Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Zábava

Zámky a hrady s pohádkovými prohlídkami, které zaujmou malé i dospělé

Info ikona
Strašidla

Říkal někdo, že za strašidly musíte až na anglický zámek Canterville? Pokud se svými dětmi hledáte letní dobrodružství okořeněné špetkou historie, pak vyrazte na české hrady a zámky, které nabízí speciální strašidelné či pohádkové prohlídky.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 11. 07. 2021

Plánujete během letošního léta objevovat krásy České republiky? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout zámky a hrady, které si pro nejmenší návštěvníky připravily speciální prohlídky. Na některých zámcích se můžete těšit na ryze strašidelný program, jinde vaše dítka na vlastní oči spatří princeznu nebo rytíře. Kam se vydáte?

Zámek Dětenice

Upíři, ježibaby, umrlci nebo strašidla! Pokud máte děti, kterým v žilách koluje statečnost a odvaha, pak je jakoukoliv prázdninovou neděli vyvezte na zámek Dětenice. Právě tam se od 10 do 17 hodin konají netradiční prohlídky zámku, při kterých zdejší ježibaba Žuzelda barvivě vypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. I když jsou strašidelné prohlídky určené dětem, věřte, že se skvěle pobaví i dospělí.

Zámek Letohrad

O zábavu postaráno budete mít také na zámku Letohrad, kde vás provede Bílá paní. Prohlídka vhodná pro rodiny s dětmi vede zámeckým parkem až ke strašidelné jeskyni a končí na zámku. Během cesty navíc budete plnit úkoly, a zároveň na vás sem tam vykoukne nějaká ta nadpřirozená bytost. Pouze nezapomeňte na to, že na prohlídku se musíte objednat předem, a to prostřednictvím informačního centra.

Zámek Ratibořice

Dlouho neotálejte, protože pouze v červenci máte možnost vyrazit na nevšední prohlídku na zámek Ratibořice. Během procházky zámeckými interiéry vás bude doprovázet schovanka paní kněžny, komtesa Hortensie. Právě ta dětem povypráví o životě na venkovském sídle, dvorní etiketě, módě, účesech a oblékání. Trasa nadchne především malá děvčátka, která se také dozví, jaké byly povinnosti dam a malých slečen. Prohlídka zabere zhruba 30 minut, a tak ji zvládnou i menší dítka.

Hrad Švihov

Je vašemu potomkovi od čtyř do deseti let? Pak společně vyrazte na hrad Švihov, kde je pro děti tohoto věkového rozmezí připravena speciální prohlídka. Malí návštěvníci poznají osobnost Půty Švihovského z Rýzmberka a to, jak se na hradě žilo v jeho době. Zavítají například do hodovní síně, do ložnice hradní dámy, do kaple nebo do zbrojnice. Během návštěvy děti plní jednoduché úkoly a společně hledají vzkazy od pana Půty.

Hrad Valdštejn

Většina malých chlapců zažije období, kdy propadne rytířům, brnění a mečům. Pokud se váš syn právě nachází v této etapě dětství, pak si můžete udělat rodinný výlet na hrad Valdštejn. Prohlídku pro děti má v režii místní loupeživý rytíř a dost možná společnými silami objevíte poklad a zlomíte dávnou kletbu.

Zámek Slavkov

Krásné princezny, zlé čarodějnice, strašidla, škola kouzlení a mnoho dalších nadpřirozených bytostí můžete vidět v hraných pohádkových prohlídkách, které pro vás na zámku ve Slavkově odehrají sami průvodci. Čeká vás nejen zaručený dobrý konec, ale i spousta zábavy. Vlastní kostýmy dětí jsou vítány. I v tomto případě myslete na to, že je třeba prohlídku předem rezervovat.

Staré Hrady

Každou sobotu, neděli a středu o letních prázdninách ožívá v gotických zdech Starých Hradů tzv. Příběh čarodějnice! Uvidíte originální mistrovská kouzla, magii a čáry, šermířské souboje a šarvátky. Pokud tedy chcete zažít středověky den na hradě, mnoho pohádkových příběhů nebo si na vlastní kůži vyzkoušet roli čarodějnického učně, pak vyrazte na Staré Hrady. 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion