Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Antonella Latilla - nejlepší čas na masáž? Odpoledne a večer!

Když uvidíte charismatickou Italku Antonellu Latillu v akci, budete chtít být přímo pod jejíma rukama. Je to totiž odbornice na masáže a kosmetická ošetření, které pro kosmerickou značku [comfort zone] i sama vymýšlí. Když masíruje, je to, jakoby tančila a trvdí, že u masáží bez toho, abychom používali slova, můžeme propojit své duše v jednu. Vyzpovídali jsme ji:

Soňa Kotulková | 25. 04. 2017

Jaké jsou nyní trendy v pleťových a jaké v tělových ošetřeních?
Velkým trendem je kompletní detox – odstranit toxiny nejen fyzické, ale také emocionální. Hloubková očista zevnitř i zvenku je základem dlouhověkosti i štíhlosti. Nápadů a návrhů jak provést emocionální detox je mnoho. Základem je naší mysl oprostit od stresu a najít rychlé řešení, které nám dovolí zahodit starosti a vnímat sám sebe v lepším světle – je to o uvědomění ne o vnějším vzhledu.

Kdy je nejlepší jít na ošetření? Ve kterou část dne je nejúčinnější?
Důležité je si nejdříve položit otázku, jakého výsledku chceme dosáhnout. Pokud toužíme po liftingu, omlazení, doplnění energie a revitalizaci, tak bych doporučila ranní nebo dopolední hodiny. Pokud hledáme relaxaci, oproštění se od stresu a napěti jsou ideální večerní hodiny. Podle chronobiologie naše tělo produkuje hormony, které podporují ty nejlepší výsledky pro lifting a revitalizaci. V odpoledních hodinách se naše tělo přirozeně zpomaluje a přechází do klidného režimu, proto je v této době ideální anti-stres a relaxace. Konkrétně bych doporučila ošetření Skin regimen ráno, protože je omlazující a Body strategist odpoledne. Body strategist eliminuje napětí ve svalech a jelikož je potřebujeme uvolněné, je lepší odpoledne. Jedinou výjimkou je body strategist D-age, který má zpevňující a omlazující efekt, a proto ho doporučuji ráno.

Chtějí něco úplně jiného ve spa v různých koutech země?
Určitě ano. Západní vize spa je taková, že ošetření trvá v průměru 30-90min., je velmi pokročilé a nepoužívá se příliš mnoho produktů. V asijských zemích je to ale tak, že lidé preferují produkty před ošetřeními. Některá spa sice nabízejí masáže, ale zdaleka nejsou tak pokročilé, naopak produktů nakupují opravdu mnoho, stejně tak je to například v Rusku. V Číně a Malajsii produkty vrství. Pokud se ošetření skládá z méně než 15 vrstev produktů, je vnímáno jako levné a neefektivní. Všude na světě je však cíl úplně stejný, vymezit si čas pro sebe, krása totiž vychází z dobrého vnitřního stavu.

Co si myslíte, že je na kosmetickém ošetření (proceduře) nejdůležitější, aby si ji klient plně užil?
Všechna naše ošetření jsou vytvořena tak, aby si je klient naplno užil a odešel nejen s výsledkem na pleti, ale také klidnou a vyrovnanou duší. Ošetření je důležité ze dvou perspektiv, za prvé fyzické, kdy doteky a masážní tahy mohou uvolnit napětí, detoxikovat a navodit dobrou náladu. Za druhé použití esenciálních olejů, které dokáží ovlivnit mysl (v Tranquillity blendu, který se používá na začátku každého ošetření, jich je hned šest, které mají vědecky prokázaný účinek na mysl). Podvědomí se vypne a tím se náš mozek oprostí od stresu a každodenních problémů.

Co předchází tomu, než vymyslíte nějaké ošetření?
Společnost neustále studuje trendy a proto když se snažíme vydat novinku, přijdou za mnou z oddělení a sdělí mi strategii, kterou by se chtěli ubírat, dozvím se jaký je cíl a ten během celého procesu hlídáme. Já, skupina i laboratoř společně. Od první myšlenky to trvá více než rok a vždy dodržujeme propojení mezi rukami terapeuta a řešením, je to proto, abychom dosáhli nejlepších výsledků. Během tohoto období míváme mnoho brainstormingů, výzkumů a testů účinnosti – a mnohokrát se nám stává, že se vše několikrát vrátí na úplný začátek. Předtím, než se produkt dostane k finálnímu klientovi (například kvůli složení, vychýlení od cíle, možnému nepochopení produktu apod.)

Slyšela jsem, že děláte určité rituály....Máte nějaký rychlý tip proti stresu?
Nejrychlejším pomocníkem proti stresu je dech, pokud začneme ve stresových momentech hlouběji a pomaleji dýchat, propojíme naši mysl s tělem a tím se uklidníme. Dalším velmi účinným trikem je po jednu minutu propojovat postupně všechny prsty s palcem a to na obou rukou současně. Pokročilý postup je propojení dechu s propojováním prstů. Použít můžete také mantru, tedy slogan, například jako tento: Mír začíná u mě.

Anto

Sublime Skin Sérum značky Confort Zone najdete v Marianne BEAUTY BOXU! 

Svůj Beauty Box si můžete objednat zde: http://www.beautybox.marianne.cz/


 

Související články