Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Vzhůru na dovolenou! Letošní rok přeje prodlouženým víkendům

Info ikona

Je libo wellness, nebo snad pobyt na horách? V letošním roce si můžete užít obojí, a to bez zameškání pracovních povinností.

Nevíte, co s volným odpolednem? Dáme vám dobrý tip! Otevřete si internetové stránky a najděte si dovolenou dle vašeho gusta. Relaxační pobyt s kamarádkami, euro víkend s partnerem nebo třeba čtyřdenní návštěva hor je přesně to, co v letošním roce můžete zažít! A to bez ztráty kytičky v práci. S vybíráním dovolené ale neotálejte, neboť data prodloužených víkendů bývají u zákazníků velmi žádaná.

Kdy se můžeme těšit na prodloužené víkendy?

Zatímco vloni jsme nad minimem prodloužených víkendů uronili slzu, letos se můžeme radovat!  Hned prvního prodlouženého víkendu se dočkáme v dubnu, kdy na 10. dubna připadá Velký pátek a 13. dubna jsou Velikonoce. V květnu pak budeme mít dva volné pátky, a to 1. května na Den práce a 8. května, kdy slavíme Den vítězství. Menší parádu zažijeme v červenci, neboť Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je v neděli. Celou situaci ale zachraňuje 5. červenec, Den upálení Jana Husa, který připadá na pondělí.

2020

Krasojízda prodloužených víkendů nás čeká i po prázdninách. Kalendář ukazuje, že 28. září nám taktéž prodlouží víkend. A naopak Den vzniku samostatného Československa nám dopřeje volno uprostřed týdne, tedy ve středu. Dále se můžeme těšit na den 17. listopadu, který vychází na úterý. Vánoční svátky pak proběhnou od čtvrtka do soboty a Nový rok oslavíme v pátek.

Není čas, ztrácet čas

Vánoční čas sice pěkně provětral naši peněženku, přesto bychom ale neměli s výběrem dovolené dlouho otálet. Obzvláště vyhlášené wellness hotely a penziony jsou už nyní pod náporem zájemců. Na druhou stranu euro víkendy zatím stačí pouze plánovat, neboť je velmi pravděpodobné, že cena letenek (obzvláště u podzimních termínů) ještě klesne. Určitě se vyplatí, když si u internetových prodejců letenek zvolíte tlačítko, které vám bude hlídat dostupnost termínu i cenu vámi zvolené letenky.  

ČTĚTE TAKÉ: 20 destinací, které v roce 2020 musíte navštívit