Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Letní kino i noc pod širákem! 5 aktivit, které byste měli stihnout během léta

Info ikona
léto

Dávat si předsevzetí pouze na Nový rok? To by byla pěkná nuda!

Léto patří k jednomu z nejoblíbenějších ročních období. Dlouhé dny, vysoké venkovní teploty, a především výlety z něho dělají část roku, na kterou se těšíme už od Vánoc. Zároveň ale občas máme pocit, že nám léto protéká mezi prsty. Co se letos v létě „zakousnout“ a odškrtnout si speciální letní aktivity, které máte v plánu uskutečnit už nejméně pět let?

Mohlo by se vám líbit

1. Pošlete pohled

Maily, smsky, whatsapp…to jsou rychlé komunikační nástroje, díky kterým o sobě můžete dát vědět klidně i z druhého konce světa. Jenže nic nepotěší více, než vlastnoručně napsaný pohled s cizokrajnou známkou a třeba i kýčovitým obrázkem velblouda. Napište rodině zprávu o bezpečném příjezdu, avšak své zážitky rozepište na malý kousek papíru. Uvidíte, že se vám ihned vybaví psaní pohledů z tábora či zamilovaných psaníček prvnímu klukovi. Úžasný pocit!

2. Noc pod širákem

Spaní venku s sebou nese nejen bolest zad, ale i neskutečný zážitek, na který budete vzpomínat ještě celý podzim. Využijete tropického počasí a ustelte si na své zahradě. Nafukovací matrace a hvězdy na obloze vám budou těmi nejlepšími parťáky na celou noc. A pokud budete mít štěstí, probudíte se s východem slunce! 

3. Vzhůru do letního kina

Ještě před deseti lety byste letní kina v Česku spočítali na prstech jedné ruky. Dnes je naštěstí situace naprosto odlišná, a třeba i díky pojízdným letním kinům si můžeme vychutnat filmové lahůdky ve vašem městě. Sbalte si deku, něco dobrého k pití a vyrazte na promítání letní komedie. Uvidíte, že nebudete litovat.

Info ikona
Kino

4. Čas na piknik

Velké piknikové koše, červeno-bílá deka a pravý sekt. Tak vypadá piknik snad ve všech romantických filmech. Vám ale v pohodě postačí malý košík nebo kabelka, obyčejná deka i bublinky, které oblast Champagne neviděly ani z dálky. Důležité totiž je, že se na samotný piknik vůbec vydáte! Mnoho zámků navíc nabízí speciální pikniky v zámeckých zahradách, které potěší nejen všechny gurmány, ale především estéty tělem i duší.

5. Roadtrip

Poslední tip je určen pro všechny dobrodruhy. Otevřete si mapu České republiky, zavřete oči a vydejte se navštívit místo, do kterého jste zapíchli svůj prst. Věřte, že z tohoto šíleného nápadu se může zrodit skvělý roadtrip ve stylu dadaismu. Výhodou je, že po celé naší republice najdete krásná města a přírodu, a tak nemůžete udělat krok (zapíchnutí) vedle. 

Mohlo by se vám líbit