Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vláčný, křupavý a dokonale francouzský! Kam pro nejlepší croissant v Praze?

Info ikona
Croissant

Všimli jste si, že najít pekárnu s dokonalým croissantem, je vyšší dívčí? Poslední roky jsme proto zasvětili pečlivému pátrání, díky kterému jsme objevili croissantové ráje v Praze. Zatímco naše chuťové pohárky jsou z těchto objevů nadšené, tukové polštářky brečí. My ale nepolevíme a pravidelnou dávku croissantů si budeme dopřávat i navzdory zvyšující se váze.

Bystří jedinci si možná všimli, že 30. ledna je Mezinárodní den croissantů. Pojďme toto dokonalé francouzské pečivo oslavit stylově, tedy s croissantem v ruce! 

Mohlo by se vám líbit

Cukrárna Myšák

Mana nebeská! Tak bychom stručně popsali croissanty z Cukrárny Myšák. Sázkou na jistotu je bezesporu jejich máslový croissant, který by jistě neurazil ani rodilého Francouze. Pokud si ale chcete vyhodit z kopýtka, pak doporučujeme jejich citronový croissant s jahodami nebo pistáciový croissant. Fajnšmekry s vytříbeným jazýčkem naopak potěší mandlový croissant, díky kterému – věřte, nebo ne – zapomenete na všechny problémy světa! Vyzkoušeno za vás...

La Forme bakery

Sázka na jistotu! Tak bychom nazvali náš vztah ke croissantům z La Forme bakery. Jejich sladké pečivo je totiž vymazlené do posledního drobečku, o čemž svědčí i křupavé a vláčné croissanty. Pokud se tedy budete pohybovat v Dejvicích, rozhodně nepřehlédněte pekárnu se zelenými dveřmi. Uvnitř se totiž skrývá croissantové království.

Artic Bakehouse

V Artic Bakehouse buď můžete experimentovat, nebo se držet osvědčené klasiky. Přiznáváme se, že někdy máme chuť na jejich lahodné rasberry scones nebo skořicovou rolku, ale občas vsadíme na jistotu a objednáme si croissant. Na výběr mají klasický máslový, čokoládový, nugátový a mandlový! A jak říká naše online editorka Karolína: „Je to poctivý croissant. Žádný suchar!“

Defidu bakery

Máslový, čokoládový, pistáciový, marakujový, slaný arašíd nebo marmeládový. Ach! V Defidu bakery prostě vědí, že croissantům náplně sluší, a tak s nimi rozhodně nešetří. Mimochodem, snili jste někdy o tom, že namísto narozeninového dortu dostanete obrovský croissant? Pokud ano, pak se váš sen stává realitou. V jejich nabídce totiž nechybí padesáticentimetrový „macek“, ze kterého bez problému vykouzlíte deset porcí.

Prokop coffee & croissants

Také vám přijde, že nejlepší věci jsou na místech, kde je vůbec nečekáte? V případě Prokop coffee & croissants to platí dvojnásob! Útulný podnik se nachází jenom pár kroků od Masarykova nádraží a nabízí jedny z nejlepších croissantů ve městě! Ano, můžete se držet při zemi a objednat si máslový croissant bez náplně, avšak v tomto případě kopeme spíše za croissanty s náplní, které vás doslova vystřelí do gastronomického vesmíru. A jakému croissantu nikdy neodoláme my? Odpověď je jednoduchá – malinovému s čokoládou!

Le Caveau Cukrárna

Pražští ptáčci si cvrlikají, že na náměstí Jiřího z Poděbrad se skrývá croissantový ráj. Jmenuje se Le Caveau Cukrárna a s otevřenou náručí přivítá každého, kdo zbožňuje kavárenský život. A co k francouzské kavárně jednoznačně patří? Ano, croissanty! Pro dokonalý zážitek doporučujeme, abyste si croissant nevzali s sebou, nýbrž si ho vychutnali uvnitř kavárně. Bon Appétit!

Mohlo by se vám líbit