Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Děsivá třicítka. Emma Watson se podělila o to, jak se s ní vypořádala ona

Třicítka je věk, který je považovaný za zlomový a pro mnoho lidí děsivý. Nebojí se jí ale pouze „obyčejní smrtelníci“, řeší ji i některé celebrity. Emma Watson se k tomuto tématu vyjádřila a uvedla ho na pravou míru.

Tereza Čaladi | 11. 05. 2023

Když jsme byli dětmi, měli jsme za to, že třicetiletí lidé jsou staří. Vtipné, že? Ale neříkejte, že jste to neměli stejně. V dětských očích jsou třicetiletí lidé jednoduše „ti staří“. A zároveň jsou těmi, co mají svůj život už vyřešený. Ano, opět se můžeme zasmát.

Právě toto je stigma, které má spoustu lidí s číslem 30 spojeno. Podle obecných očekávání by měl člověk v této době totiž mít dlouhodobého partnera, své bydlení, minimálně plánovat rodinu a samozřejmě parádně nastartovanou kariéru. Pokud něco z toho nemá, lidé s klasickou představou třicátníků se na něj dívají skrz prsty a vyptávají se, kde se stala chyba. Ale ona se jednoduše nestala. Stal se život a ten mnohdy nefunguje podle očekávání. Pravdou je, že ve 30 lidé nemusí mít vše vyřešeno, jak píše i web Psychology Today, a to zejména z toho důvodu, že třicítkou život nekončí. Může začínat. Heslem Marianne nebylo přeci jen nadarmo po několik let:

Život začíná ve třiceti.

Zamyšlení herečky Emmy Watson nad zlomovou třicítkou

Emma Watson poslední dobou nebyla aktivní na Instagramu. Od prosince si od něj dávala pauzu, a její návrat na něj byl velkolepý. Je o ní totiž známo, že je nejen talentovanou herečkou, ale že to umí dobře i se slovy. Na tuto platformu se tak vrátila na své narozeniny s jasným sdělením.

Toto je 33. Holy moly,“ začala a následovala poukázáním na to, jak se od svých třicátých narozenin posunula. „Řekněme, že teď už se dobře znám. Vystoupila jsem ze svého klasického života – naučila jsem se surfovat (špatně), jezdila jsem na koních (to šlo lépe), absolvovala jsem spoustu terapií (ANO, terapie!)...a takhle v dlouhém seznamu věcí, které něco daly, pokračovala. Od zmínky o založení ženského ekologického investičního fondu, jejího prvního režírování reklamy až po natáčení tolik očekávaného setkání Harryho Pottera. Zároveň vysvětluje, že se některé ze svých velkých osobních věcí naučila za pochodu a především sděluje, za koho a za co je vděčná. Neopomíná ani to, že je vděčná za to, kým teď je. Tyto snímky byly skutečně pořízeny v den mých loňských narozenin, ale nebyla jsem připravena vyjít ze svého Covid kokonu. Dnes cítím (jako motýl = vložila několik emotikon motýla),uzavírá.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Celebrity, které vyzdvihují svůj život po třicítce

Není přitom první slavnou osobností, která se nad tímto tématem zamýšlela. A i další došly k podobnému závěru. Všechny se shodují na tom, že ve třiceti jsou klidnější a tak nějak si více užívají život, jelikož už lépe ví, kým jsou.

Jednou z nich je například Reese Whitrespoon: „Třicítka pro mě byla opravdu velká... Cítím se lépe – mnohem lépe než kdy předtím ve svých 20 letech. Jsem klidnější. Vím, kdo jsem. A v důsledku toho se cítím mnohem víc sexy. Nemyslím si, že jsem si (ve svých 20 letech) uvědomovala, že nikdo jiný nenaplní...že musím převzít odpovědnost za své vlastní štěstí. To mi trvalo, než mi bylo asi 31, než jsem na to přišla,řekla magazínu Glamour.

Podobně to vnímá i zpěvačka Pink: Opravdu se na svět nezlobím. Vpustila jsem dovnitř mnohem více lásky. Cítím, že jakmile vám je 30, jakmile se vrátí váš Saturn (your Saturn return je v angličtině označení pro vstup do dospělosti), svět vás srovná a dá vám brýle, abyste vše viděli jasněji,“ sdělila serveru Digital Spy.

Své k tomu řekla i herečka Kristen Bell: „Miluji 30 víc, než jsem kdy miloval cokoliv. Připadám si, jako bych se narodila v den svých třícátých narozenin. Konečně nastal čas, kdy jsem se plně přijala a milovala, což si uvědomuji každým dnem víc a víc – je tak důležité milovat sám sebe. Protože když se nemilujete, na ničem vlastně nezáleží. Dlouho jsem procházela životem tak, že jsem na sebe bla tvrdá, snažila se být perfekcionista a dělat všechno správně, a jen jsem si říkala: ‚Jaký to má smysl?‘ Mám chyby, to je v pořádku. Pořád se můžu snažit být lepší, ale nebudu na sebe tak drsná jako dřív. A už to zmírňuje všechen ten stres a tak trochu mi to stáhlo váhu z ramen. Myslím, že teď jsem prostě šťastná," svěřila se magazínu Parade.

Závěrem lze tedy říci, že pokud vás třicítka doteď děsila, toto jsou důvody, proč se na ni spíše těšit. Navíc nikdy není určeno, kdy má být člověk spokojený. Můžete se tak cítit před, při i po 30. Tajemstvím je, že to vychází z vás samotných.

Mohlo by se vám líbit

Jak se vyvíjel styl Emmy Watson?

Je těžké uvěřit, že Emmě Watson bude 15. dubna 33 let. Dospívala před očima milionů fanoušků, kteří sledovali její úspěchy i neúspěchy – ať už na obrazovce nebo mimo ni. Připomeňme si u příležitosti jejích narozenin nejdůležitější milníky, díky kterým jsme pochopili, že Emma Watson je herečka s vlastním názorem.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Životní styl
Top restaurace v Praze podle redakce: Láká vás opojná chuť neaopolské pizzy, nebo nezaměnitelná vůně brazilských steaků?

Top restaurace v Praze podle redakce: Láká vás opojná chuť neaopolské pizzy, nebo nezaměnitelná vůně brazilských steaků?

Životní styl
Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem