Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Základ pohodového léta? Dostatečná hydratace

Info ikona

Voda – nejlepší přítel člověka!

Léto je konečně tady a spolu s ním i dlouhé dny, prosluněná odpoledne a především vysoké venkovní teploty. Právě ty mají zásadní vliv na náš organismus. Je důležité, abychom během horkých dnů měli stále před sebou sklenici s nápojem. V opačném případě nám totiž hrozí dehydratace, která způsobuje závrať, zvýšený tep, vysoký krevní tlak, bolest hlavy a další životu nebezpečné komplikace.

Kolik toho máme vypít?
I když všichni tušíme, že pravidelný pitný režim je pro naše tělo důležitý, občas se stane, že přes den žízeň necítíme a večer si vzpomeneme, že jsme měli sotva dva loky vody. Minimálně bychom ale měli vypít dva litry tekutin denně. Myslete ale na to, že přeslazené limonády, káva nebo alkohol nejsou ideálními nápoji v boji proti dehydrataci. Vaším společníkem by se naopak měla stát sklenička vody nebo neslazeného čaje.

Voda
Zdroj: GETTY

Pozor si dejte venku!

Mnoho lidí sice má v práci neustále vodu při ruce, avšak venku chodí bez láhve. Obzvláště pokud vás venku čeká nějaká aktivita, neměli byste z domu vycházet bez lahvičky s vodou. V dnešní době si můžete pořídit všemožné eko láhve, které lze pouze dolévat novou a novou vodou. Ideální pro všechny, kteří si odmítají kupovat malé a předražené minerálky.

Existuje nějaká alternativa?

Pokud patříte mezi lidi, kteří nedají ránu bez sladkých nápojů, pak pro vás máme špatnou zprávu. Opravdu tím nejlepším nápojem do horkých dnů je obyčejná minerálka nebo voda z kohoutku. Její chuť ale poměrně snadno změníte, a to kousky citronů, citronovou šťávou a ledem. Jednoduchý, a přitom tak účinný recept, jak přeměnit vodu v dokonalou citrónovou limonádu.

Snažíte se během léta vypít alespoň dva litry tekutin denně? 

ČTĚTE TAKÉ: 4 tipy na dehydrovanou pleť