Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

8 netradičních způsobů, jak strávit první rande (lze použít i na několikáté)

Info ikona
vztahy

Kino i večeře jsou fajn, ale nikoho příliš nenadchnou. Zato například házení dortů, to je jiná. Ať už chcete mít skutečný zážitek z první schůzky, nebo si oživit vaše pravidelná rande v dlouhodobém vztahu. Tyto tipy se hodí pro všechny případy.

Tereza Čaladi | 28. 08. 2022

Vemte si, že jste ve fázi randění, tedy nezadaní a párkrát do měsíce vyrazíte s někým na schůzku. Ty mají obvykle celkem podobný scénář. Zajdete na kafe do vaší oblíbené kavárny, popovídáte si a pak budete napjatí, na koho padne placení. Přestane vás to po chvíli bavit. Jistě, pokaždé se jedná o jiného člověka, takže atmosféra i témata k hovoru jsou odlišná, ale víte, co tím myslíme.

Pokud chcete zkusit něco nového a mít z prvního rande skutečně zážitek, tyhle aktivity vám to zaručí. I když si spolu přímo nesednete.

PS: hodí se i pro lidi v dlouhodobých vztazích.

Mohlo by se vám líbit

1. Sdílená kola

Ačkoliv může být název zavádějící, nelákáme vás na dvojkola. Nýbrž na ta, co jsou dnes namnožena ve všech větších městech a vyznačují se stejnou barvou. Mluvíme tak například o růžových Rekolech, zelených Bolt či modrých Nextbike. Ty je možné si vypůjčit v celé řadě měst po naší republice. Například Nextibike má 5 000 kol ve 21 českých městech. Všechny z nich přitom fungují na stejném principu – kolo si vezmete ze společného stojánku na jednom místě ve městě a vrátíte na jiném.

Sdílená kola jsou ideální, pokud jste sportovní typy, ale zároveň si při pohybu chcete něco říct. Dostanete se na vzduch. Nepojedete nikam extrémně daleko. A když to s vaším parťákem nebude úplně ono, budete mít alespoň splněnou denní aktivitu.

2. Hvězdárna

Ležení pod širým nebem a popisování souhvězdí je snad definicí romantiky. Tady se můžete na hvězdy dívat detailněji a zároveň nechat mluvit někoho třetího, kdo o nich bude vážně něco vědět. Promítání oblohy se nejspíše nevyhnete, ať vkročíte do jakékoliv hvězdárny či planetária. Romantika tedy bude tak jako tak.

3. Organizované házení dortů

Pokud si potrpíte na sladké, pak je tenhle tip přímo pro vás. Vyrazte do Chocotopie – Čokoládového zážitkového centra. Nejenom, že se dozvíte něco o historii čokolády a o tom, jak se vyrábí. Můžete si zde také objednat workshop pro tvorbu vlastní čokolády, nebo dokonce dortovou bitvu! No není to sen každého? Když vám rande nevyjde, tak vašemu protějšku prostě hodit dort do obličeje? Nebo naopak, když jde dobře, může to být opravdu zábava.

Info ikona
vztahy

4. Bowling

Tohle je aktivita, která není zas tak objevná, ale zároveň taková, která by vás na první rande možná nenapadla. Můžete si toho u ní přitom hodně říct, trochu si zasportovat a i se u toho najíst. A pokud se na bowling necítíte, protože v něm nejste zdatní, rozhodně to není překážka. Vždy je možné nechat si zatarasit žlábky.

5. Arkády

Kdo si hraje, nezlobí. Aneb vraťte se do svých dětských let pomocí herních strojů. Můžete si vyzkoušet střílečky, auta, motorky, basketbal, hokej, Maria či taneční plošinu a mnoho dalšího. Poznáte navzájem své bojové duchy a zároveň se pobavíte. V Praze můžete vyrazit například do Gamecity nad Hamleys či do obchodního domu na Pankráci. V menší podobě budou jistě dostupné i v jiných městech.

6. Horolezecká stěna

Pokud si chcete jít na první rande vyloženě zasportovat, ale zároveň vybrat takovou aktivitu, u které si něco řeknete, horolezecká stěna může být ta správná volba. Může působit jako dobrý prolamovač ledů, když si budete radit, kam dát ruku a nohu. Zároveň je u ní spoustu prostoru pro běžné povídání. Jediná nevýhoda je, že budete trošku zaneřáděni od křídy (magnesia), které se používá na ruce, aby vám na stěně neklouzaly.

7. Šlapadla

Tohle je taky romantická klasika, ale za nás stále originální. Opálíte se, užijete si chvíli u vody a zároveň máte omezený čas, za který musíte plovadlo vrátit. Tedy plán útěku. Pokud to půjde dobře, můžete zajít ještě třeba na kafe a zmrzlinu, pokud ne, domů.

8. Drink na hezkém místě

A občas stačí zkrátka drink. Můžete vyrazit například do Manifesto Market, kde se nebude jednat o ledajaký drink, ale takový s dobrou atmosférou a netradiční podobou v srdci Prahy. Můžete tu totiž sedět u bazénu, u ohně, nebo jednoduše pod romantickými světýlky.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku