Zbytečné fráze, které bychom si měli odpustit

Alžběta Rybářová | 03/02/2021
Písmena
Foto: Pexels

Přidejte si Marianne do oblíbených na Google zprávách

Škoda, že neexistuje počítadlo, které by nám na řeklo, které věty nejčastěji vyslovujeme. U někoho by možná vyhrálo obligátní „já nestíhám“, u jiného „to zvládnu“. Pokud ale chcete, aby váš život byl alespoň o trochu šťastnější, pak byste některá slova, potažmo věty, měli ze své slovní zásoby ihned vyškrtnout, případně jejich používání omezit.

„Mám depresi“                                                                                  

Není v lidských silách, abychom se 24/7 cítili šťastní, a tak je zcela normální, že čas od času přijde den, kdy je nám pod psa. Jenže namísto toho, abychom přiznali, že je nám smutno, bojíme se nebo máme den blbec, automaticky dáváme špatnou náladu do škatulky DEPRESE.

Je třeba si ale uvědomit, že deprese je vážná psychická nemoc, která dokáže pořádně zamávat se životem postiženého. Zkusme tímto slovem zbytečně neplýtvat, a važme si toho, že opravdová deprese se nás netýká.

Ne
Naučte se říkat ne! Uleví se vám

„Ano“

Jak často děláte věci proti své vůli? Kdy naposledy jste souhlasili s něčím, co se vám nelíbilo? A dokážete někdy říci NE? Vyslovit slovo odporu je pro mnoho z nás nepředstavitelné, a tak jen stále souhlasíme a souhlasíme. Jenže naučit se říkat ne je pro nás nesmírně důležité, neboť jedině tak budeme dělat pouze to, co nás dělá šťastnými. Pokud s vyslovením slova ne bojujete, přečtěte si náš článek Naučte se říkat ne! Uleví se vám.

„Jsem dost dobrý?“

Jedna z nejpoužívanějších frází při vnitřním dialogu zní: „Jsem dost dobrá?“ nebo „Zvládnu to?“. Nízké sebevědomí nás nenápadně nutí, abychom se sami sebe neustále ptali, zda danou věc dokážeme. Co si ale tentokrát říci, že všechny pochybnosti hodíme za hlavu? Uvidíte, že mozek brzy naučíte, že jsou podobné fráze naprosto zbytečné.

Šťastní Foto: Pexels

„Nemám čas“

Skoro to vypadá, že jsme se dostali do doby, kdy slovní spojení „nemám čas“ je cool. Protože „nemám čas“ používají lidé, kteří budují svou kariéru, vytvářejí hodnoty a „nemají čas“ si jen tak zajít na obyčejné kafe nebo skleničku vína. Během takového posezení by jim pravděpodobně mohlo něco důležitého uniknout. Otázkou ale zůstává, zda jim neutíká sociální interakce a třeba i osobní život...

„To bude dobrý“

Stalo se něco nepříjemného a vy jste v roli vrby? Pak vám pravděpodobně jako první na jazyk vyvstane věta „To bude dobrý“. Jenže pokud se děje něco opravdu zlého, pak dotyčného vůbec nezajímá, že to jednou bude dobrý. Zkuste na to myslet a namísto této otřepané fráze buďte dotyčnému oporou a velkým uchem.

Žena
Zdravé sebevědomí jako klíč k úspěchu! Kde ho ale najít?

Marianne Talk s ženou, která vydělává na OnlyFans

Nejčtenější články

Aňa Geislerová: Nejsem dobrá partnerka, potřebuji cítit svobodu. Můj muž je statečný a je mou kotvou Minimalistické a černobílé. Letošní léto ovládnou plavky, u kterých platí, že méně je více Vizážista Heleny Vondráčkové prozrazuje její triky: V líčení se nediskriminuje věkem a nedá dopustit na ikonický krém

Doporučujeme

Načíst další

Mohlo by se vám líbit

Marianne Bydlení