Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vstávejte brzy a vařte lehká jídla! 4 letní návyky, které lze aplikovat i během podzimu

Info ikona
Léto

Srpen je ve své polovině, a to znamená jediné - podzim pomalu klepe na dveře. A přestože se příroda na podzim ukládá ke spánku, není to pokyn pro pravidelné lenošení. Zůstaňte aktivní a přeneste si své letní návyky i do dalších měsíců!

Veronika Lechnerová | 15. 08. 2022

Trávit čas venku

Jedním z letních návyků, kterého byste se rozhodně neměli vzdávat ani na podzim, je trávení času venku. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro pravidelné procházky, výlety v horách nebo běhání. Pobyt na čerstvém vzduchu vám jedině prospěje, a navíc se budete i částečně otužovat vzduchem. Můžete se také kochat měnící se přírodou, která na podzim hraje všemi barvami.

Často se stává, že s klesajícími teplotami jsou lidé čím dál více doma. A není proto divu, že je při první příležitosti překvapí podzimní chřipka nebo rýma. Čím častěji budete trávit čas venku, tím spíše zabráníte případným onemocněním a chorobám. Vaše tělo si na nižší teploty přivykne a nebude tak na každý teplotní výkyv reagovat nemocí.

Mohlo by se vám líbit

Vstávat brzo

Brzké vstávání jde v létě snadno, protože bývá světlo již od šesté hodiny ranní. Jak si časné vstávání udržet i na podzim? Stačí pouze nevybočit ze svého zažitého standardu. Pokud jste si přes léto navykli vstávat v půl sedmé, pak si i s přibývající tmou nastavujte budíka na stejný čas. Je jasné, že se vám nebude zpočátku chtít vylézat z postele. Obzvlášť pokud nastane typicky podzimní, chladné a deštivé počasí. Na druhou stranu myslete na to, že dorazíte-li do práce brzo, budete i moci brzo odejít. A to znamená více času pro sebe, koníčky nebo pro vaši rodinu.

TIP: Nastavte si budíka o pár minut dříve, než jste běžně zvyklí a zasvěťte krátkou chvíli po probuzení tomu, že se naladíte na celý den. Můžete si zapálit svíčku, nebo si přečíst kapitolu knihy. Především se vyhněte obrazovce telefonu, která vám ranní klid spíše naruší.

Být aktivní

Přes léto si mnohdy užíváte sportu plnými doušky. Jezdíte na kole, chodíte plavat, nebo vyrážíte na dlouhé túry. A jakmile přijde podzim, zahazujete veškeré aktivity a saháte po knihách. Že vám to zní povědomě? Pak myslete na to, že sporty můžete provozovat celoročně, stačí jenom chtít.

Nemusíte každou aktivitu provozovat nutně venku. Pokud vás baví jízda na kole, můžete v chladnějších měsících chodit na lekce spinningu. Plavání si také vychutnáte v krytém bazénu. Alternativ existuje nepřeberné množství. Sportování můžete navíc spojit s pobytem v sauně, kterou najdete v mnohých fitness centrech.

Info ikona
Jídlo

Jíst lehká jídla

Léto se většinou nese v duchu lehkých salátů, misek s melounem a grilovaného masa. Takto lehká jídla si ale můžete dopřát klidně i na podzim. Jedním z příkladů může být například dýňová polévka, kterou hravě vykouzlíte pouze z dýně, kokosového mléka a koření.

Lehkých podzimních receptů ale existuje celá řada. Stačí, když zapátráte na internetu nebo v některých kuchařkách. Lehká jídla na podzim oceníte zejména v zaměstnání, kde se zbytečně nezaplácnete tučným jídlem a zbude vám tak více energie a síly pro řešení náročných úkolů.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit