Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře ovládáte základní fráze v cizích jazycích?

Info ikona
žena

„Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ To je slavný výrok Tomáše Garriguea Masaryka. Otestujte, zda ovládáte alespoň základní fráze jazyků, s nimiž se můžete běžně potkat na nedaleké dovolené.

Tereza Čaladi | 1. 02. 2024

Mluvit minimálně jedním cizím jazykem je v dnešní době celkem běžné. Hodně lidí, zejména mladých, dokáže plynule hovořit anglicky bez problému. Ale angličtina není jediný jazyk, který se nám hodí. Znáte třeba základní fráze z chorvatštiny, španělštiny, nebo od našich německých sousedů? Zjistit to můžete v našem kvízu.

3 aplikace na procvičování cizích jazyků

Pokud vás náš kvíz bavil, ale nevedlo se vám v něm zrovna nejlépe, nebo byste se jednoduše chtěli v cizích jazycích zlepšovat, máte štěstí. Moderní svět je skvělý v tom, že si nemusíte platit rodilého mluvčího, abyste se mohli v mluvení cizími jazyky posouvat, ale jde to i pomocí aplikací. My vám proto chceme pár z nich doporučit:

1. Duolingo

Duolingo je nejznámější a nejrozšířenější aplikací pro studium cizích jazyků. Roli v tom může hrát to, že její základní verze je zdarma. Mnoha lidem přitom stačí, je v ní totiž nejenom gramatika a psaní, ale i poslech a čtení. Můžete si zde přitom vybrat z téměř 40 jazyků.

2. Mooveez

Jistě víte, že se jazyk dobře učí při sledování filmů s titulky. Bezplatná aplikace Mooveez vám přitom pomáhá tento proces ještě zefektivnit. Snaží se lidi naučit cizí jazyk tak, jako když se děti učí mluvit svým mateřským jazykem. Činí tak tedy pomocí poslechu, porozumění, imitace a mluvení. To celé probíhá za doprovodu příběhů rodiny Forte, které jsou zpracované v krátkých filmech.

3. iTalki

Tato aplikace je vhodná, pokud nechcete chodit na kurzy, ale chcete si s někým povídat. Prostřednictvím této aplikace si totiž můžete najít lektora na soukromé výukové lekce. Cena se liší podle toho, jakého lektora si vyberete. S ním se pak scházíte online a on vám pomáhá se ve vámi zvoleném jazyku posouvat.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku