Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Skvělou pomůcku, která vám může zachránit vlasy, koupíte už za 18 Kč!

Info ikona
žena s krásnými vlasy

Jestli ještě nemáte doma masážní kartáč na vlasovou pokožku, vysvětlíme vám, proč byste to měli změnit a pravidelně ho začali používat. Umí totiž zázraky.

Ať už máte s vlasy jakékoliv trápení, vždy se hodí zaměřit se na příčinu. A protože zdravé vlasy = zdravá vlasová pokožka, začněte právě u ní. Jen ze správně opečovávané vlasové pokožky porostou krásné, pevné a lesklé vlasy, které vám budou dělat radost. Právě proto beauty značky v posledních letech stále přicházejí s novými produkty, které se právě na vlasovou pokožku zaměřují – ať už jde o exfoliační šampony, detoxikační spreje, nejrůznější séra a nebo právě masážní pomůcky na pokožku hlavy.

Profi pohled na věc

Tato pomůcka pro stimulaci vlasových folikul odstraňuje nánosy nečistot a zbytky stylingu, které na pokožce hlavy ulpí. Jak vysvětluje pro web Allure Bridgette Hill, certifikovaná tricholožka, kadeřnice a koloristka s více než 20 lety zkušeností, jsou scalp massagery nezbytné. Proč? „Kvůli aktivaci svalů pokožky hlavy a zlepšení krevního oběhu, pro odstranění nečistot ze základny vlasového folikulu. Hodí se tak naprosto pro všechny typy vlasů a pokožky hlavy," řekla Bridget Hill.

Mohlo by se vám líbit

Řešení pro všechny

Dermatoložka Jessica Wu doporučuje masáž vlasové pokožky každému, kdo touží po hustších vlasech. "Masáž pokožky hlavy může zvětšit tloušťku vlasů tím, že roztahuje živé buňky vlasových folikulů a stimuluje je k produkci silnějších jednotlivých vlasů, takže bych je doporučila každému," říká.

Masážní pomůcka na pokožku hlavy začíná už na 18 Kč.

Jak a kdy kartáč používat?

Určitě si masáž neprovádějte každý den, i když jde o velmi příjemný pocit. Mohla byste si tak pokožku hlavy spíš podráždit. Raději zařaďte tento krok před každým mytím vlasů, tedy zhruba dvakrát týdně. Tyto kartáče totiž pomáhají s exfoliací, odstraňují odumřelé kožní buňky a nahromaděné produkty ze základny vlasové folikuly. Kartáč můžete používat jak na suché vlasy nebo si ho vezměte s sebou do sprchy a dopřejte si dokonalou relaxaci přímo tam, na mokro.

Stojí za to

Kartáč funguje také jako skvělý pomocník při samotném šamponování, kdy dokáže pokožku hlavy dokonale vyčistit, prokrvit a zvýšit přísun kyslíku a živin do vnitřku vlasu. Pokud používáte nějaké další extra pečující produkty, jako třeba séra na růst vlasů nebo hydratační oleje, můžete je do pokožky vmasírovat také právě tímto kartáčem. Ten díky speciálním zoubkům zajistí pronikání účinných látek hlouběji. Na kartáč příliš netlačte, ale jen lehkými krouživými pohyby masírujte celou hlavu. Zvlášť šetrní buďte v případě, pokud vás trápí řídnoucí vlasy, lupy nebo velmi citlivá pokožka.   

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku