Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejen do feedu! Růžové jezero se stalo cestovatelským hitem

Info ikona

Průzračné karibské moře se drží na špičce popularity už pěknou řádku let. Vypadá to ale, že má nového konkurenta – růžové jezero Hutt Lagoon.

Zatímco většina lidí touží po dovolené u křišťálově průzračného moře, Australané mají v rukávu mnohem barevnější eso. Jezero Hutt Lagoon se nachází na západním pobřeží Austrálie a je vzdáleno jenom kilometr od města Gregory. Matka příroda si s jezerem pěkně pohrála a vykouzlila z něho nepřehlédnutelný růžový koktejl, který vás omráčí svou jedinečnou barvou. Jako hlavní „surovinu“ pro přípravu koktejlu použila řasy Dunaliella salina, které obsahují betakarotén.

Jezero
Zdroj: @chleoparry

 

Pokud se rozhodnete jezero navštívit, pak se k němu rozhodně vydejte v dopoledních či pozdně odpoledních hodinách. Právě v tento čas je nejlépe nasvíceno a ukazuje svou vnitřní krásu. Je jenom otázkou času, kdy se z Hutt Lagoon stane podobná turistická atrakce, jakou je v současné době třeba rakouské městečko Hallstatt. Už nyní si ho ale začínají všímat reklamní společnosti, a tak se jezero objevilo například v kampani Life is Beautiful od Lancôme.

Jezero
Zdroj: @humnutrition