Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Knižní novinky, které zaženou podzimní chmury

Tma a šeď podzimních podvečerů, sychravé počasí, a především nedostatek slunečních paprsků způsobuje, že chce člověk usnout a probudit se až na jaře! Pokud si ale k ruce vezmete příjemnou knihu, pak na (pod)zimní spánek rychle zapomenete.

Podzimní nákup knížek si můžete omluvit hned několika způsoby. Zaprvé si přece musíte během ošklivých dnů udělat radost! Zadruhé se blíží Vánoce, a vy nechcete Ježíška stresovat, a raději mu s výběrem knížky pro vás pomůžete. A zatřetí? Vlastně žádnou omluvu nepotřebujete! Knížek prostě nikdy není dost.

A na jaké knižní novinky si děláme zálusk?

Holka ze sekáče - Tereza Kratochvílová

Jaké to je, když vás mamka nechá napospas osudu v porodnici? Život adoptovaných dětí rozhodně není procházka růžovou zahradou, což nejlépe dokážou popsat právě ti, kteří své biologické rodiče nemají. Tereza Kratochvílová ve své autobiografické knize Holka ze sekáče vypráví svůj příběh o tom, jaké to je být adoptovaným dítětem, teenagerem bez biologických rodičů a dospělým, co se s tím vším musí nějak vyrovnat.

Kniha

Holky to někdy nemaj lehký - MUDr. Radkin Honzák, Klára Mandausová a MUDr. Alena Večeřová Procházková

Články od psychiatra Radkina Honzáka si sice můžete každý měsíc přečíst v Marianne, ale určitě nám dáte za pravdu, že zajímavých postřehů od pana doktora není nikdy dost. V knižním rozhovoru s novinářkou Klárou Mandausovou prozrazuje mnoho dalších věcí o lásce, zdraví, vztazích, rodinných vzorcích, výchově, morálce, zkrátka o všem, čím každý den žijeme, z čeho se radujeme nebo s čím zápolíme.

Kniha

Balkán, Bejby! - Lucie Römer

Co když se „mateřská“ opravdu stane dovolenou? Lucie Römer vyjela předloni na dobrodružnou cestu po Balkáně jen s manželem a miminkem. Jako dopravní prostředek jim posloužila stará obytná dodávka. Vedle relaxu a mnoha překvapení se jejich putování několikrát zvrtlo. Kromě rad na cesty s malým dítětem se také dočtete zábavné historky třeba o tom, co se stane, když člověk najde v horách štěně a další dva měsíce s ním žije v dodávce.

Kniha

Prázdniny v Evropě - Ladislav Zibura

Čtvrté prázdninové dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou, tentokrát v podobě 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyráží z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevuje místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechněte si příběhy neobyčejných lidí a přesvědčte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

Kniha

Les přízraků - Juraj Červenák

Tak trochu detektivní, tak trochu thrillerové - to jsou romány od Juraje Červenáka, které hýbou československým knižním trhem. Novinka Les příběhů se tentokrát odehrává v Trutnově a slibuje temný příběh podobně laděný, jako bylo pět předchozích z cyklu historických detektivek zasazených do dob protitureckých válek na sklonku šestnáctého století.

Kniha

Někdy je hezké, že mě miluješ - Marie Vareilleová

Humorný román líčí milostné vztahy mladých žen i jejich cestovní eskapády – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Vedle vtipně, s nadsázkou a sebeironicky podávaných situací se objevují i vážnější pasáže, které se vnímavě dotýkají tématu stárnutí a odcházení ze života. Skoro až do konce svižného příběhu není ale jasná zásadní věc: dokážou Chloé i Constance konečně poslat nesprávné muže k šípku a najít si toho pravého na celý život?

Kniha

P.S. Diář 2020 - Aňa a Lela Geislerovy

Pravda, nejedná se sice o knižní tip v pravém slova smyslu, ale věřte nám, že jsme tento skvost nemohli opomenout. Pokud jste totiž milovali knížku P.S. od Ani Geislerové, pak si jistě zamilujete i její nový diář P.S. Diář 2020, na kterém opět spolupracovala se svou sestrou – ilustrátorkou Lelou Gislerovou. Krásné obrázky doplněné o výstižné citáty vám budou zpříjemňovat zapisování nových úkolů a poznámek.

Kniha

Jaká knížka vám udělala naposledy radost?

ČTĚTE TAKÉ: 6 benefitů, které přináší čtení

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet