Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Barbiecore: Jak na make-up v duchu Margot Robbie

Info ikona
Margot

Na rtech, tvářích, očích, nehtech... Růžová je teď i díky filmu Barbie úplně všude. A my sladkému trendu tohoto léta tleskáme. Jak vykouzlit make-up v duchu herečky a novodobé Barbie - Margot Robbie?

Karolína Demelová | 18. 07. 2023

Od roku 1959, kdy se světu představila úplně první panenka Barbie, vystřídala tahle legendární i kontroverzní panenka nespočet profesí, looků a outfitů, na první dobrou si ji ale většina z nás spojí s jedinou barvou: výraznou sytě růžovou. Pokud jste si už pořídily nějaký make-up kousek v odstínu Viva Magenta, barvě letošního roku, určitě ho teď využijete! Nemusíte se ale nutně omezovat jen na podobně zářivé odstíny, vydat se můžete i cestou něžně růžových pastelových tónů.

Mohlo by se vám líbit

Nespočet "Barbie" možností

Inspirace pro Barbie make-up najdete na internetu požehnaně, od věrných kopií ikonického looku panenky přes umělecká pojetí make-up artistů až po aktuální líčení Margot Robbie, představitelky Barbie v dlouho očekávaném filmu. Můžete vsadit na typické výrazné oči s dotekem růžového stínu, černé kočičí linky a nepřehlédnutelné (umělé) řasy. Co se týče rtů, vždycky se dá sáhnout po bonbonově růžové rtěnce, klidně si ale vyhrajte s texturou a finišem a zapojte místo klasické rtěnky lesk, olej nebo tónovaný balzám. Anebo spojte aktuální trend výrazných tvářenek s Barbie růžovým odstínem. Opravdové milovnice růžové můžou vše doladit k dokonalosti i nějakou nasládlou pink vůní.

V růžových tónech

Barbie make-up by měl být zábava

Nemusíte se hned proměnit v oživlou Barbie, kouzlo každého trendu je v tom, že si ho upravíte podle sebe: vybere si klidně jen jeden prvek a ten po svém zakomponujte do svého stylu líčení. Možná pak s překvapením zjistíte, že vám opravdu sluší růžové oční stíny anebo najdete dokonalý prázdninový lak na nehty. A hlavně se na make-up podíváte trochu jinou optikou: třeba si zase připomenete, že je to zábava, ne jen všednodenní a bezmyšlenkovitá pětiminutovka. Koneckonců motto Barbie zní, že můžete být, čímkoliv chcete.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku