Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Konec bolestivé menstruaci! Česká designérka vyvinula speciální tričko, které vám pomůže

Info ikona

Každý měsíc v podobnou dobu, každý měsíc s podobnou intenzitou. Menstruační bolesti se sice nedá uniknout, ale rozhodně ji lze zmírnit. Právě s druhým bodem by nám v budoucnosti mohlo pomoci speciální body tričko, které se zrodilo pod rukama šikovné české designérky Kateřiny Rydlové.

Menstruační bolest rozhodně není téma, o kterém bychom chtěly vést dlouhé dialogy. Jednoduše proto, že všechny víme, že existuje a většina z nás s ní má pravidelné dostaveníčko. Dobrou zprávou ale je, že otázky typu „Nemáš v kabelce ibáč?“ možná brzy vystřídá věta „Už jsi zkoušela body Moody?“. Za vším stojí Kateřina Rydlová, studentka Ústavu průmyslového designu na Fakultě architektury ČVUT, která přišla s inovativním řešením.

Nápad vznikl v rámci semestrální práce, ve které se Kateřina zaměřovala na téma závislosti. Mladá designérka došla k závěru, že většina žen se během menstruace spoléhá na růžovou pilulku. Toto zjištění Kateřinu šokovalo a zároveň inspirovalo k tomu, aby vytvořila neinvazivní pomůcku, která by ženám od menstruační bolesti pomohla. Společně s odborníky na elektricky vodivé textilie z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyvinula speciální body, které si s menstruační bolestí dokáže chytře poradit. „Koncept je založen na prohřátí bolestivé oblasti podbřišku a bederní oblasti před menstruací a během menstruace, aby nedocházelo k prochladnutí těla a stažení svalů pánevního dna, jehož následkem jsou bolestivé křeče,“ vysvětluje zpravodajský servis ČVUT.

Moody
Zdroj: aktualne.cvut.cz

Geniální nápad má momentálně tři koncepty, které jsou ve hře. Už teď je ale jisté, že vítězný koncept půjde do sériové výroby ve spolupráci s vybranou českou značkou spodního prádla, díky čemuž si zachová českou originalitu. Ostatně právě propojování nových technologií s tradicí je jednou z hlavních myšlenek celého projektu. Zda se body, které zatím nosí jméno Moody, vydá cestou start-upu nebo sežene investory, je ve hvězdách. Už nyní ale můžeme prohlásit, že Kateřina vymyslela pomůcku, která by pravidelné dny utrpení mohla proměnit v procházku růžovou zahradou. 

Pořídily byste si body Moody? 

ČTĚTE TAKÉ: 10 tipů, jak zvládnout menstruační bolesti přírodní cestou