Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Světové chutě v Praze! Víme, kam vyrazit na dánský skořicový šnek i americký donut

Info ikona
Jídlo

S nákupem letenek je většina z nás stále zdrženlivá. A tak nezbývá nic jiného, než si malý výlet, byť pouze gastronomický, udělat po matičce Praze. Věřte, že i v našem hlavním městě můžete ochutnat speciality z blízkých i dalekých krajin.

Na poctivé donuty do La Donuteria

Objevit místo, kde připravují nadýchané donuty s dokonalou náplní a sladkou polevou, chce chvilku trpělivosti. Obzvláště, pokud jste byli ve Spojených státech amerických, a tudíž máte nastavenou vysokou donutovou laťku. Naštěstí takové místo v Praze existuje a nese název La Donuteria. Překvapivě za touto donutovou pobočkou nestojí Američané, nýbrž naši východní sousedé, kteří si o to víc dávají záležet na výběru kvalitních a lokálních surovin.

Stalo se zároveň už tradicí, že na pultu kromě čokoládových, ovocných či karamelových nikdy nechybí ani veganské kousky, a tak si v La Donuteria vybere opravdu každý. 

Kde? Spálená 93/23, Praha

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Skandinávská vůně v Mansson‘s Bakery

Patříte k milovníkům Skandinávie? Pak vás jistě potěší, že dánské hygge můžete zažít i v centru Prahy. Konkrétně v podniku Mansson‘s Bakery! Za celým konceptem dánské pekárny stojí manželé Klára a Lars, kteří se v počátcích podnikání zaměřovali na zásobování hotelů a restaurací. Jejich pečivo ale natolik lidem zachutnalo, že v roce 2004 otevřeli vlastní obchod s kavárnou v centru Prahy.

Od té doby je Mansson‘s Bakery vyhledávaným místem, které navštěvují všichni milovníci dánského pečiva. Pokud se do pekárny vydáte, nezapomeňte ochutnat jejich ikonický žitný chléb s dýňovými semínky nebo ovocno-ořechový chléb. Milovníci sladkého pečiva zase ocení dokonalé skořicové rolky, které vás rázem přenesou do Kodaně.

Kde? Bílkova 6/8, Praha

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nezkrotná Korea v Bibimbap

Asijská kuchyně už dávno dobyla naše končiny. Jenže, většina lidí zaměstnává své chuťové pohárky japonským sushi, vietnamskými závitky nebo thajským pad thai. Přitom si o pozornost říká také jihokorejská kuchyně, která rozhodně umí překvapit. Předem ale upozorňujeme, že v mnoha korejských pokrmech nechybí tradiční korejská pálivá pasta, a tak je podnik s názvem Bibimbap ideálním místem pro všechny, kteří se nebojí ostřejších chutí.

Kde? Chlumova 612/1, Praha

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pravé Portugalsko v Oliveira

Nebudeme vám lhát, Portugalsko zbožňujeme! Jenže míst, která by alespoň částečně připomínala vůně a chutě Portugalska, bychom v České republice napočítali na prstech jedné ruky. A tak jsme šťastní, že jsme objevili podnik Oliveira, ve kterém se od první minuty budete cítit jako v Portugalsku. Portské víno, pečené papričky padrón s hrubozrnnou solí, bacalhau, uzeniny salpicão a na závěr výborné pastel de nata způsobují závislost.

Pokud vaše chuťové pohárky lační po portugalských pokrmech, pak rozhodně vyrazte právě sem. Malé Portugalsko v Česku totiž existuje.

Kde? Čermákova 1231/4, Praha

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Belgický zážitek díky Bruxx

Když se řekne belgická kuchyně, většina z nás si vybaví hranolky nebo pralinky. Pokud ale nemáte Brusel prochozený křížem krážem, pak vás překvapí, že belgická kuchyně je vytříbená a chuťově velmi bohatá. Navíc, nemusíte utrácet za letenku! Belgický zážitek si můžete vychutnat na Vinohradech, a to v brasserii Bruxx.

A co si v Bruxx objednat? Milovníci mořských plodů si jistě smlsnou na slávkách, které jsou třikrát v týdnu přiváženy z holandské farmy. Přehlédnout byste neměli ani ústřice typu Les Fines de Claires z ostrova Marennes-Oleron nebo zapečené šneky. Dobroty můžete zapít nejen lahodným vínem, ale také pravým belgickým pivem.

Kde? nám. Míru 9, Praha

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit