Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Královská svatba: Co se dělo na svatební party?

Dnes je to týden, co proběhla nejočekávanější svatba roku. Svatební party byla přísně střežena a novináři, fotografové i ostatní lidé z médií sem měli vstup zakázán. Během posledních sedmi dní ale na veřejnost pronikly střípky z dění, díky kterým si můžeme poskládat celý průběh večera. Taky jste zvědaví, co se na party dělo?

Karolína Peřinová | 26. 05. 2018

Svatebním obřadem v kapli svatého Jiří zábava jistě nekončila. Dalo by se říct, že jen co novomanželé kapli opustili, zábavnější část programu spíše začala. I když byl obřad pojat vskutku neformálně, jeho součástí bylo i tak spoustu pravidel, ze kterých je člověk nervózní. Na svatební party se ale novomanželé mohli už trochu odvázat a oddechnout si, že vše klaplo, tak jak mělo.

Na odpolední hostině, při které si svatebčané mohli pochutnat na menu ze sezónních surovin, zazpíval novomanželům Elton John píseň z filmu Lví král „Circle of Life“. Poté se princ Harry s Meghan přesunuli ve stylovém Jaguáru na večerní party. Nová vévodkyně ze Sussexu se převlékla do druhých svatebních šatů od Stelly McCartney. Nemůžeme se rozhodnout, které se nám líbily víc.

wedding

Party pořádal princ Charles ve Frogmore House. Zatímco hostiny po obřadu se zúčastnilo více než 600 hostů, večerní party byla v komornějším duchu. Mezi 200 pozvanými nechyběla Serena Williams, Amal Clooney nebo Priyanka Chopra. Začalo se večeří, která byla ve stylu „Když se jaro potkává s létem“. K jídlu se podávaly lehké kanapky z organických surovin.

Svatba jako z pohádky nesměla být ochuzena o kouzelný ohňostroj, který rozzářil oblohu nad Windsorem v 11 hodin večer. Prý to vypadalo jako Disneyho filmu a kochat se jím mohli všichni obyvatelé města. Takže aspoň něco zahlédli ze svatební party.

Vypadá to, že svatebčané protančili celou noc. Hlasitá hudba byla údajně slyšet i přes tlusté zdi hradu až do ranních hodin. Playlist zahrnoval všechny oblíbené písničky prince Harryho, který má rád hudební styl House. A komu z tance vyhládlo, ten si mohl o půlnoci pochutnat na vydatných burgrech a jako dezert se podávala cukrová vata. Tomu se říká odvaz na královské svatbě.

Jestli vás zajímá nabídka nápojů, tak ta byla opravdu světová. A to doslova. Servírovaly se drinky z celého světa. Jeden nesl název „Když Harry potkal Meghan“. Ten obsahoval zázvor a rum a jeho barva měla připomínat barvu Harryho zrzavých vlasů.

Konečně se dostáváme k prvnímu tanci. Celá party se nesla v americkém duchu, jakožto pocta Meghaninému původu. Novomanželé si proto vybrali písničku od americké zpěvačky Whitney Houston „I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me). Ohromně by nás zajímalo, jak tanec vypadal.

Jak bylo řečeno, Elton John zazpíval na svatební hostině. Tím jeho vystoupení ale neskončilo. Neplánovaně usedl ke klavíru i na party po tom, co se Harry zeptal jestli může někdo zahrát na klavír. Zahrál a zazpíval čtyři známé hity - „Your song“, „Tiny Dancer“, „Circle of life“ a „I am still standing“.

Po party následovala další party. Ti největší „držáci“ se přesunuli do Londýna, kde pokračovaly oslavy v oblíbeném baru celebrit Chiltern Firehouse. Jak z minulosti víme, Harry to umí pěkně rozjet, a tak by nás zajímalo, jakou měli po takto bujaré noci novomanželé svatební noc.

Související články

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.