Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Poslední měsíc prázdnin aneb 7 způsobů, jak zabavit své potomky

Prázdniny jsou ve své polovině, a to znamená jediné. Děti naříkají, že jim zbývá pouze 31 dnů prázdnin a rodiče naopak naříkají, že jejich potomci mají ještě 31 dnů volna. Pokud patříte do druhého tábora a nevíte, jak své děti následující měsíc zabavit, pak pro vás máme dobrou zprávu. Existuje ještě mnoho aktivit, které v srpnu můžete společně stihnout a vyzkoušet.

HURÁ NA VÝLET

Pokud vám zbývá ještě pár dnů volna, pak společně vyrazte na rodinný výlet. Nikdo neříkal, že nutně musíte k moři nebo za hranice naší republiky. Vždyť skvělou dovolenou lze zažít i v české kotlině. Bohatě postačí, když nepodceníte program a najdete místa, která jsou jako stvořená pro rodiče s dětmi. A jaké jsou naše tipy?

Pro malé i velké přírodomilce

Mají vaše dítka blízko k přírodě? Pak vyrazte na výlet do Krkonoš, kde se nachází Stezka korunami stromů. Na trase v celkové délce 1 511 metrů se společně vydáte od kořenů až ke korunám stromů. Na rozdíl od běžného výletu do lesa vám Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice vám nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Při stoupání do výšky 24 metrů vás čeká 40 skleněných cedulek s kukátky. Pohledem skrze ně se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Když vystoupáte na vrchol Stezky do výšky 45 metrů, budete si moci vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa a do celé krajiny kolem. 

Vzhůru na piknik

Připravit svačinku, dobroty, domácí limonádu a vyrazit s piknikovou dekou do přírody. Na první pohled skvělý plán, který ale mnoho rodin nikdy nedotáhne do zdárného konce. Pokud ale dáte pikniku šanci, určitě vás nezklame. Nezapomeňte ale pro děti připravit aktivity nebo vzít hry. Společně si pak odpoledne užijete ještě více, a zároveň si pojistíte to, že se děti nebudou nudit. 

Čas na cyklotoulky

Malé sportovce jistě nadchne cyklistický výlet. Buď se můžete projet po vašem okolí, nebo vyrazit na cyklovýlet třeba kolem Máchova jezera. Právě tam na vás čeká 15 kilometrů rovinatého terénu, který je jako stvořený pro malé cyklisty. Začněte u vlakového nádraží v Doksech a vydejte se po červené turistické značce do Starých Splavů. Odtud pak budete projíždět borovými lesy kolem jezera. Průměrným tempem trasu zvládnete za hodinku, takže budete mít dost času ke koupání na „Mácháči“ nebo na prohlídku Zámku Doksy a Muzea Čtyřlístku.

Info ikona
děti

DOMÁCÍ POHODA

I v domácím prostředí lze vytvořit skvělý program, kterým zabavíte svá dítka. Nebojte se tedy sáhnout po hrách, které frčely už za vašeho dětství. 

Dětská olympiáda

I když v letošním roce olympiáda není, můžete zorganizovat její skromnější (a zahradní) verzi. Složité sportovní disciplíny vyměňte za jednodušší aktivity a profesionální sportovce za vaše děti. Výsledek? Zábavné odpoledne plné sportu a zdravého soupeření, které si zaslouží odměnu v podobě medaile. Alespoň té čokoládové!

Hra na Indiány

Stačí trocha představivosti a pár drobností pro navození atmosféry a trávník za domem se může změnit na indiánskou vesnici. Základem je pořádné tee-pee, kam se malí indiáni rádi nastěhují klidně na celý den. Z čerstvě nařezaných větví jim vyrobte luk a šípy na lov bizonů a z širšího pruhu gumy a peříček zase jednoduše vzniknou čelenky. Indiáni se pak mohou učit střílet na terč, plést náramky z bavlnek nebo hledat stopy zvířat v hlíně.

Domečky pro skřítky

Na vycházce do lesa mohou děti popustit uzdu fantazii a z přírodních materiálů vystavět malé chaloupky, aby udělaly radost lesním skřítkům. Z šišek, klacíků a listů vzniknou krásné domky, které děti jistě zvládnou vybavit i nábytkem. A z nasbíraných borůvek a malin mohou skřítkům připravit třeba i večeři.

Výroba nanuků

Sladká zmrzlina k létu neodmyslitelně patří a je dobré ji mít doma v zásobě pro malé i velké mlsouny. Díky formičkám na zmrzlinu není problém si vlastní nanuky vyrobit i doma nebo na zahradě. Stačí různé druhy ovoce, tvaroh, smetana nebo čokoláda. Děti budou nadšené, že si vyrobily zmrzlinu podle svých představ, a rodiče zase mají kontrolu nad tím, jaké suroviny nanuk obsahuje.

Související články

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii