Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Prohlédněte si módní evoluci Emmy Watson

Je těžké uvěřit, že Emmě Watson bude 15. dubna 33 let. Dospívala před očima milionů fanoušků, kteří sledovali její úspěchy i neúspěchy – ať už na obrazovce nebo mimo ni. Připomeňme si u příležitosti jejích narozenin nejdůležitější milníky, díky kterým jsme pochopili, že Emma Watson je herečka s vlastním názorem.

Emma Watson už od útlého dětství pokukovala po herectví. Od recitačních soutěží a dětských divadelních představení se dostala až na casting filmu Harry Potter. Tehdy neznámá J. K. Rowling poznala v jedenáctileté Emmě talent a svěřila jí roli studentky Školy čar a kouzel v Bradavicích. Snímek Harry Potter a kámen mudrců zaznamenal nečekaný úspěch, který vynesl do výšin nejen hlavního protagonistu Daniela Radcliffa, ale také Emmu. Následovalo dalších šest dílů, díky kterým se Emma stala hvězdou první kategorie. Zatímco jiné herečky by se s touto životní rolí spokojily, Emma Watson se rozhodla, že nebude „pouhou“ Hermionou z Harryho Pottera.

V první řadě studentka

Opojná sláva i tučné honoráře dokážou pobláznit nejednu mladou celebritu. V tomto ohledu ale Emma Watson zůstala stát nohama pevně na zemi a mnohé překvapila tím, že v devatenácti letech nastoupila na Brownovu univerzitu. Zprvu studovala anglickou literaturu, následně si přibrala ještě obor psychologie a filozofie„Lidé nemohou pochopit, proč nechci být herečkou na plný úvazek. Studentský život mě ale udržuje v kontaktu s mými přáteli. Udržuje mě v kontaktu s realitou. Cítím se normálně. Buďme upřímní, mám dost peněz, abych už nikdy nemusela znovu pracovat, ale to bych nechtěla. Učení mě motivuje,“ vysvětlila Emma v roce 2007 v televizním pořadu Access Hollywood. V jeden moment to navíc vypadalo, že Emma nadobro pověsí herectví na hřebíček. „Jen proto, že se mi to (herectví) stalo, nemusí to nutně znamenat, že je to správná věc,“ uvedla v minulosti pro Daily Mail.

Jak se vyvíjel módní styl Emmy Watson?
Mohlo by se vám líbit

Oblékněte se v elegantním stylu jako Emma Watson

Emma Watson už dávno není malá čarodějka Hermiona z filmů o Harrym Potterovi, a to dokazuje jak její hlavní role v nové adaptaci příběhu Kráska a zvíře, tak i její rafinovaně elegantní styl oblékání.
marianne.cz

Feminismus s lidskou tváří

U herectví sice Emma Watson zůstala, ale rozhodně nezanevřela ani na další témata, o která se zajímá. Už od roku 2014 působí jako velvyslankyně dobré vůle Spojených národů a plně se zaměřuje na prosazování rovnoprávnosti žen a mužů po celém světě„Čím dál víc si všímám, že boj za ženská práva bývá zaměňován za nenávist vůči mužům. Pokud si jsem něčím jistá, pak tím, že tohle musí skončit,“ řekla Emma Watson v rámci kampaně #HeforShe, za kterou stojí právě OSN. Hereččino pojetí feminismu totiž staví na myšlence, že boj za rovnější postavení žen se nerovná utlačování mužů.

Mimochodem, právě její vnímání feminismu je pro mnohé trnem v oku. Jenom vzpomeňme na kauzu, kterou způsobila poodhalená fotografie Emmy Watson na titulní straně magazínu Vanity Fair„Stěžovat si, že jsou ženy považovány za sexuální objekty, a poté takto zobrazovat svou práci, je podle mého názoru pokrytectví,“ napsala na adresu Emmy Watson novinářka Julie Hartley-Brewer. Sama herečka přiznala, že ji kromě negativních komentářů zaskočil také fakt, jakým způsobem lidé nahlíží na feministky. „Proč se lidé diví, že jsem feministka a mám prsa? Nevím, co s tím mají moje prsa co dělat," reagovala Emma.

Svěží pohled Emmy Watson na feminismus je v dnešní době plné nenávisti příjemnou změnou, která rozhodně může vést ke zlepšení rovnoprávnosti mužů a žen. Emma nezapomíná ani na muže, bez kterých, podle jejího názoru, genderová nerovnost nezmizí. „Viděla jsem mladé muže s psychickými potížemi, jak se báli říct si o pomoc, aby se na ně ostatní nedívali jako na slabochy. Viděla jsem nejisté a zranitelné muže pod tlakem toho, co považujeme za mužský úspěch. Ani oni nemají výhody rovnosti pohlaví,“ řekla herečka při zahájení kampaně #HeforShe.

Mohlo by se vám líbit

Co je to feministická domácnost?

Feminismus. Téma, které ve společnosti stále vyvolává ožehavé diskuze. Mnoho lidí si pod tímto slovem představuje nadřazenost jednoho pohlaví nad druhým. O to však feminismus nikdy neusiloval. Co to feminismus vlastně je, a co si představit pod pojmem feministická domácnost?
marianne.cz

Udržitelnost není fráze

V současném světě se pojem udržitelná móda skloňuje snad ve všech pádech. Herečky, zpěvačky, modelky i moderátorky vehementně hovoří o nakupování v second handech či oblékání kousků po prababičce. Co naplat, že o pár týdnů později je vidíme v oblečení z konfekce nebo v luxusních šatech od návrháře, které do společnosti vynesou pouze jednou. I v tomto ohledu je Emma Watson výjimečná, neboť o udržitelnosti začala přemýšlet už před šesti lety, a to po zhlédnutí filmu The True Cost. Snímek, který odhaluje zákulisí výroby oblečení v asijských státech, přiměl Emmu k rozhodnutí spolupracovat s Green Carpet Challenge. Právě tato organizace spolupracuje s celebritami i stylisty a propaguje myšlenku udržitelné módy na červeném koberci.

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití