Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kam o Velikonocích za zábavou?

Info ikona
Velikonoce

Velikonoce jsou za dveřmi. Pokud ještě nevíte, co budete dělat o prodlouženém víkendu, máme pro vás několik zábavných tipů. Kam za nejlepším velikonočním menu, dětskými jarními dílničkami nebo exkurzí výrobny skleněných kraslic?

Velikonoční menu mimo domov

Milujete všechny tradiční velikonoční pokrmy, ale nemáte dostatek času nebo zkušeností si je připravit doma? Vyrazte na ně do restaurace a spolehněte se na um profesionálů. Nemusíte chodit na kopřivy do nádivky či trávit celý den přípravou šťavnaté pečínky, místo toho se od 11. do 18. dubna můžete vydat do restaurace Červený jelen v centru Prahy na tematické velikonoční menu. Pod vedením šéfkuchaře Marka Fichtnera se budou podávat vždy od 15 hodin v Bance – kubisticko-modernistickém prostoru bývalé Anglo-rakouské banky.

Info ikona
Červený Jelen

Exkurze za kraslicemi

Oflenda je malebné místo nedaleko Pardubic, Chrudimi, Žďárských vrchů nebo Hlinska v Čechách. Je to místo, kde vznikají od loňského roku ručně vyráběné české ozdoby, a to jak ty vánoční, tak i nová jarní kolekce nebo úplně nejnovější dekorace pro nadcházející Velikonoce v podobě skleněných, foukaných velikonočních kraslic. Místo je to rozhodně kouzelné, protože si zde můžete, nakoupit v nově otevřeném obchodě, tak si své výtvory sami vytvořit a namalovat. A pokud projevíte zájem, ukáží vám zde i ruční výrobu. Každou sobotu od 9 do 13 hodin můžete sami na vlastní oči vidět, jak se ozdoby foukají, stříbří a zdobí.

Info ikona
Koulier
Mohlo by se vám líbit

Velikonoce v korunách stromů

Stezka korunami stromů Krkonoše vás zvě na velikonoční víkend plný zábavy. Přijďte si se svými dětmi vychutnat sváteční atmosféru a přivítat začátek jara. Na konci Stezky bude otevřena výtvarná dílna, kde se děti mohou naučit plést pomlázky a ozdobit velikonoční kraslice. V programu myslí i na dospělé, kteří se mohou těšit na ochutnávku vaječného likéru. Během velikonoční soboty a neděle budou návštěvníky bavit maskoti Emil a Emilka.

Prodloužený víkend plný velikonočních tradic na návštěvníky čeká od 15. dubna do 18. dubna.

Info ikona
Stezka Korunami stromů

Velikonoční zámecký kemp pro děti ve Ždáru nad Sázavou

Od 14. do 16. dubna můžete přihlásit děti na zámecký kemp plný velikonočního tvoření! Kurz, který probíhá od 8:30 do 16 hodin je určený pro děti od 5 do 12 let. Čeká je nová parta kamarádů, spousta skvělých velikonočních her a velikonoční dobroty.

Děti se naučí pracovat se včelím voskem, vyrobí si léčivé sirupy z prvních jarních rostlin, budou společně vařit na ohni a péct velikonoční dobroty. Čeká je také celotáborová hra. Všechny tři dny bude děti provázet velikonoční zajíček, který je seznámí s velikonočními zvyky.

Info ikona
Zelená hora

Velikonoční relax v centru Prahy

Během letošních Velikonoc se díky staycation balíčku pražského hotelu Mandarin Oriental můžete těšit na skvělou zábavu a také kompletní relaxaci. Nezapomenutelný velikonoční víkend zde navrhli pro hosty i rodiny. Užijete si tak atraktivní nabídku v restauraci Spices a tradiční hledání vajíček. Na dospelé tu čeká lázeňský rituál, který je založen na léčivých účincích heřmánku a terapeuticky působí na mysl i tělo, pro nejmenší relaxační masáž a pro mladistvé speciální Chill Out masáž. Kdo by odolal?

Info ikona
Mandarin Oriental Prague

Chateau Mcely plné tradic

Chateau Mcely se již „obléklo“ do sváteční jarní výzdoby, park rozkvétá barevnými voňavými květinami a je znát, že Velikonoce jsou skoro tu. Oslavte zde velikonoční svátky s bohatým programem naplněným tradicemi. Zámek provoní mazance, beránci, nádivka, domácí uzené a další dobroty. Tóny velikonoční koncertu i klavíru se rozezní sály. Budou se plést pomlázky, zdobit vajíčka i perníčky, výtvarně tvořit. Králíkárnu a ohrádku oživí králíčci a kůzlátka. Děti se povozí na oslících a zasportují si v anglickém parku.

Kdy? Čtvrtek 14. dubna - pondělí 18. dubna 

Info ikona
Mcely
Mohlo by se vám líbit