Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zorganizujte si rok 2022 aneb Tipy na diáře, do kterých je radost psát

Papírový, nebo mobilní diář? Ačkoliv v sobě posledních několik let svádíme vnitřní boj, stejně pokaždé zvítězí nestárnoucí, a především hmatatelná klasika! Pojďme společně světu dokázat, že papírové diáře mají své jedinečné kouzlo, o kterém si mobilní telefon může nechat jenom zdát.

Žijeme v digitální době. Namísto knih kupujeme audioknihy a e-knihy, zprávy čteme na internetu a pracovní schůzky vedeme přes Teams. Skoro se zdá, že fyzická věc, navíc tak „obyčejná", jako je papír a tužka, nemá v dnešním světě co dělat. Jenže, v tom je chyba lávky!

Možná tak moc žijeme v „internetech“, že na konci dne toužíme po jediném – otevřít papírový diář a ručně si zapsat, co nás čeká v následujícím týdnu. Navíc, co je psáno, to je dáno. Zatímco v papírovém diáři nikdo škrtat nechce, v mobilním diáři bez sebevětší lítosti mačkáme jedno tlačítko „zrušit událost“ za druhým.

Pokud tedy stále koketujete s myšlenkou papírového diáře pro rok 2022, orodujeme za jeho pořízení. Věřte, že organizace roku s ním bude mnohem jednodušší, a především krásnější. A co dalšího vám s organizací pomůže?

Mohlo by se vám líbit

Bullet journal: Metoda plánování, díky které na nic nezapomenete

Je jednoduchý, ale zároveň detailní. Tvoříte si ho sami, ale stále má punc profesionality. Vypadá obyčejně, a přesto dokáže s plánováním času udělat hotové zázraky. Bullet journal se po právu stal hitem všech, kteří touží po zorganizovaném životě, a zároveň nechtějí utrácet za drahé diáře. 
marianne.cz

1. Vhodný výběr diáře

Malý, velký, týdenní, čtrnáctidenní,… diářů je jako hub po dešti, a tak není divu, že vybrat ten nejlepší, je občas pěkná fuška. V tomto ohledu se vyplatí, když nečapnete první diář pro rok 2022, který uvidíte, nýbrž si dáte s výběrem záležet. Běžte se mrknout do papírnictví, knihkupectví nebo prolistujte e-shopy. Při výběru si dávejte pozor nejen na rozměr diáře, ale také na uzpůsobení vnitřních stran. A pokud patříte ke kreativním lidem, nic nebrání tomu, abyste si diář na příští rok připravili na míru. Stačí tečkovaný sešit, fixy a trocha fantazie, kterou podpoříte inspirativními obrázky z Pinterestu.

Neobyčejné diáře pro rok 2022

2. Bez systému ani ránu

Některé poznámky jsou nedůležité, jiné si zase zaslouží nejvyšší možnou prioritu. Pokud se ve svých zápiscích tak trošku ztrácíte, pak si osvojte systém ABCD. Vše spočívá v tom, že poznámkám a úkolům přiřadíte priority. Písmenko A si vyslouží ty nejdůležitější úkoly, které musíte daný den splnit, B jsou méně důležité poznámky, úkoly s písmenem C můžete odložit na jiný den a D jsou nezávazné poznámky. Samozřejmě si tento systém můžete přizpůsobit vlastním návykům a místo písmen používat číslice či z ABCD udělat jenom ABC systém.

3. Barev není nikdy dost

Podtrhávání, zvýrazňování či přeškrtávání – díky barevným tužkám budete mít nad diářem plnou kontrolu. Někteří lidé si určité aktivity zapisují specifickou barvu. Například pracovní věci podtrhávají červeně, volnočasové aktivity modře. Následně jim stačí jediný pohled do diáře k tomu, aby věděli, zda následující den bude ve znamení pracovních schůzek, nebo naopak budou mít odpoledne volné na sraz s kamarádkou.

Stejně šikovné jsou i post-it papírky, které můžete používat ve chvíli, kdy vám kapacita diáře nevyhovujete a některé poznámky si chcete napsat „bokem“. Po týdnu můžete post-it vítězoslavně hodit do koše a oddychnout si, že jste veškeré aktivity splnili.

Mohlo by se vám líbit

Závislost na zaneprázdnění aneb Když ke štěstí potřebujete plný diář

Naskytlo se vám prázdné políčko v diáři? Zatímco ostatní by skákali radostí do vzduchu, vy vehementně přemýšlíte, jakou aktivitou prázdný prostor vyplníte. Ano, ke štěstí totiž potřebujete přeplněný program, lítání ze schůzky na schůzku a pocit, že jste nepromarnili ani vteřinu svého života.
marianne.cz

Související články

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti