Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře znáte film Láska nebeská?

Dokážete si představit Vánoce bez filmu Láska nebeská? Příběh Billyho Macka, britského premiéra Davida, podvedeného Jamieho či po uši zamilovaného Sama je nedílnou součástí vánočního televizního programu, a nutno podotknout, že oprávněně.

Snímek Láska nebeská, který měl premiéru před neuvěřitelnými devatenácti lety, patří k vánočním filmovým klasikám. Vyzkoušejte si v našem kvízu, zda film Láska nebeská znáte do posledního detailu. 

Stejně jako jiné filmy i on je ověnčen několika zajímavostmi a chybami. Pojďme se podívat na ty nejzásadnější přešlapy a libůstky...

Když Jamie poprvé spatří Aurelii, snaží se mluvit portugalsky a říká „molto bueno,“. Eleonore ho ale opravuje a tvrdí, že molto bueno je španělsky. Ve skutečnosti se plete i Eleonore, neboť molto je italsky a znamená "velmi". 

Vzpomínáte na scénu, kdy David poprvé přijíždí na Downing street 10? Pokud jste film správně sledovali, pak vám jistě neuniklo, že s každým novým střihem má David jinou kravatu. Vše vzniklo nedopatřením, kdy si herec Hugh Grant po obědové pauze vzal omylem jinou kravatu. Jakmile nepřesnost zjistil režisér Richard Curtis, rozhodl se, že kravatového omylu využije, a ještě více ho přiživí. Následně si s každým novým střihem musel Hugh vyměnit kravatu za jinou.

Jezírko, kde Jamie utopil svůj scénář, bylo ve skutečnosti velmi mělké a hluboké méně než 30 cm. Oba herci tedy chodili po kolenou a předstírali, že plavou.

Záběry z letiště Heathrow jsou skutečné! Kamerový štáb se na týden přestěhoval na londýnské letiště, aby zdokumentoval vítání skutečných rodin a přátel. Výsledek? První a poslední scéna, která málokoho nechá chladným.

Ve filmu se objevila i režisérova dcera, a to v roli humra na školní besídce. Zároveň režisér do filmu obsadil svou matku, které jste si mohli všimnout v roli starší hospodyně v premiérově domě.

Nejprve to vypadalo, že se ve filmu objeví hned čtrnáct příběhů. Nakonec se ale filmařům zdálo, že by dva další příběhy zbytečně zkomplikovaly děj, a tak vyškrtli milostný příběh o páru stejného pohlaví a také příběh o africkém páru.

Dějové linky Hugha Granta a Colina Firtha byly původně zamýšleny pro dva samostatné filmy. Nakonec jsme ale rádi, že se tak nestalo a můžeme si jejich příběhy vychutnat spolu s deseti zbývajícími. 

Režisér Richard Curtis měl na roli stárnoucího rockera Billyho Macka ještě dva kandidáty. Nakonec se ale rozhodl, že roli svěří do rukou Billyho Nighy. Zároveň byla vánoční píseň nahrána ve slavném studiu Abbey Road Studios.

Joannino ztvárnění písně All I want for Christmas is you bylo považováno za příliš dobré, a tak autoři snímku poprosili herečku, aby píseň zazpívala o trochu hůře. Jedině tak prý bylo pro diváky uvěřitelné, že písničku zpívá dítě.

Filmaři neplánovali obsadit Claudii Schifferovou. Údajně prý hledali někoho, kdo bude slavné top modelce velmi podobný. Jenže to vůbec nebylo jednoduché, a tak se v úzkých obrátili na samotnou Claudii, která nabídku přijala.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?