Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Mobilní aplikace, které dominovaly roku 2020! Znáte všechny?

V letošním roce propadli technologiím i lidé, kteří si za normálních okolností drží mobilní telefony, tablety nebo notebooky od těla. Není divu, vždyť celosvětová pandemie koronaviru způsobila, že sociální kontakt s blízkými, kolegy či přáteli jsme v jednu chvíli mohli udržovat pouze díky technologiím. To se rychle projevilo i na seznamu nejlepších aplikací roku 2020, který zveřejnila společnost Apple.

Ráno vstanete, upravíte se a zasednete k pracovnímu stolu. Za nedlouho vás totiž čeká pracovní meeting, který se namísto v zasedačce uskuteční v online prostoru. Následuje virtuální klábosení s kolegyní v podobě rychlého chatování přes WhatsApp nebo Messenger a příprava pracovní prezentace přes aplikaci Miro. Po práci rychle skočíte na nákup, tedy otevřete aplikaci a virtuální košík naplníte k prasknutí. Než nákup dorazí, stihnete si zacvičit u streamované jógy z vašeho oblíbeného jógového studia a celý den zakončíte skupinovým hovorem s rodinou přes aplikaci Skype.

Ano, vítejte ve 21. století, které je kvůli koronavirové pandemii zcela odkázáno na moderní technologie, včetně mobilních aplikací. A právě na mobilní aplikace se zaměřila společnost Apple, která na začátku letošního prosince zveřejnila žebříček nejlepších aplikací za uplynulých dvanáct měsíců. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že žebříček byl silně ovlivněn celospolečenským home officem i nudou v karanténě.

Mohlo by se vám líbit

Fitness aplikace do mobilu, které se vyplatí stáhnout

marianne.cz

Bezplatné aplikace, na které nedáme dopustit

Pokud jste v letošním roce pracovali z domova, pak pravděpodobně tušíte, že vítězem v kategorii bezplatných aplikací se stal Zoom. Většina firem hned na počátku pandemie sáhla právě po této aplikaci, která je ideální na online schůzky a pracovní hovory. Možná vás ale překvapí, že v těsném závěsu je aplikace TikTok. Sociální síť nejen pro mladé uživatele, na kterou můžete nahrávat krátká videa, se stala symbolem první koronavirové vlny, a kdo si před kamerou nezatančil na píseň Savage Love, ten jakoby vůbec nebyl. Třetí příčka patří aplikaci Disney+, o které by mohly vyprávět především děti z anglicky mluvících zemí. Následovaly všemi známé a oblíbené aplikace, jako je Youtube, Instagram, Facebook, Snapchat, Messenger a Gmail. Do desítky nejlepších aplikací se vtěsnala také aplikace Cash App. Cílem této aplikace je, aby uživatel měl přehled ve svých financích.

Info ikona
Mobil

Čas na hraní

Říkal někdo, že hry jsou jenom pro děti? I dospělí jedinci se občas musí zabavit a odpočinout si od světských starostí. Navíc v době koronavirové je odpojení od reality velmi potřebné. V žebříčku nejlepších bezplatných her zabodovala hra Among Us, kterou díky WiFi můžete hrát se čtyřmi až deseti hráči. Na druhém místě se umístila nesmrtelná hra Call of Duty, která se těší velké oblibě také v mobilní verzi. Následovala hra Roblox. Pokud máte rádi virtuální světy, pak si pravděpodobně tuto hru oblíbíte. V žebříčku nesmí chybět ani hra Subway Surfers, tedy klasická skákačka, která baví malé i dospělé. Páté místo patří kreativní hře s názvem Ink Inc. – Tattoo Drawing, kde se můžete alespoň na okamžik stát tatérem a vykouzlit několika lidem vysněnou kérku. Zároveň se do žebříčku dostala také hra Magic Tiles 3: Piano Game, která je určena pro všechny milovníky hudby a začínající pianisty. První desítku uzavírají hry jako Brain Test: Tricky Puzzles, Brain Out, Coin Master a Cube Surfer.

A na jakou aplikaci jste v roce 2020 nedali dopustit vy?

Mohlo by se vám líbit

Poznejte mobilní aplikaci, která dokáže utužit váš vztah

marianne.cz

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici