Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nadýchaná bulka a šťavnaté maso! Kde najdete nejvymazlenější burger?

Info ikona

Jídlo s přídomkem fastfoodové si rychle získalo věrné fanoušky napříč celou společností. Není tedy divu, že právě ty nejlepší burgery nabízejí stylová bistra či restaurace.

Jenom si to představte. Na vašem stole leží dvě rozpůlené měkké bulky, kterým kraluje flák mletého hovězího masa. Chuťový orchestr začíná hrát svůj první part v momentě, kdy se vám na jazyku rozprostřou různorodé chutě majonézy, cheddaru a čerstvého salátu. To vše za přítomnosti křupavých domácích hranolek, které jsou samy o sobě uměleckým dílem. Grand finále přichází ve chvíli, kdy zapomenete na všechna pravidla od Ladislava Špačka a bez milosti si poslední kus burgeru vezmete do ruky…Jíst výborný burger je gastronomický zážitek, a tak jsme si položili zásadní otázku - Kde si vychutnáme ten nejlepší?

A abychom výběr měli snazší, zaměřili jsme se na naše tři největší města a přidali jsme jednu bonusovou burger zastávku.

PRAHA

Pražákům asi nemusíme dlouze představovat bistro Dish, které po právu patří mezi jedničky mezi burgrárnami. Nadýchaná bulka, výborné maso, skvělé chuťové kombinace – takhle to má vypadat, a především chutnat. Těšit se můžete i na famózní hranolky, po kterých by se jeden mohl utlouct. Jedinou nevýhodou Dishe je fakt, že jde spíše o bistro. To v praxi znamená, že místo není vhodné k dlouhému vysedávání. Vzhledem ke geniálním burgerům vidíme tento fakt jako zanedbatelný.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Stejnou pozornost jako Dish si zaslouží i HillBilly u Strossmayerova náměstí. Zvenku nenápadná restaurace, uvnitř burgerový chrám. Ať už si vyberete jakýkoliv burger, nikdy nebudete zklamaní. Chill-Billy burger potrápí chuťové pohárky všech, kteří milují ostré pokrmy, dámy naopak ocení jemný Joe‘s goat burger s vyladěnou chutí kozího sýra, medu, rukoly a majonézy z pečeného česneku. Tohle místo si rozhodně zapamatujete, ještě o něm mnohokrát uslyšíte.

BRNO

Také v Brně naleznete výborné burgrárny. Největší pozornost na sebe strhává bistro Forky’s. Ve stálé nabídce zde naleznete šest úžasných burgerů, které se nemůžou dočkat, až si je objednáte. Co vás ale na Forky’s bezesporu potěší je také fakt, že jejich burgery jsou plné bílkovin a absolutně bez cholesterolu. Vypadá to, že se nám splnil sen, a my jsme objevili (skoro) zdravé burgery, které si bez výčitek můžeme objednat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

OSTRAVA

Nekonečná nabídka burgerů, ze které vás zrak bude přecházet? To není sen, to je Ostrava! Vydejte se do Jack’s Burger Baru, kde se dočkáte neobvykle velkého výběru burgerů za férové ceny. Atmosféra baru se nese v americkém duchu, a tak se může stát, že na pár okamžiků budete mít pocit, že jste se ocitli někde mezi Utahem a Tennessee. Pokud vám burgery nic moc neříkají, ochutnejte místní wrapy nebo chuťově dokonalé saláty.

BEROUN

Ptáčci si už několikrát cvrlikali, že v okolí Prahy nemá konkurenci podnik BlackDog. Výborné burgery z Berouna se pyšní bramborovou bulkou, která burgeru přidává na speciální chuti. Jejich cheeseburger či farmář z Kentucky si rozhodně zaslouží vaši pozornost, stejně jako kimchi burger, který v sobě ukrývá kimchi, gochujang majonézu a nakládané asijské okurky. Neobvyklá chuť potěší každého, kdo chce v oblasti burgerů trošku zaexperimentovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Podělte se s námi i o vaše tipy, kde najdeme další výborné burgery. 

ČTĚTE TAKÉ: Brno – nová kavárenská velmoc? Skvělé kavárny, které stojí za návštěvu