Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Co udělat proto, aby vám lak na nehtech vydržel déle?

Můžeme se stavět na hlavu, a přesto se nestane, aby lak na nehtech vydržel čtrnáct dnů. Naštěstí existuje několik triků, díky kterým životnost laku na nehtech prodloužíme alespoň o vymodlených pár dnů.

Nalakované nehty vypadají skvěle! Tedy, alespoň první tři dny, kdy je lak ve výsostné kondici. Následně se totiž začne barva odlupovat či drolit. A tak se většina z nás setkává s tvrdou realitou, která říká, že lak na nehtech vydrží nejdéle pět dnů. Pokud se ale nechcete s tímto holým faktem smířit, můžete jít jeho životnosti naproti. Možná vás to bude stát několik minut času navíc, avšak výsledkem bude perfektní manikúra, která bude vypadat skvěle i o sedm dnů později. Ptáte se, jak na to?

Mohlo by se vám líbit

Netradiční manikúra v tónu kobaltově modré

Když se řekne podzimní manikúra, většina z nás si představí vínové, rumělkové nebo kaštanové tóny laků na nehty. V letošním roce si ale o pozornost říká barva, která rozhodně není typická pro podzimní dny. Dámy a pánové, na scénu vstupuje kobaltově modrá barva!
marianne.cz

1. Zaměřeno na kůžičku

Nehtová kůžička může s lakem nadělat pěknou paseku. Jakmile se totiž lak na kůžičku přilepí, následně se může snadněji z nehtu odloupnout. A tak nezbývá nic jiného, než si vzít k ruce dřevěnou tyčinku, díky které kůžičku jemně zatlačíte. Pokud uvidíte, že vaše nehtová kůžička dosahuje nevídaných rozměrů, doporučujeme navštívit manikérku, které kůžičku odstraní speciálními nůžtičkami.

2. Vyleštěné nehty

Nedílnou součástí manikúry je pilování. Většina lidí ale zapomíná na třešničku na dortu, kterou je leštění celého nehtu. Pokud na leštění zapomenete, hrozí, že na vašem nehtu budou drobné rýhy, kvůli kterým se lak začne loupat. V drogeriích či parfumeriích se proto poohlédněte po leštícím pilníku na nehty, díky kterému budou vaše nehty dokonale připravené na první nátěr laku.

3. Správný podkladový a vrchní lak

Obecné pravidlo říká, že na slabých a lámavých nehtech jenom sotva lak vydrží. I proto je důležité, abyste v první řadě použily výživný podkladový lak, který vytvoří pevný základ pro následný druhý nátěr. Jakmile nehty nalakujete vámi požadovanou barvou, přichází ideální čas na vrchní lak, tzv. top coat. Poslední vrstva lak zpevní, a především zabrání drobným škrábancům. Navíc dodá vašim nehtům lesk!

Zároveň se vyplatí říct, že na trhu existuje i mnoho přírodních laků, díky kterým budete mít jistotu, že do vaší kůže neprosakuje něco, co tam nepatří.

Info ikona
Nehty

4. Nepodceňte zaschnutí

Jak dlouho necháváte lak na nehtech zaschnout? Pět minut? Deset minut? I když možná máte pocit, že lak už je zaschlý, opak je pravdou. A tak se vyplatí, když si pohov od práce dáte alespoň na patnáct minut. Během této doby lak doopravdy zaschne, a vy se nemusíte bát nepříjemného rozmazání. Pokud si nejste jisté, můžete si k ruce vzít fén se studeným vzduchem a nehty jemně „vyfoukejte“. Jednoduchý trik, který vám ale ušetří moře času.

5. Pozor na vodu

Laku na nehtech rozhodně neprospívá voda. To ale neznamená, že byste týden měly rezignovat na hygienu. Bohatě postačí, když si k mytí nádobí vezmete rukavice, a případně to samé uděláte ve chvíli, kdy budete máčet hadr do vody při vytírání.

Mohlo by se vám líbit

Jak na dokonalou domácí pedikúru?

Sandálky, žabky nebo pantofle! V letních měsících nedáme dopustit na otevřenou obuv, díky které můžou naše nohy volně dýchat. I proto bychom neměli zapomínat na důkladnou pedikúru, která odstraní hrubou kůžičku a připraví naše nohy na letní dobrodružství.
marianne.cz

Související články

Krása
Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce