, ale raději preferujete divadelní představení? Divadlo má své specifické kouzlo, které jen tak neomrzí. Všichni jsou oblečeni ve společenském, z krásných, většinou starých, divadelních budov srší historická atmosféra a v divadelním bufetu si můžete dát klasický chlebíček s poctivou vrstvou bramborového salátu a další oblíbené lahůdky.

 

Do divadla bez zbytečného plánování dopředu

Návštěva divadla ale většinou vyžaduje určité plánování dopředu. Není to jako kino, do kterého se rozhodnete jít a za hodinu již sedíte v sále. Jistě, pokud máte štěstí, seženete lístek do divadla i na poslední chvíli. V drtivé většině případů tomu tak ale není. Co když si ale chcete vychutnat své oblíbené divadelní představení, aniž byste museli návštěvu divadla a koupi lístků plánovat dopředu? Právě od toho je zde streamovací platforma Dramox, která nabízí stovky divadelních představení na jednom místě. Navíc, měsíční předplatné stojí pouhých 299 korun, což je méně, než cena za jednu vstupenku do divadla.

 

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: „Jmenuji se .. Igor Hnízdo” aneb zjistěte, jak dobře znáte hlášky ze školního prostředí

Školou jsme si prošli všichni. Někteří z nás s naprostým nadhledem, jiní takzvaně “s odřenýma ušima”. Ne každý z nás na školu vzpomíná s láskou, nicméně všechny z nás určitě zavalí pořádná dávka nostalgie vždy, kdy si na školní prostředí vzpomeneme. Otestujte se v zábavném kvízu, zavzpomínejte na školní léta a zjistěte, jak dobře znáte filmové hlášky ze školního prostředí.
marianne.cz

Vychutnejte si divadelní představení odkudkoliv, kde se zrovna nacházíte

Služba Dramox je v podstatě online divadlo, které za měsíční předplatné nabízí stovky oblíbených divadelních představení, a to zcela bez reklam. Pustit si tak můžete jakékoliv představení jak z pohodlí svého domova, tak i na cestách v mobilní aplikaci. Pravidelně se zde objevují nová představení nejrozmanitějších žánrů, ale také derniéry, které již na divadelních prknech není možné vidět a nejrůznější zahraniční představení, od norské opery až po balet z Los Angeles a další. Za původní myšlenkou a vznikem služby stojí Martin Zavadil a Martin Hájek, kteří svému projektu fandí, vkládají do něj veškeré své úsilí a především věří tomu, že díky němu přiblíží divadelní scénu ještě více lidem - od dětí až po dospělé.

 

Info ikona
Zimní pohádka

Jaká představení na službě Dramox najdete?

Jak již bylo zmíněno, Dramox nabízí nespočet různých představení. A nejen ledajaká. Najdete zde představení třeba z Dejvického divadla, kde exceluje Ivan Trojan či Martin Myšička, skvělé představení Cyrano, kde má svou životní roli oblíbený herec Martin Hofmann, slavné komedie z Klicperova divadla s Pavlou Tomicovou v režii Davida Drábka, z ostravského Divadla Petra Bezruče pak nabízí několik představení, kde exceluje nedávno zesnulý Norbert Lichý. Najdete zde ale i představení s dalšími zesnulými legendami, jako byli třeba Libuše Šafránková, Hana Maciuchová nebo Josef Abrhám a další, které již na divadelních prknech bohužel nikdy neuvidíme.

 

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte hlášky z legendárních her Divadla Járy Cimrmana?

Hry z repertoáru Divadla Járy Cimrmana jsou typické laskavým inteligentním humorem a krásným ryzím českým jazykem. Občas je přikoření nějaký ten „šrapnel“, jak označuje jeden z hlavních představitelů spolku herec a režisér Zdeněk Svěrák ostřejší slova, která tu a tam ve hře nečekaně zazní z úst postavy, od níž bychom to nejméně čekali. Možná sami některé hlášky běžně používáte, aniž byste tušili, že jsou spojené s divadlem pojmenovaným po fiktivním českém géniovi.
marianne.cz

Podpora divadelního umění

Nejen, že se Dramox snaží o to přiblížit divadelní scénu co nejvíce lidem, ale také ve velkém podporuje divadelní umění jako takové. Většina peněz z každého předplatného jde přímo divadlům, autorům a hercům. Navíc nabízí i speciální výukové materiály pro učitele, kteří mají díky této platformě možnost předávat svým žákům zábavnější formu výuky. Studenti si tak již v útlém věku vychutnají kouzlo divadel a poznají výuku literatury naprosto jiným způsobem, než na který byli doposud zvyklí.

 

Související články

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Cestování po Plzeňském kraji: Top 10 rozhleden, které stojí za návštěvu

Zábava
Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Zábava
Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat