Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zimní a jarní knižní novinky, které byste si neměli nechat ujít

Začátek roku přinesl hned několik kousků, které si zaslouží čestné místo v naší knihovně. A nálož novinek nekončí, i jaro bude plodné na očekávané novinky. Které byste si neměli nechat ujít?

Karolína Peřinová | 17. 02. 2022

Bílá voda

Kateřina Tučková

Dlouho jsme čekali na další knihu od skvělé autorky Kateřiny Tučkové. A čekání se vyplatilo, protože její nové dílo má skoro 700 stran! Na nich se píše o osudu Leny Langerové, která se přijela schovat do pusté vesnice Bílá voda v pohraničních horách, kam kdysi přicházely zástupy poutníků prosit o pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Najde zde několik řádových sester, které byly během komunistického režimu ponižovány a mučeny v kriminálu, aby se vzdala víry v Boha. Marně. Lena však zjistí, že tím dramatický příběh pouze začíná, a brzy pochopí, že démoni obcházející minulost bělovodských řeholnic nezmizeli, a navíc jsou součástí i jejího vlastního osudu. „Psala jsem ten román s přestávkami deset let. Mezitím jsem četla materiály, které jsem objevila v archivech, mluvila s pamětníky, pobývala v klášteře a také prošla složitým duchovním hledáním, které mi pomohlo přiblížit se mým postavám i zevnitř. Myslím, že je to má nejprožitější kniha,“ říká Kateřina Tučková o románu.

Vychází 7.4.

Info ikona
Kniha
Mohlo by se vám líbit

5 tipů na zimní čtení podle Veroniky Lechnerové

Dlouhé zimní večery přímo vybízí ke klidnému odpočinku s dobrou knihou. Jak si ale z aktuálního a nepřeberného množství knížek vybrat tu, která vás skutečně zaujme? Mám pro vás hned několik tipů na čtení, u kterého se pobavíte, zamyslíte, nebo nasajete příjemnou hygge atmosféru.
marianne.cz

Bible vagíny

Jen Gunterová

V této knize se seznámíte nejen s gynekoložkou Jen Gunterovou, ale hlavně se svou vagínou a vulvou. Ano, čtete správně. Tato kniha odpovídá na všechny otázky, které vás začaly napadat už během dětství, ale v hodinách přírodopisu ani biologie vám na ně nikdo neodpověděl. Možná na ně neznáte odpovědi do teď. Nastal čas, abyste se dozvěděla, jaké je to žít život ženy, tedy osoby s orgánovou soustavou, která může či nemusí přivést na svět dítě, jež však v každém případě bývá v pravidelných cyklech zaplavována různými hladinami různých hormonů, navíc proměnlivě ve střídajících se životních fázích. A co teprve, když vše není tak, jak má být?

Info ikona
Kniha

Půlnoční knihovna

Matt Haig

Kolikrát jste si v životě už řekli, že byste chtěli žít jinak? Nebo co by se asi stalo, kdybyste se vydali jinou životní cestou? Hrdinka Nora Seedová tuto možnost dostala. Místní knihy jí totiž umožní zjistit, co by se stalo, kdyby ve svém životě udělala několik rozhodnutí jinak. Kam by ji dovedla? Nora cestuje mezi vlastními životy a snaží se najít jeden, ve kterém by opravdu žít chtěla a mohla v něm zůstat. Při honbě za absolutním ideálem v nekonečnu možností je pak postavena před zásadní otázku: jak takový dokonalý, šťastný život vlastně vypadá?

Info ikona
Kniha
Mohlo by se vám líbit

Spisovatelka Lidmila Kábrtová: Mám ráda postavy, které se mi obtížně píšou

Spisovatelka Lidmila Kábrtová není v literárním světě žádným nováčkem. V roce 2013 vydala svou prvotinu Koho vypijou lišky, na kterou o pět let později navázala povídkovou sbírkou Místa ve tmě. Od podzimu minulého roku můžete v knihkupectvích zahlédnout také její třetí knihu s názvem Čekání na spoušť.
marianne.cz

Neklidná krev

Robert Galbraith

Další dlouho očekávaná novinka od J. K. Rowlingové, která sérii o detektivovi Cormoranovi Strikovi píše pod pseudonymem Robert Galbraith. Pokud jste byli nedočkaví a chtěli jste se co nejdříve dozvědět, jak příběh v páté knize pokračuje, zřejmě ji už máte přečtenou v angličtině. Originální verze totiž vyšla už na podzim 2020, její český překlad měl být venku v září minulého roku, ale posunul se na rok 2022. Doufáme tedy, že v první polovině tohoto roku se již budeme moci ponořit do příběhu o ztracené ženě, která zmizela již před 40 lety. Taky nás ale zajímá, jak se vyvíjí vztah detektiva Cormorana s jeho asistentkou Robin. Jedno víme jistě, čtivost, napětí i zajímavé rozuzlení nebudou v knize rozhodně chybět.

Info ikona
Kniha

Hájovna

Karla Kubíková

Pokud jste milovnice knih od Aleny Mornštajnové, mohl by se vám líbít i příběh Karly Kubíkové. Odehrává se v roce 1985 v hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Spokojený život mladé maminky Lindy se vinou nezvaných hostů promění v tragédii a ona skončí ve vězení. O její dceru s manželem se po dobu její nepřítomnosti stará kamarádka Hanka. Po propuštění hlavní hrdinka zjišťuje, že Hanka ji už zcela nahradila, Linda se ale nedá a rozhodne se vybojovat svou rodinu zpátky.

Info ikona
Kniha
Mohlo by se vám líbit

Jarní prázdniny jsou v plném proudu! Kam vyrazit s dětmi za zábavou?

Máte doma děti školou povinné? Pak pravděpodobně v těchto nebo nadcházejících dnech budete řešit program na jarní prázdniny.
marianne.cz

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa

Michal Viewegh

Co by si asi tak mohl spisovatel Michal Viewegh dát ke svým šedesátým narozeninám? Samozřejmě, že další knihu. Tentokrát ale bude psána s nadhledem o jeho životě. Jak se z nesmělého kluka ze Sázavy dočasně stal hédonistický seladon a nadlouho i nejpopulárnější porevoluční spisovatel? Co dělal 17. listopadu 1989 a na čem psal Báječná léta pod psa? Jaký byl vrátný, voják, učitel a redaktor, jaký je otec, bratr, syn a dědeček a kolik milenek bohužel pozval na oslavu svých padesátin? 

Vychází 30.3.

Info ikona
Kniha
Mohlo by se vám líbit

Inspirujte se životem psích miláčků a najděte radost i v pošmourných dnech

Zamračená obloha, covid a nulové společenské akce dělají z ledna období, které se snažíme přežít u televizních seriálů. Přitom můžeme zimní trudomyslnost obelstít! Stačí, když se inspirujeme našimi čtyřnohými kamarády.
marianne.cz

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne