Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zeměpisný kvíz: Znáte hlavní města evropských států?

Info ikona
evropa

Ano, všichni známe hlavní město Velké Británie nebo Rakouska. Jak jste na tom ale se znalostí hlavních měst dalších evropských států? Vyzkoušejte si náš zeměpisný kvíz, který vám poskytne jednoznačnou odpověď.

Co si pamatujete z hodin zeměpisu?

Vraťte se zpátky do školních lavic a zavzpomínejte na hodiny zeměpisu, ve kterých jste probírali evropské země a jejich metropole. I když mnoho z nás má pocit, že vyjmenovat hlavní evropská města je brnkačka, opak je pravdou. Obzvláště, pokud se zaměříme na hlavní města zemí, které se rozkládají na území bývalé Jugoslávie. Co třeba taková Makedonie nebo Černá hora a jejich hlavní města? Stejně tak mnohým můžou dělat vrásky hlavní města pobaltských republik, tedy Litvy, Lotyšska a Estonska. Samostatnou kapitolu potom tvoří hlavní města malých evropských států, které mají sotva 50 000 obyvatel.

Nejen pro cestovatele

Ať už jste zeměpis ve škole milovali, nebo nenáviděli, jistě nám dáte za pravdu, že některé získané znalosti využíváte dodnes. Rozhodně totiž není na škodu znát hlavní města evropských států a být v obraze nejen ve chvíli, kdy člověk vycestuje za hranice naší vlasti. A pokud se domníváte, že evropská hlavní města máte v malíku, vyzkoušejte si náš předchozí kvíz, který je zaměřen na znalost hlavních měst i mimoevropských hlavních měst.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku