Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Oslavte Vánoce v Německu: tradičně, příjemně a se zážitky 

Info ikona
vánoční trhy

Německá města se převlékla do svátečního kabátu a po dvouleté pauze letos znovu otevřela své adventní trhy. Ty mají v Německu dlouholetou tradici a lákají na příjemnou předvánoční atmosféru, typické německé dobroty a regionální řemeslné produkty.

Mnoho trhů v Německu v současnosti využívá energeticky šetrné osvětlení s LED lampami a kladou veliký důraz na regionální a ekologicky vyráběné produkty i pokrmy. Dnes Vám přinášíme tipy na dva adventní trhy – jeden, který určitě znáte a druhý, který je možná trochu vzdálenější, ale jeho návštěva jistě stojí za to!

Promotion | 12. 12. 2022

Více než jen adventní trh: Düsseldorf okouzlí šesti tematickými trhy

Düsseldorf v předvánočním čase voní praženými mandlemi, svařeným vínem a vánočním kořením. Mnoho návštěvníků sem přijíždí každý rok nakoupit dárky pro své nejbližší, a hlavně na návštěvu adventních trhů. Zdejší nádherný vánoční svět je více než jen adventní trh. Jde o řadu tematických trhů.

Info ikona
Adventní trh na náměstí Altstadt-Markt

Ať už jde o trh na náměstí Altstadtmarkt, na kterém jsou stánky budovány podle vzoru starých měšťanských domů. Dále o trh řemesel před renesanční cihlovou budovou radnice, pohádkový trh, jehož chaloupky kromě šetrných LED žárovek zdobí siluety pohádkových postav, trhy u obchodního centra Kö-Bogen II, což je budova s největší zelenou fasádou v Evropě (stavba dokončena v r. 2021) a nakonec trh Kö-Lichter-Markt, který se nachází na Königsallee, jedné z nejznámějších nákupních ulic v Evropě.

Tak na který adventní trh vyrazíte? Více o vánoční nabídce města najdete zde.

Info ikona
Vánoce

Vánoční klasika: Drážďany a tradiční adventní trh v Německu

Jsou kousek za hranicemi a lákají na to nejlepší z tradičních německých trhů i na řemeslné umění z Krušných hor. Pokud stále sháníte dárky, můžete potěšit sebe i své blízké zakoupením ručně vyráběných regionálních produktů: např. dřevěné figurky z Krušných hor, ubrusu z modré látky typické pro Lužický region, nebo tzv. herrnhutské hvězdy (resp. Ochranovská hvězda – označení vánoční ozdoby oblíbené a rozšířené především v německém prostředí a v místech ovlivněných Moravskými bratry. Právě v jejich komunitě v Ochranově v saské Horní Lužici hvězda v roce 1821 vznikla).

Info ikona
Adventní trhy v Drážďanech

V Drážďanech můžete navštívit i údajně nejstarší adventní trh "Striezelmarkt"který láká návštěvníky již od r. 1434. A samozřejmě nesmí chybět kousek originální drážďanské vánoční štoly. Drážďanští pekaři každoročně slavnostně zahajují sezónu štol, aby oslavili tradiční kynuté pečivo se sultánkami a mandlemi. V okolí Drážďan pak stojí za návštěvu tradiční vánoční trhy v Míšni, Pirně nebo Radebeulu.

Info ikona
Adventní trh u kostela Frauenkirche

Kdo se chce naladit na vánoční atmosféru a přicházející zimu, nemusí samozřejmě pouze na adventní trh, i mimo vánoční vesničky na návštěvníky čekají zimní radovánky, jako jsou procházky po sněhu, výlety s pochodněmi nebo další vánoční tradice, do kterých je možné se zapojit. 

Info ikona
Drážďanská vánoční štola

Objevte, co dalšího Německo nabízí, nejlépe na webových stránkách www.germany.travel.

Info ikona
logo
Měření