Promotion

Na sluníčku 35 stupňů Celsia, ve stínu o tři stupínky méně. Jenom pár odvážlivců si během parného léta dopřeje šálek horké kávy. Naštěstí existují i ledové varianty tohoto lahodného nápoje, které vám dodají potřebnou dávku kofeinu, a především vás skvěle osvěží.

Promotion

Cold brew

Není to tak dávno, co se na nápojových lístcích objevilo cold brew. Tento ledový nápoj vzniká z mleté kávy, která je pomalu překapávaná studenou vodou. Výsledkem je skvělá a osvěžující káva plné chuti, pro kterou by zabíjeli především milovníci americana nebo klasického batch brew. Pokud se rozhodnete cold brew vyzkoušet, rozhodně nebudete litovat. Předem ale upozorňujeme, že nemusí uspokojit chuťové pohárky kávomilců, kteří milují kávu s mlékem a cukrem. 

Affogato

Mezi další oblíbený letní nápoj se řadí affogato. Nehledejte pod jeho názvem žádné složitosti, ve skutečnosti jde o kopeček vanilkové zmrzliny, který je přelitý dvojitým espressem. Rozhodně jde o skvělou volbu v momentě, kdy vás honí mlsná a zároveň nemáte chuť na velký kousek dortu nebo na nanuk. 

Affogato
Dezert a káva v jednom? Vsaďte na affogato. Foto: GETTY

Espresso na ledu 

Rychlé osvěžení si žádá rychlé postupy. A tak světlo světa spatřilo espresso na ledu, které si můžete během vteřiny připravit i vy. Do sklenice vložte led a přelijte ho espressem. Možná by vás ani nenapadlo, že výsledná chuť bude opravdu dokonalá. 

Frappé

Milujete caffè latte nebo cappuccino? Pak vás pravděpodobně osloví i frappé, ledová káva, ve které hraje prim smetana a mléko. Dobrou zprávou je, že si frappé můžete snadno připravit doma. Do mixéru nalijte jeden shot espressa, 150 ml mléka, 30 ml smetany a pět kostek ledu. Následně vše rozmixujte a ochutnejte. V případě potřeby můžete dosladit cukrem nebo sirupem. Poté už hladkou směs nalijte do sklenice na latte a podávejte. Vzhledem ke složení můžete frappé považovat i za dezert, který se skvěle hodí jako sladká tečka za letním grilováním. 

Frapé
Frappé je ideální pití do horkého počasí. Foto: GETTY

Espresso tonic

Nechcete v dopoledních hodinách popíjet gin s tonicem? Pak vyměňte gin za espresso a máte skvělý nealkoholický nápoj, který rozzáří váš den stejně jako G&T. Stačí, když do sklenice naplněné ledem nalijete 150 ml tonicu a 30 ml kávy. Výsledný nápoj vás překvapí netradiční chutí i příjemnou svěžestí. 

Hitem letošního léta je také dalgona coffee! Recept na tuhle kávovou novinku naleznete zde. 

 

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.
 

Promotion