Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Valentýnský manuál: Jak si skutečně užít svátek zamilovaných

Pro někoho „obyčejné“ úterý, pro jiného den v hávu rudých srdcí a zamilovaných dárků. Den sv. Valentýna se mílovými kroky blíží, a pokud stále zvažujete, jak letošní Valentýn pojmout, nechte se inspirovat našimi tipy.

Hádáme, že existují dva druhy lidí. Zatímco jedni svátek zamilovaných zarputile odmítají a tvrdí, že jde o komerční „výmysl“ ze Spojených států amerických, druhý tábor naopak den sv. Valentýna s nadšením slaví a prahne po všem, co je ověnčeno rudou barvou a tvarem srdce. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, v jednom se pravděpodobně shodneme – vyjádřit partnerovi lásku bychom měly každý den, tedy i 14. února.

Pro gurmány

Nemusíme snad ani připomínat, že láska prochází žaludkem. Vezměte tedy otěže do svých rukou, a připravte pro svého milého láskou prošpikované menu, které bude okořeněno mocnými afrodiziaky. Nejúčinějším afrodiziakem jsou ústřice, které v našich středoevropských podmínkách není jednoduché sehnat. Jejich účinky ale bohatě zastanou chilli papričky či chřest. Vsadit můžete tedy na pálivou asijskou kuchyni, nebo klasické chřestové rizoto, které pohladí partnerovy chuťové pohárky. Afrodiziakální účinky jsou také přisuzovány jahodám a čokoládě, tedy dvojici, která společně exceluje ve sladkých pokrmech. Vyzkoušejte například čokoládové brownie či čokoládové srdce. A pokud nemáte dostatek času na přípravu dezertu, bohatě postačí, když budete podávat vanilkovou zmrzlinu s jahodami.

Pokud se obáváte, že příprava domácího valentýnského meny je pro vás vyšší dívčí, vyrazte s partnerem za gastronomickým zážitkem do restaurace. Podívejte se na webové stránky vašich oblíbených podniků, a možná zjistíte, že právě na 14. února plánují speciální valentýnskou nabídku. V případě, že žijete v Praze, pak na valentýnské menu láká například Buddha Bar, restaurace Červený jelen nebo The Artisan.

Láska prochází žaludkem

Společný program

Patříte k párům, které se přes týden sotva vidí? Pod tíhou každodenních povinností nemáte jeden na druhého čas, a následně to doháníte během víkendů? Možná největším valentýnským dárkem pro vašeho partnera bude, když si na sebe najdete čas a strávíte den aktivitou, kterou oba máte rádi. Je jedno, jestli vyrazíte do kina na bláznivou komedii, nalijete si skleničku dobrého vína a zavzpomínáte na začátky nebo půjdete na lezeckou stěnu. Podstatné je pouze to, že s partnerem strávíte kvalitní čas.

Udělejte si radost

A mimochodem, říkal někdo, že na Valentýna musíme rozmazlovat jenom partnera? Není nic špatného na tom, když si uděláte radost a odměníte se pěkným dárečkem sama. Výběr těch nejzajímavějších valentýnských dárků najdete v naší galerii. Nechybí například zamilované boty, knihy s láskyplnou tematikou, voňavé svíčky nebo šperky. A nebojte se, přidali jsme i několik dárků, které potěší partnera.

Valentýnské dárky pro vás (i partnera)

Čas na intimitu

Ruku na srdce, intimita hraje ve vztahu zásadní roli. Pokud v posledních měsících máte pocit, že se intimní chvilky z vašeho života vypařily, pak je zkuste přivolat zpět – a to právě na sv. Valentýna. Pokud se nejedná o nějakou vzájemnou letitou frustraci, ale intimita pokulhává pouze v poslední době, zkusila bych na to jít jen trochu od lesa a navázat fyzický kontakt prostě jen tak. Docela pomáhá naladit se na sebe jakýmkoliv fyzickým hýčkáním, já jsem velká propagátorka amatérských masáží. A v tomto případě nemám na mysli přímo masáže erotické, i taková masáž nohou nebo zad je velmi příjemná a může zapůsobit opět víceúčelově. Já jsem v lásce obecně taková praktická - je to blaho, které nás zbaví třeba právě jen toho stresu, ale někdy nás může naladit i víc eroticky. V dlouhodobějším vztahu je dobré si vychytat širší škálu, jak si vzájemně udělat dobře. Může z toho být víc a nemusí, třeba si jen dopřejete chvíle fyzického příjemna u sledování filmu, i to je super. Je možné, že v rámci takového hýčkání bez sexuální ambice nastane právě ta správná konstelace a přirozeně se otevřete touze po intenzivnější sexuální rozkoši,“ radí Karolina Rauschertová, autorka knihy Péče o lásku.

Mohlo by se vám líbit

Valentýn se blíží: Tipy na nejsvůdnější spodní prádlo

Den sv. Valentýna rozděluje společnost na dvě poloviny. Jedna polovina tvrdí, že jde o americký komerční „výmysl“, druhá naopak svátek lásky s nadšením oslavuje. Ať už patříte do jakéhokoliv tábora, v jednom se pravděpodobně shodneme – pořídit si kvalitní spodní prádlo není hřích!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace