Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Podpořte spánek a získejte více energie pro každý den

Info ikona
odpočinek

Zaměstnávají vás kromě péče o rodinu a domácnost i pracovní povinnosti, takže se často cítíte přetížená? Je nutné, aby se ženy naučily cíleně odpočívat a měly tak odkud čerpat tolik potřebnou energii. Vidíte se v tom a podvědomě tušíte, že na sebe často zapomínáte? Inspirujte se v drogerii dm, kde věnují ženskému zdraví náležitou pozornost.

Promotion | 3. 07. 2023

Každý jedinec má individuální potřebu spánku, ale existuje jedna skutečnost platí bez výhrady – spánek je prostě pro život nezbytný. Posiluje imunitní systém, zajišťuje duševní rovnováhu a ovlivňuje funkci vnitřních orgánů a metabolismu.

Připravili jsme pro vás přehled několika tipů, které mohou váš spánek zlepšit.

Žádné modré světlo

Uvádí se, že jeden z největších „narušitelů“ kvalitního spánku představuje elektrotechnika. Dokonce údajně přímo ovlivňuje chemické reakce v mozku, které mají vliv na spánek. Rozhodně vám proto prospěje, když se v ložnici obejdete bez televize a když před spaním odložíte mobil. Dále je vhodné spát v dostatečně větrané místnosti. Během horkých dní pomůže spát u otevřeného okna. Vzduch v místnosti zvlhčíte například rozložením mokrých hadříků na topení. Co dalšího by mohlo usnadnit proces usínání? Zatažené závěsy a maska na spaní. Maska na spaní ebelin s chladicím gelem (1 ks za 79,90 Kč) příjemně osvěží především v létě. Díky flexibilnímu popruhu nastavíte velikost masky dle potřeby.

Uvolnění všech smyslů

Ložnice by měla být vyhrazena jen pro spánek, neměly byste v ní například pracovat. Díky tomu si podvědomě vypěstujete návyk, že tato místnost slouží k odpočinku. Klid vnímáme všemi smysly, nejen zrakem, ale i čichem. Zkuste nakapat éterický olej do difuzéru a objevte sílu aromaterapie. Pro relaxaci je obzvlášť vhodná levandule, protože její vůně uklidňuje. Éterický olej Levandule od značky Profissimo (10 ml za 49,90 Kč) je vyrobený ze 100% přírodního oleje z levandule. Neobsahuje alkohol, konzervanty, emulgátory ani umělá vonná aromata.

Byliny jsou tradičně uznávány pro své blahodárné účinky. Vychutnejte si uvolňující šálek bio bylinného čaje na dobrý večer od značky dmBio (20 ks za 39,90 Kč). Chutná kombinace meduňky, fenyklu a levandule přispívá k celkové pohodě. Meduňka má zklidňující účinky, fenykl zlepšuje trávení a levandule působí díky své vůni pozitivně na psychiku.

Hudba a koupel

Poslech příjemné hudby představuje další možnost, jak se uvolnit a odbourat stres. Pusťte si například dm playlisty na Spotify. Do příjemných tónů se můžete zaposlouchat třeba během uvolňující koupele, kterou si dopřejete po náročném dni. Mivolis sůl do koupele z Mrtvého moře (1 500 g za 59,90 Kč) dodá tělu vedle dalších minerálů i hořčík, který má příznivé účinky na celý nervový systém. Následná (partnerská) masáž přírodním masážním olejem s bio arnikou od značky alverde ještě více umocní relaxační zážitek.

Vytvořte si pravidelné spánkové návyky, na které se budete těšit a díky kterým načerpáte energii na každý den.

Více rad a inspirace z oblasti ženského zdraví najdete na dm.cz/zenskezdravi.

Vyzkoušejte skvělé produkty ze sortimentu dm, které podpoří vaši celkovou pohodu. Produkty jsou k zakoupení v prodejnách dm, v aplikaci Moje dm a v online shopu dm.cz.

Info ikona
produkty dm
Měření