Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Omalovánky pro dospělé: Proč nás pořád tolik baví?

Info ikona
Omalovánky

Pastelky jdou na dračku, jedna mezinárodní značka pastelek uvedla, že nestíhá vyrábět, a mezi bestsellery on-llne obchodu Amazon nepatří žádný společenský román ani příručka o dietě, ale omalovánky pro dospělé. Jak se z omalovánek stal hit pro starší a pokročilé?

Výtvarnice Johanna Basford vytváří černobílé ilustrace, které v roce 2003 vydala v knize s názvem Tajná zahrada s výstižným podtitulem „pastelkou proti stresu“. Tahle publikace jemných, detailně vypracovaných obrázků se stala bestsellerem, prodalo se jí šestnáct milionů výtisků… Omalovánky pro dospělé jsou velký hit, většina lidí vyzdvihuje jejich meditativní a relaxační schopnost. Jde o kreativní činnost, ke které však není nutné žádné výtvarné vzdělání. A hlavně – na nějaký čas vyměníme mobily a digitální techniku za pastelku a opravdový papír a činnost, že které vzejde reálný výsledek. 

Pokud si myslíte, že omalovánky pro dospělé jsou záležitostí posledných několika let, není to pravda. Vydávají se už víc než padesát let, byť nikdy nezazaznamenaly takový boom jako v dnešní době. Podívejte se na ty nejzajímavější, nejvtipnější i nejbizarnější.

Omalovánky pro dospělé: Proč nás pořád tolik baví?