Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Úlovky z dovolené aneb Značky, které pořídíte jenom v zahraničí

Dovolená je především o památkách, nových zážitcích a odpočinku. Jenže, co když je nakupování vaše forma relaxace?

Nikdo neříká, abyste celou dovolenou prochodili po obchodech, zároveň malé nakouknutí do místního „shoppingového ráje“ ještě nikdy nikoho nezabilo. Pokud se tedy nacházíte v zahraničí, a chtěli byste si domů odvést suvenýr v podobě módního kousku nebo kosmetického produktu, který v České republice nenaleznete, pak jste otevřeli správný článek.

Jaké značky si ze zahraničí vozíme my?

Glossier

Všichni kosmetičtí maniaci vědí, že značka Glossier se prodává výhradně v USA. Krásné tvářenky v temperovém balení, ikonické balzámy na rty či všemi vychvalovaná pleťová maska jsou kousky, se kterými nešlápnete vedle. Vzhledem k tomu, že značka neposílá své produkty do většiny států Evropy, drží si svůj punc jedinečnosti. Pokud narazíte na jejich obchod v New Yorku či Los Angeles, rozhodně ho berte útokem!

The Ordinary

Ve spojitosti s The Ordinary padají slova jako levná, kvalitní či přírodní. A jaká je realita? Snad ještě úžasnější! Značka opravdu spadá k těm levnějším, avšak svým složením a funkčností by z fleku mohla konkurovat high-end produktům. Pravdou zůstává, že ji můžete objednat ze zahraničních e-shopů, ale není nic lepšího, než ji na vlastní kůži vyzkoušet. Nejblíže na ni můžete narazit třeba v rakouském Douglasu.

Aesop

Kdo by neznal legendární krémy na ruce od australské značky Aesop? Nejen, že značka vyniká svým složením i etickým standardem, navíc je zabalena v krásných obalech, které promění váš toaletní stolek v designovou záležitost. Pravda, pár vybraných produktů této značky už naleznete ve specializovaných prodejnách v Praze, avšak samostatný obchod u nás nenajdete. Lépe se vám povede u našich sousedů, a to v Rakousku a Německu.

Kosmetika

Brandy Melville

Jednoduché kousky, které nestojí jmění a skvěle se kombinují! Tak přesně takto bychom charakterizovali obchod Brandy Melville, který se před několika lety zrodil v Americe. Svou americkou tvář si stále udržuje, avšak ve své nabídce naleznete kousky, které jsou jako stvořené pro Evropanky. Jedinou nevýhodou Brandy Melville je číslování. Rozhodně nečekejte klasické velikosti XS-XXL. Značka je v tomhle směru velmi punkáčská a některé kousky vznikají pouze v jedné velikosti. A kde Brandy Melville naleznete? Své obchody má už ve Vídni, Berlíně, Amsterdamu a třeba i v Londýně.

Abercrombie & Fitch

Ještě před pár lety jste na značku Abercrombie & Fitch narazili pouze v Americe, dnes už má obchody v Německu či Velké Británii. Vyznačuje se svou uvolněností, nenuceností a lidé ji zbožňují pro příjemné mikiny a tepláky. Samozřejmě Abercrombie & Fitch nabízí také šaty, pohodlné džíny a brandová trička.

Nanushka

I když naše peněženka při pohledu na visačky v obchodě Nanushka brečí, naše módní srdce naopak pláče dojetím. Maďarská značka jednoduše ví, čím potěší zákazníka! Nečekejte ale mainstreamové kousky, které najdete v každém řetězci s konfekcí, Nanushka tvoří nadčasově a vizionářsky. Pokud se chystáte na prodloužený víkend do Budapešti, připište si vlajkový obchod této značky na svůj must-see list!

Móda

& Other Stories

Kvalitní materiály, jednoduché střihy a především úžasné detaily! To jsou atributy, které jsou značce & Other Stories nejbližší. Ceny nepatří k těm nejnižším, avšak zároveň vás nákup dvou kousků nezruinuje. Obzvláště se ale vyplatí, když do & Other Stories vyrazíte během slev. Pak máte možnost koupit opravu parádní kousky za výhodou cenu. Nejbližší obchody naleznete v Rakousku a Německu.

A jakou oblíbenou značku vyhledáváte v zahraničí vy? 

ČTĚTE TAKÉ: 5 zahraničních outletů, kam pohodlně dojedete autem

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě