Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Dodejte vztahu šťávu! Pomohou vám speciální kartičky

Info ikona

Skřípe to? Podléhá váš vztah rutině? Vázne konverzace? Sáhněte po speciálních kartách, které dodají vašemu vztahu nový náboj.

Když se řekne slovo karty, pak si většina z nás vybaví herní karty, se kterými si můžeme zahrát prší nebo kenta. My ale mluvíme o kartičkách naprosto odlišných. Jejich hlavní kouzlo tkví v tom, že jsou určeny pouze pro páry a namísto karetních symbolů jsou potištěny otázkami.

O čem je řeč?

V západních zemích se roztrhl pytel s kartičkami, které dokážou pozvednout či utužit vztah. Jejich použití je naprosto jednoduché. V obchodě nebo na internetu si vyberete karty, které jsou zaměřené na určitou oblast. Někdo sáhne po kartách, které prohloubí vztah, jiný zase po tzv. „pillow cards“ (polštářových kartách), které se zaměřují na intimní oblast vztahu. Následně si pár, třeba při skleničce dobrého vína, otevře balíček karet a odpovídá na (ne)jednoduché otázky natištěné na jednotlivých kartách.

Pillowe Talks
Zdroj: theschooloflife.com

Zdá se vám to jako hračka? Možná vás překvapí, že odpovídání na předem neznámé otázky může být opravdová fuška. Otázky „Cítíte se být partnerem kontrolováni?“, „Co byste dělali, kdybyste vyhráli několik milionů korun?“ střídají dotazy typu „Co si přejete změnit ve svém sexuálním životě?“. Pokud oba dva budete odpovídat upřímně a od srdce, pak společně otevřete zajímavá témata i palčivé body. To všechno může vést k prohloubení vztahu i většímu porozumění.

Jenom pro páry?

Mimo partnerské karty můžete sehnat také kartičky, které jsou určené výhradně pro jednu osobu. Díky těmto kartám si můžete sami ujasnit své priority a cíle. Seženete například karty s názvem Who Should I Be With?, nebo kartičky se zaměřením na váš pracovní život. Občas totiž není od věci, když zodpovídáme otázky, které bychom si sami od sebe nepoložili. 

Career Crisis
Zdroj: theschooloflife.com

Kde karty seženu?

Jedinou nevýhodou těchto karet je, že zatím nejsou přeloženy do češtiny. Pokud vám angličtina nedělá problém, pak je seženete i v několika vybraných českých obchodech a e-shopech. Především se porozhlédněte po kartičkách od britské značky The School of Life, které jsou propracované do posledního detailu. Případně můžete kartičky koupit na jejich e-shopu, neboť objednávky posílají do všech končin světa.

Slyšeli jste o těchto zajímavých kartičkách? Je to podle vás dobrý nápad?

ČTĚTE TAKÉ: Caspering: Nepříjemný druh chování, který možná dělá i váš ex