Přejít k hlavnímu obsahu
Životní styl

4 tipy, jak netradičně zabalit vánoční dárky

Info ikona
Balení dárků

Někdo nad balením dárků stráví hodiny, jiný sáhne po klasickém balicím papíru a má hotovo za deset minut. Pokud patříte do první skupiny, pak by vám neměly uniknout nejnovější trendy v balení vánočních dárků. Vězte, že nad těmito nápady vaše kreativní srdce zaplesá.

Jak dlouho vydrží balicí papír na vánočním dárku? Troufáme si tvrdit, že na dětském dárku zhruba deset vteřin a na dárku pro dospělého necelou minutu. Přesto mnoho z nás vyšperkuje vánoční dárky do poslední mašličky a chce, aby dárek vypadal přímo k „natrhnutí“. Pravdou ale zůstává, že trendy v balení dárků se častokrát opakují, a tak není jednoduché přijít s něčím zcela novým a originálním. I tak jsme ale vybrali nevšední nápady, které vás mohou inspirovat a dodat letošním dárkům jedinečný punc a kouzlo.

Vánoční papír à la tabule

Že vaše dítka letos ve škole příliš nepobyla? Nevadí, školní atmosféru můžete navodit i pod vánočním stromkem, a to skvělým tabulovým vánočním papírem. Ten funguje na principu „tabule“, a tak na něj můžete křídou napsat jméno i milý vánoční vzkaz. V mnoha papírnictvích také naleznete alternativu, na kterou se nepíše křídou, nýbrž speciální bílou fixkou. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, rozhodně neuděláte krok vedle.

Info ikona
Tabule

Jen růžová to může být

Červené, zelené nebo modré balicí papíry jsou evergreen, který nikdy nevyjde z módy. Přesto není od věci, když v letošním roce uděláte výjimku a své dary obalíte růžovým balicím papírem. Věřte, že tato barva v kombinaci s červeno-bílou stuhou vypadá fantasticky. Pokud nechcete, aby všichni členové vaší rodiny dostali růžové dárečky, pak tento styl balení použijte jenom na dárky pro kolegyně nebo kamarádky.

Info ikona
Růžová

Naturální vzhled s nádechem luxusu

Není to tak dávno, co jsme se vrátili ke kořenům a vánoční dárky balili do přírodního balicího papíru s větvičkou chvojí. Vypadá to, že tento trend, s menším vylepšením, přetrval i do letošního roku. Co takhle klasickou větvičku nahradit ojíněnou šiškou nebo zimními plody přírody? Pravda, tyto ozdoby sice nejsou na 100 % přírodní, avšak na dárku vypadají naprosto skvostně. Pokud se nechcete vzdát naturálního vzhledu, pak chvojí vyměňte za větvičku eukalyptu nebo cedru.

Info ikona
Rustikální balení

Dárky s personalizovanou jmenovkou

Kreativitě se meze nekladou, a tak nic nebrání tomu, abyste si s balením dárků doopravdy vyhráli. Zkuste tentokrát vyměnit klasickou jmenovku za personalizovanou fotografii. Na instantní tiskárně vytiskněte fotku obdarovaného, vložte ji do rámečku a připojte malou stuhu. Voilà, netradiční jmenovka je na světě. Zároveň můžete hosty překvapit zdobením dárku přímo pod vánočním stromečkem. Stačí, když si rámečky připravíte předem, a čerstvě vytištěné fotografie do nich zakomponujete přímo před obdarovávanými. Uvidíte, že je tato vzpomínka na nejkrásnější den v roce potěší. 

Info ikona
Jmenovka