Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vyšel druhý díl Enoly Holmesové a my vám přinášíme, na co se v něm můžete těšit

Pokud jste viděli první díl, tak vás nejspíše láká i ten druhý. Nicméně pokud jste neviděli ani jeden, pak jsme pro vás připravili pět bodů přibližující dobrodružství mladší sestry slavného detektiva Sherlocka Holmese, které vás na snímek možná nalákají.

Tereza Čaladi | 10. 11. 2022

Všichni znají Sherlocka Holmese, postavu vytvořenou Arthurem Conanem Doylem v roce 1892, kdy ožila na stránkách jeho knihy. V průběhu času se Sherlock Holmes stal největším detektivem ve fiktivním světě, jenž dokáže vyřešit veškeré záhady, a dnes má více jak 50 adaptací pro televizní obrazovky. Ale byla to spisovatelka Nancy Springová, kdo posunul tuto dějovou linku dál – konkrétně na jeho sestru, jejíž charakter vymyslela zcela sama, jelikož v původním díle nikdy nebylo naznačeno, že by nějakou měl. A té byl dán poprvé prostor na Netflixu v roce 2020.

Stejně jako televizní diváci, tak i lidé v Anglii v 19. století přímo ve filmu, pochybují, že by se mu jeho mladší sestra mohla vyrovnat. Enola Holmesová ovšem všechny vyvede z omylu, když ukáže svůj silný charakter a stejné nadání pro detektivní schopnosti, které má i její starší bratr.

Na začátku prvního filmu totiž zmizí její matka, která pro ni byla zároveň i mentorkou a nejlepší kamarádkou. Enola neměla žádné formální vzdělání, její matka ji vyučovala sama doma (její otec zemřel, když byla malá, a starší bratři – Sherlock a Mycroft – žili jinde) a naučila ji od všeho trochu. Byla jiná než ostatní šestnáctileté dívky. Nechtěla být jako žena utlumena společností, ale toužila se stát uznávanou detektivkou, stejně jako její bratr, k němuž vzhlížela. Což se jí po úspěšném následování stop vedoucí k její matce a zároveň rozplétá dalších spiknutí s vážnějšími důsledky, začalo dařit.

Ve druhém díle si tak otevírá detektivní kancelář a ujímá se přitom svého prvního případu – zmizení lady Cecily Alistairové. Ačkoliv se mermomocí snaží vyhnout svému bratrovi, nakonec se diváci dočkají i jejich spolupráce. K tomu budou pokračovat i dějové linky z prvního filmu, jelikož i v tomto díle se objeví Enolina matka Eudoria a diváci se dočkají i zde jejího přítele vikomta Tewkesburyho.

Proč se na Enolu Holmes podívat?

Pokud vás nepřesvědčila sama dějová linka, máme pro vás několik bodů, které vás možná zaujmou.

  • Má hvězdné obsazení

Na filmu je skvělé, že v něm figurují zkušení herci. Enolu hraje Millie Bobby Brownová, která se proslavila svou rolí Eleven ve Stranger Things, Sherlocka hraje Henry Cavill (alias Zaklínač) a navíc i zde se objeví jako matka těchto sourozenců Helena Bonham Carterová, která působila například v Harry Potterovi jako Bellatrix.

  • Můžete se na ni dívat se svými dětmi

Nejenom že je snímek vhodný i pro děti. Pokud máte doma ty, které zbožňují Stanger Things, máte velkou šanci, že se na něj už sami třesou, jelikož, jak je zmíněno výše, i zde hraje hlavní roli Millie Bobby Brownová. Může se tak jednat o hezký společně strávený čas.

  • Ukazuje odlišné postavení žen v minulosti

Pokud se na snímek budete dívat se svými dětmi, můžete jim na něm vysvětlit, jaká byla situace žen v minulosti. Do velké míry se v něm totiž řeší jejich výchova, vzdělání a celkově jejich postavení ve společnosti a jak pro ně bylo obtížné prorazit v „mužském“ oboru, kterým v té době bylo i detektivní vyšetřování.

  • Je perfektní pro milovníky staré Anglie

Pokud máte slabost pro stísněné cihlové domečky a typickou anglickou módu, pak je tento snímek přímo pro vás.

  • Navazuje na Sherlocka Holmese

Jste-li fanoušci detektivek, Sherlocka Holmese zejména, pak je určitě dobré se na příběh Enoly Holmesové podívat. Opět rozšiřuje svět největšího fiktivního detektiva všech dob.

Druhý díl Enoly Holmesové je nyní dostupný na Netflixu.

Mohlo by se vám líbit

10 filmů z dnešní doby, které se inspirovaly klasickou literaturou

Dalo by se říci, že polovina romantických filmů volně vychází z Romea a Julie. Ale to není jediná klasika, o kterou se scénáristé v posledních několika letech opřeli. Přesvědčte se sami.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit