Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vláčný, křupavý a dokonale francouzský! Kam pro nejlepší croissant v Praze?

Všimli jste si, že najít pekárnu s dokonalým croissantem, je vyšší dívčí? Poslední roky jsme proto zasvětili pečlivému pátrání, díky kterému jsme objevili croissantové ráje v Praze. Zatímco naše chuťové pohárky jsou z těchto objevů nadšené, tukové polštářky brečí. My ale nepolevíme a pravidelnou dávku croissantů si budeme dopřávat i navzdory zvyšující se váze.

Bystří jedinci si možná všimli, že 30. ledna je Mezinárodní den croissantů. Pojďme toto dokonalé francouzské pečivo oslavit stylově, tedy s croissantem v ruce! 

Mohlo by se vám líbit

Světové chutě v Praze! Víme, kam vyrazit na dánský skořicový šnek i americký donut

S nákupem letenek je většina z nás stále zdrženlivá. A tak nezbývá nic jiného, než si malý výlet, byť pouze gastronomický, udělat po matičce Praze. Věřte, že i v našem hlavním městě můžete ochutnat speciality z blízkých i dalekých krajin.
marianne.cz

Cukrárna Myšák

Mana nebeská! Tak bychom stručně popsali croissanty z Cukrárny Myšák. Sázkou na jistotu je bezesporu jejich máslový croissant, který by jistě neurazil ani rodilého Francouze. Pokud si ale chcete vyhodit z kopýtka, pak doporučujeme jejich citronový croissant s jahodami nebo pistáciový croissant. Fajnšmekry s vytříbeným jazýčkem naopak potěší mandlový croissant, díky kterému – věřte, nebo ne – zapomenete na všechny problémy světa! Vyzkoušeno za vás...

Zobrazit příspěvek na Instagramu

La Forme bakery

Sázka na jistotu! Tak bychom nazvali náš vztah ke croissantům z La Forme bakery. Jejich sladké pečivo je totiž vymazlené do posledního drobečku, o čemž svědčí i křupavé a vláčné croissanty. Pokud se tedy budete pohybovat v Dejvicích, rozhodně nepřehlédněte pekárnu se zelenými dveřmi. Uvnitř se totiž skrývá croissantové království.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Artic Bakehouse

V Artic Bakehouse buď můžete experimentovat, nebo se držet osvědčené klasiky. Přiznáváme se, že někdy máme chuť na jejich lahodné rasberry scones nebo skořicovou rolku, ale občas vsadíme na jistotu a objednáme si croissant. Na výběr mají klasický máslový, čokoládový, nugátový a mandlový! A jak říká naše online editorka Karolína: „Je to poctivý croissant. Žádný suchar!“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Defidu bakery

Máslový, čokoládový, pistáciový, marakujový, slaný arašíd nebo marmeládový. Ach! V Defidu bakery prostě vědí, že croissantům náplně sluší, a tak s nimi rozhodně nešetří. Mimochodem, snili jste někdy o tom, že namísto narozeninového dortu dostanete obrovský croissant? Pokud ano, pak se váš sen stává realitou. V jejich nabídce totiž nechybí padesáticentimetrový „macek“, ze kterého bez problému vykouzlíte deset porcí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Prokop coffee & croissants

Také vám přijde, že nejlepší věci jsou na místech, kde je vůbec nečekáte? V případě Prokop coffee & croissants to platí dvojnásob! Útulný podnik se nachází jenom pár kroků od Masarykova nádraží a nabízí jedny z nejlepších croissantů ve městě! Ano, můžete se držet při zemi a objednat si máslový croissant bez náplně, avšak v tomto případě kopeme spíše za croissanty s náplní, které vás doslova vystřelí do gastronomického vesmíru. A jakému croissantu nikdy neodoláme my? Odpověď je jednoduchá – malinovému s čokoládou!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Le Caveau Cukrárna

Pražští ptáčci si cvrlikají, že na náměstí Jiřího z Poděbrad se skrývá croissantový ráj. Jmenuje se Le Caveau Cukrárna a s otevřenou náručí přivítá každého, kdo zbožňuje kavárenský život. A co k francouzské kavárně jednoznačně patří? Ano, croissanty! Pro dokonalý zážitek doporučujeme, abyste si croissant nevzali s sebou, nýbrž si ho vychutnali uvnitř kavárně. Bon Appétit!

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

IVETA FABEŠOVÁ: Nebudu bulet do polštáře

Cukrářka Iveta Fabešová má za sebou náročné období. Při rozchodu s mužem přišla o cukrárny, které vybudovala, a musela začít od nuly. Jak se s tím vyrovnala? A stále věří na lásku jako z pohádky?
marianne.cz

Související články

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce