Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Světlo a naše pokožka: Objevte vhodnou péči pro vaši pleť

Info ikona
Eau thermale Avène

Přichází kýžený čas, který budeme trávit venku a v přírodě. Vyhřívat se na slunci je pro nás všechny už opravdu dlouho očekávaný balzám na duši. Objevte kvalitní péčí o pleť, která je šetrná a díky které sluneční záření kůži ani trochu nepoškodí.

Promotion | 6. 05. 2021

Světlo (nejen) ze slunce 

Ze sluníčka k nám proniká viditelné světlo. To, které nás momentálně nejvíce zajímá, je vysokoenergetické modré světlo, tzv HEV. O škodlivosti modrého záření z obrazovek víme již roky. Vystavení modrému světlu má za následek narušení cirkadiánního cyklu – to je mechanismus, podle kterého naše tělo pozná, kdy má bdít a kdy se naopak uložit ke spánku. Málokdo ale ví, že modré světlo má také za následek i urychlování stárnutí pleti. Podle odborníků jsou jeho dopady dokonce závažnější než v případě UVA a UVB. Důvodem je, že proniká do hlubších vrstev kůže, než kam dosahuje UVA a UVB záření, a skrze volné radikály způsobuje oxidační stres, který má za následek narušení buněčné DNA a předčasné stárnutí. 

Chytře se chránit 

Laboratoře Eau thermale Avène věnovaly výzkumu této problematiky téměř čtvrt století. Výsledek si můžeme letos poprvé osahat a v reálném životě i my - nový sluneční filtr TriAsorBTM, inovace, která posouvá standard sluneční ochrany o stupeň dále. Jedná se o filtr, jehož funkce byla inspirovaná přirozenou ochrannou schopností melaninu, a který účinně chrání nejen proti UVB a UVA, ale také proti vysokoenergetickému modrému světlu.  TriAsorBTM tvoří spolu se třemi dalšími filtry nový patentovaný širokospektrální filtrační systém produktu Intense Protect SPF 50+. Jedná se o unikátní produkt, který nabízí vysokou ochranu testovanou v těch nejintenzivnějších podmínkách, Fluidní textura zajišťuje snadnou aplikaci a vstřebává se již za 3 vteřiny, takže můžete dát sbohem upatlanému oblečení a vyrazit do víru radovánek téměř okamžitě.  

Obnova ekosystémů 

Intense Protect je navíc šetrný také k životnímu prostředí – složky jsou ve vodě nerozpustné a neobsahují kontroverzní látky, tudíž nezatěžují vodní ekosystém. Navíc jak už je u značky Eau thermale Avène zvykem, i Intense Protect je hrdým zástupcem řady sluneční ochrany, která partnerstvím s organizací Pur Projet napomáhá navrátit do pořádku to, co bylo rukou člověka zničeno - výstavbou korálů a vysazováním mangrovníků navrací mořskému ekosystému ztracenou biodiverzitu.    

Šetrně a pro citlivou pleť 

Složení je velmi šetrné k pokožce – neobsahuje nanočástice ani parfemaci a je hypoalergenní, tudíž vhodné i pro nastávající maminky a miminka od 6 měsíců, Minimum filtrů a jejich nižší koncentraci uvítá každý typ citlivé pleti, přičemž vysoká ochrana a ultra voděodolná vlastnost usnadní život i velmi světlejším typům.

Produkty lze zakoupit v lékárně. Více informací naleznete zde.