Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Slavné mladé matky

Průměrný věk prvorodiček se stále zvyšuje. V současné době mají své první miminko ženy, kterým je třicet a více let. Tento trend starších matek podporují i slavné ženy, které se nebojí poprvé rodit po čtyřicítce a do médií hlásají, že není nic lepšího, než si pořídit děťátko ve zralém věku a na vrcholu kariéry. Přesto se mezi celebritami najdou i takové, které rodily jako náctileté. Tipli byste si, které to jsou?

Karolína Peřinová | 11. 12. 2018

Malá nápověda. Každá z nich dosáhla ve svém oboru vrcholu a bohatství, o kterém se jim v dětství ani nesnilo. Všechny totiž vyrůstaly v chudobě a v neutěšených rodinných poměrech. Tři se narodily v Americe, kde je problematika náctiletých matek poměrně závažný problém. V šedesátých letech zde byly dokonce nuceni otevřít speciální školy pro těhotné dívky. A že je toto téma v USA stále aktuální, dokazuje i velmi oblíbený pořad Neočekávané (Unexpected), jehož druhou sérii vysílá kanál TLC každé pondělí od 20.00.

Ano, neočekávané bylo těhotenství každé z našich mladých maminek – modelky, moderátorky a dvou zpěvaček. Tušíte, které to jsou…?

Aretha Franklin

aretha
Zdroj: GETTY

Držitelka osmnácti hudebních cen Grammy trhala ve světě showbyznysu rekordy. Jako první žena vstoupila i do rokenrolové síně slávy. Prvenství si připsala i rekordně předčasným mateřstvím. Svého prvního syna porodila královna soulu již ve 12 letech! Otcem byl spolužák ze školy.

Aretha chlapečka pojmenovala po svém otci Clarence. Maminku již v té době neměla. Ta rodinu opustila kvůli neshodám s otcem, když bylo Arethě pouhých 6 let.

Když mi bylo smutno, začala jsem si zpívat“ vysvětlovala žena s nezapomenutelným hlasem počátek své závratné kariéry. Díky svému hudebnímu nadání a otci – baptistickému knězi, vedla přímá cesta do kostelního sboru.

Od tohoto okamžiku se začala naplno věnovat zpěvu a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Mezitím stačila ještě na svět přivést další tři syny. Druhý chlapec Edward se jí narodil ve čtrnácti letech a otcem byl i v tomto případě spolužák ze školy.

Zpěvačka nechtěla o svých brzkých těhotenstvích příliš mluvit a zvídavým novinářům vyhýbavě odpovídala na dotazy, jak dokázala v dětském věku skloubit rozjíždějící se kariéru se starostí o dva malé chlapce.

Až později vyšlo najevo, že péči o její děti převzala babička se sestrou Ermou a stále populárnější zpěvačka je jezdila jen navštěvovat.

Každý ze čtyř synů Arethy Franklin měl jiného otce. Z manželství s Theodorem Whitem vzešel v roce 1964 třetí syn Ted White Jr., který po matce zdědil hudební talent, a dokonce jako výborný kytarista ji doprovázel na koncertech.

Svého nejmladšího syna Kecalfa porodila rok po rozvodu s násilníkem Whitem, když prožila románek s manažerem Kenem Cunninghamem.

Když letos v srpnu umírala na rakovinu slinivky, přála si, aby kolem postele stáli všichni její synové.

Tina Turner

tina
Zdroj: GETTY

Podobně neradostné dospívání postihlo i další slavnou americkou zpěvačku. Dětství Tiny Turner (79) provázelo stěhování z místa na místo a časté pobyty u příbuzných. Největší rána byla pro Annu Mae Bullock (tak se zpěvačka původně jmenovala), když ji v jedenácti letech nečekaně opustila maminka. „Celý život jsem bojovala s pocitem, že jsem nechtěné dítě a že mě moje máma neměla ráda, jinak by přece od nás neodešla,“ svěřila se ve své autobiografii I, Tina.

Bezpečí pak hledala v náručí mužů. Ale ani tam jí štěstí nepřálo. V osmnácti porodila syna Raymonda, jehož otcem byl saxofonista Raymond Hill, jenž hrál ve skupině Rhytm of King. Frontman kapely Ike Turner však milostného soka nesnesl, Hilla fyzicky napadl a následně ho vyhodil z kapely. Tinu si vzal za ženu a jejich syna adoptoval. Z Raymonda se stal Craig, aby ani křestním jménem nepřipomínal svého biologického otce.

Jak nejspíš tušíte, idylka se v tomto svazku nekonala. Přestože jejich úspěšné duo Ike a Tina Turner obsazovalo první příčky světových hitparád, jejich domácnost, kam v roce 1960 přibyl ještě společný syn Ronald a záhy ještě dva synové Ike Turnera (poté, co je opustila jejich matka), měla hodně daleko do harmonické rodinky.

Hádky a domácí násilí byly na denním pořádku. Po celých 16 let manželství Ike Tinu fyzicky týral. Několikrát ji zlomil nos, pohmožděniny skrývala dlouhými rukávy. Po dalším ataku zdrogovaného manžela se Tina pokusila o sebevraždu. Nakonec její bezútěšnou situaci vyřešil až rozvod v roce 1976.

Zpěvačka se musela vzdát všech práv na společné singly, až poté Ike souhlasil s ukončením manželství. Než se dokázala opět dostat na vrchol, byla prý několik let odkázána na potravinové lístky.

Nejhůře špatnou rodinnou situaci snášel nejstarší syn Craig. Od dětství zamlklý chlapec trpěl depresemi a úzkostmi. Ty vyústily v sebevraždu. Letos v červnu se ve svých 59 letech zastřelil.

Tinu smrt prvorozeného syna prý velmi zasáhla. Možná si i vyčítala, že se s potomky příliš často nestýkala. Přes 20 let žije poklidným životem ve Švýcarsku po boku svého druhého manžela, hudebního producenta Erwina Bacha. A jak nedávno přiznala, nikdy si ani ve snu nepředstavovala, že by mohla být ve svém životě tak spokojená.

Možná jsme si to nejhorší odbyla, když jsem byla mladá. A nyní, když lidé trpí jenom strastmi stářím, já si užívám krásy života,“ prohlásila rocková babička Tina, které její manžel darováním ledviny zachránil život.

Oprah Winfrey

oprah
Zdroj: GETTY

Objevuje se na prvních příčkách žebříčků nejbohatších a nejvlivnějších žen planety. Její dětství ale bez nadsázky připomínalo horor.

Oprah Winfrey (64) se narodila svobodné matce, která se snažila uživit jako pomocná služka. Část dětství prožila u své babičky, kde kvůli jejich chudobě sklízela jeden posměšek za druhým, například kvůli tomu, že místo oblečení nosila přešité pytle od brambor.

Její matce se mezitím narodily ještě další tři děti, z nichž jedno dala k adopci. Oprah se až v dospělosti dozvěděla, že má nevlastní sestru. Oba další sourozenci se dali na špatnou životní cestu. Její mladší sestra Patricia zemřela ve věku 43 let na předávkování kokainem, bratr podlehl v roce 1989 AIDS.

Když bylo Oprah devět let, začal jí sexuálně obtěžovat strýc a později i bratranec. Ve čtrnácti letech dokonce otěhotněla a porodila syna, který se ale narodil předčasně a krátce po porodu zemřel. Slavná moderátorka už pak žádné další děti neměla. „Rozhodla jsem se nebýt matkou, protože já sama jsem nikdy lásku mámy nepoznala, a nejsem si jista, zda bych to zvládla,“ přiznala žena, která se díky úspěchu své rozhlasové show stala milionářkou již ve 32 letech.

Když se později snažila promluvit o nepřístojnostech, které se jí jako holčičce děly ze strany příbuzných, rodina se od ní odvrátila.

Oprah se proto snaží hlasitě bojovat za práva žen a její projev na udílení Zlatých glóbů v lednu 2018 na podporu kampaně #MeToo vstoupil do dějin. Kdo ví, možná se z chudé holčičky v šatech z pytle od brambor stane první americká prezidentka.


 Natalia Vodianova

deti
Zdroj: GETTY

Abychom neskončili pesimisticky, přeci jenom se našla slavná mladá maminka, která považuje svou početnou rodinu za to nejlepší, co ji v životě potkalo.

Krásná ruská topmodelka Natalia Vodianova (36) otěhotněla v 19 letech s britským aristokratem Justinem Portmanem. A jak se smíchem přiznává, až tehdy se poprvé dozvěděla, že existuje něco jako ochrana před početím.

Vyrůstala jsem v Sovětském svazu, kde se o sexu prostě nemluvilo. Nikdo mi nic neřekl, dokonce jsem neznala ani slovo gynekolog, až jsem byla najednou v devatenácti letech těhotná,“ vysvětluje Natalia důvod, proč se ona snaží mluvit se svými dětmi o všem otevřeně. Někdy možná víc, než by si samy přály.

Nejstaršímu synovi Lucasovi je 16 let, takže téma bezpečného sexu samozřejmě probíráme. Často jim vyprávím i o svém dětství. Jak jsem toužila po své vlastní posteli, protože jsem se o ni až do svých patnácti let musela dělit se sestrou.“

S prvním manželem má Natalia ještě dceru Nevu a syna Victora. Rozešli se v roce 2011. Sama tato kráska s laním pohledem ale dlouho nezůstala. A nutno říci, že ani její druhý muž není žádný chuďas – rodina multimilionáře Antoine Arnaulta má pod křídly vlastnictví značek Louis Vuitton, Céline či Dior. Společně žijí v Paříži, kde vychovávají kromě modelčiných tří dětí z předešlého vztahu i další dva společné syny – tříletého Maxima a ročního Romana.

Blonďatá filantropka nezapomíná, v jakých podmínkách vyrůstala a ke skromnosti se snaží vést všech pět svých dětí. „Moje mladší sestřička trpí autismem, maminka jí odmítala dát do ústavu, měla čtyři zaměstnání, aby nás uživila. Snažila jsem se jí pomáhat, od jedenácti let jsem prodávala zeleninu na trhu,“ vzpomíná na neradostné dětství.

Zde ji objevil scout modelingové agentury a Natalia se v sedmnácti letech odstěhovala do Paříže, kde se z ní stala hvězda přehlídkových mol. Ona však považuje za svůj největší životní úspěch svou početnou rodinu.

Mít děti je pro mě to nejlepší, co mě potkalo. A že jsem je měla tak brzy? Je mi 36 a mám šestnáctiletého syna, se kterým se můžu jako kamarádka bavit o všem a předat mu své zkušenosti. A to, že ho ještě zvládnu předjet na kole, je příjemný bonus,“ směje se Natalia.

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě